Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy+Kolektor Solarny


StigGda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje pytanie odnosi się do mieszkania a bardziej do bloku, w który jest zamontowana instalacja ogrzewania gazowego i na dachu instalacja solarna. Zamierzam kupić mieszkanie, jednak wcześniej nie miałem styczności z tego typu instalacją, dlatego chciałem zapytać się osoby, które maja doświadczenie lub wiedzę na ten temat. Mam kilka pytań związanych z tą instalacją. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

1. Czy tego typu instalacja jest lepsza dla mieszkańca niż zwykłe centralne ogrzewanie?

2. Kotły gazowe są prawdopodobnie usytuowane na ostatnim piętrze w bloku - czy jeśli moje mieszkanie będzie sąsiadowało z tą instalacją to mam się liczyć z hałasem lub innymi niedogodnościami? Czy taka instalacja powoduje zauważalny/odczuwalny hałas w trakcie pracy?

3. Czy tego typu instalacja jest bezpieczna? Dotychczas ogrzewanie gazowe kojarzyło mi się ze starymi budynkami, gdzie są zamontowane junkersy.

4. Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie z taką instalacją?

 

Mam nadzieję, że tak elementarne pytania nie spotkają się z krytyką wielu osób, które mają bardzo dużą wiedzę

 

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1    jest bezobsługowe. Solary wspomagają kotły głownie w okresach przejściowych (jesień -wiosna) oraz latem tylko c.w.u. Co do tego czy jest lepsze... Tu kwestia otwarta Chodzi głównie o bez obsługowość.

Ad. 2    jeśli wszystko jest wykonane prawidłowo to hałasu nie będzie.

Ad. 3    Nowe kotły gazowe mają tyle zabezpieczeń ,że praktycznie nic nie może się stać. Podejrzewam, że ma również zabezpieczenie przed wypływem gazu przy uszkodzeniu instalacji gazowej.

Ad. 4    Dla użytkownika mieszkania nie ma różnicy jakie jest źródło ciepła, jeśli jest to źródło zewnętrzne.

 

Generalnie nie ma to wpływu na wartość użytkową mieszkania. Cena za dostarczane ciepło c.o. i c.w.u na pewno będzie na podobnym poziomie ja w innych budynkach mieszkalnych wielorodzinnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja jeszcze dodam: Ad. 1. Dzięki panelom (prawidłowo zainstalowanym) rachunki powinny być jednak zauważalnie mniejsze. Na chwilę obecną to się trochę odwraca i to piece węglowe zyskują z powrotem stereotyp tych starych i niewydajnych. Ad. 2. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś narzekał z tego powodu. Ad. 3. Tak jak kolega wyżej napisał. Obecne ogrzewanie gazowe ma nie wiele z tym wspólnego ze starymi technologiami, z którymi nam się kojarzy. A Junkers robi teraz zresztą bardzo bezpieczne kotły ;) Ad. 4. Tu kolega wyczerpał temat jednym zdaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.