Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uklad Otwarty Co


Gość predox999

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy jakie ma ciśnienie robocze jesli ma 1,5 bar ciśnienie max to trudna sprawa jeśli ma 2,5 bar to możesz dokładając zawór bezpieczeństwa na 1,5 bar plus przeponówkę i i urządzenie schałdzajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

witam dzieki za odpowiedz, mam naczynie zamontowane przeponowe ale piec w ukladzie otwartym czyli powinnno wystarczyc chyba naczynie przelewowe moim zdaniem a naczynie przeponowe zdemontowac,jest wstawiony przeciez zawor bezpieczenstwa ? prosze o jakies sugestie w tej sprawie dziekuje pozdrawiam,zapomnialem najwazniejszego kociol moc 13kw uklad otwarty ,i pisze ze tak ze w kotlystosowac wylacznie w instalacjach systemu otwartego(bez przepony)-czyli bez naczynia przeponowego,czy dobrze ja to rozumuje??prosze o pomoc i poprawki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam,sorryy dlugo nie odpisywalem pracai praca, dzieki za pomoc w tej sprawie  ,mam jescze duzo roboty piec podlaczyc itp,moze mi sie uda przed zima, dzieki i pozdrawiam  wszystkich.Milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

witam , mam pytanie jakie naczynie przelewowe zainstalowac w ukladzie otwartym? Czy  naczynie przelewowe 15 lit wystarczy? Czy wieksze 25lit? Ja bym zainstalowal naczynie 15 lit wystarczajace chyba by bylo ale prosze o jakie s porady fachowe dzieki za uwage i pozdrawiam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

pojemność użytkowa naczynia wzbiorczego powinna być nie mniejsza niż 4% pojemności instalacji CO wraz z kotłem.

 Dobierając naczynie trzeba kierować się jego objętością użyteczną, a nie nominalną, a ta pierwsza jest znacznie mniejsza. Przykładowo jeśli objętość nominalna naczynia wynosi 15 l, to jego objętość użyteczna równa się 9 l w układzie leżącym i 8 l w stojącym (orientacyjnie można przyjąć objętość użyteczną na poziomie 0,6–0,7 objętości nominalnej).

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem te 4% jest wystarczające przy układach z dużym zładem wody. Dla instalacji gdzie zład jest mały (cienkie rurki i kaloryfery o małej pojemnosci) lepiej naczynie dać większe, żeby w razie zagotowania układu trochę tej wody do odparowania było w zapasie, szczególnie w kotłach zasypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

witam ,ok dzieki za odpowiedzi i za porady czyli mam rozumiec ze naczynie przelewowe moze byc 15l mam kociol 13 kw  grzejnikow 5 szt ,zbornik na wode 100lw sklepie mowili ze taki wystarczy 15lit ale lepiej dmuchac na zimno,pozdro;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

ok dzieki za dobor zbiornika wyrownawczego nie bylem pewien co do tego z 15lit jakos za maly byl do tego kotla i objetosci wody w calym ukladzie, mam wiekszy dzieki za fachowa porade jezeli bede mial jakies pytania bede pisal dzieki jeszcze raz ,pozdro;;milego popoludnia heheh grzeje na dworze jak diabli czeba isc sie ochlodzic troche nara dzieki;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.