Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellets zamiast eko-groszku w piecu z podajnikiem slimakowym


Techno200

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam zerknij do mojego postu pt palenie peletem.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=1761

Też trochę testowałem ale nie mam jeszcze finalnych osiągów bo nie mieszkam na stałe w tym domu i ciężko mi dokładnie określić ilość na dobę. Ale chętnie czekam na Twoje doświadczenia i ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunasti dniach palenia mage napisac o efektach.

 

Na paczatku bylem pewien obaw, czy podajnik da rade z pelletem, czy nie bedzie jakis problemow, czy nie bedzie cofania plomienia. I piec dal rade. Podajnik pracuje normalnie, nic sie nie dzieje. Ogien tez sie nie cofal. Nawet mialem dwa razy sytuacje gdzie bylo brak pradu. W piecu wygaslo, ale pellet sie wypalill w sumie prawie przy palenisku.

 

Zuzycie na 24h, w budynku z nowymi oknami,mocno nieocieplony pow120m2 przy temp. zew. -5st do -10 okolo 40-50kg.

 

Ustawienia do mocnej korekty, poniewaz dla bezpieczensta zwiekszylem podawanie paliwa. Mysle ze mozna zmniejszyc i to dosyc mocno, jeszcze bede experymentowac.

 

Popiolu prawie zero. tworzy sie troche szlaki, ale nie jest to mocno uciazliwe. mniej sie kurzy i jest to i owiele zdrowszy kurz niz z wegla.

 

Cala ta heca zostala sprowokowana kolejnymi jajami z jakoscia wegala. troche sie wkurzylem jak po kupnie 3t wegla super duper za 750zl/t nie nadazalem z donoszeniem, nie mowiac juz ze po jedym dniu popielnik byl pelen. Spalanie na tamtym shicie mialem chyba podobne. Teraz mam pellet po 550, zero popiolu i troche spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napisz jakie miałeś ustawienia, ja startowałem z podawaniem 22s reszty nie pamiętam ale wstukałem to co mi podał gość od kotła. Paliło się bardzo ładnie duży szeroki płomień, zastanawia mnie czy u Ciebie też rosła temp ponad zadaną nawet ok 15 stopni a potem długo piec czuwał?

Pelet kupiłeś u lokalnego sprzedawcy? bo Barlinek się ceni! Przerwałem test z peletem bo przerabiam i kończę kotłownię ale pewnie w ferie znów posprawdzam.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.