Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Markus Z Regulatorm Expert. Pożar Podajnika.


vip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po raz kolejny proszę Was o pomoc. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże.

Zmieniłem miejsce zamieszkania i kupiłem piec markus 25 kw z regulatorem temperatury expert r-z.

Niby wszystko było ok. , ale po ok. 2 dniach palenia na wodę cylinder podajnika rozgrzewa się do tego stopnia, że piec sygnalizuje pożar podajnika i przechodzi w stan wygaszania.

Próbowałem już różnych ustawień, ale nic to nie daje. Po kilku godzinach od rozpalenia włącza się pożar podajnika.

Cylinder jest po kilku godzinach tak gorący, że zmienia kolor.

Temperatura pieca 56, podawanie 7 sek. Tryb lato.

Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak masz ustawione parametry podtrzymania

myślę że należy skorygować czasy pracy wentylatora w podtrzymaniu- pracuje zbyt długo i zbyt mocno rozgrzewa złoże.

następuje zapalenie opału w głębi palnika i w ślimaku i taki efekt jak opisujesz.

instrukcja w dłoń i dokonuj zmian z kartką i pisakiem. notujesz co zmieniłeś i będziesz mógł wrócić o krok wstecz jak coś pokręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być wina  uszkodzonego czujnika.Jest jeszcze regulacja czasu wygaszania 1÷90 [min] Zbyt krótki CZAS

WYGASZANIA będzie powodował częste samoistne wygaszanie
kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zle palnik ustawiony i sie cofa żar musisz prawidłowo ustawić kocioł tak aby zawsze była górka ale sie nie przesypywało i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak masz ustawione parametry podtrzymania

myślę że należy skorygować czasy pracy wentylatora w podtrzymaniu- pracuje zbyt długo i zbyt mocno rozgrzewa złoże.

następuje zapalenie opału w głębi palnika i w ślimaku i taki efekt jak opisujesz.

instrukcja w dłoń i dokonuj zmian z kartką i pisakiem. notujesz co zmieniłeś i będziesz mógł wrócić o krok wstecz jak coś pokręcisz.

Witam,

Problem polega na tym, że regulator pyta tylko na początku czas podawania i przerwę.

Dalej pracuje i dozuje sobie sam, więc nie za bardzo jest w czym grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może też być wina  uszkodzonego czujnika.Jest jeszcze regulacja czasu wygaszania 1÷90 [min] Zbyt krótki CZAS

WYGASZANIA będzie powodował częste samoistne wygaszanie
kotła.

 

Witam,

Czujnik jest raczej ok. Jak go wyciągam to piec śmiga. Nie po to producent zastosował czujnik pożaru abym go teraz wyciągał prawda ?

Regulacja czasu wygaszania to nie mam zielonego pojęcia gdzie to jest. Może to ustawienia serwisowe co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zle palnik ustawiony i sie cofa żar musisz prawidłowo ustawić kocioł tak aby zawsze była górka ale sie nie przesypywało i będzie ok

Witam,

Nie za bardzo wiem co to znaczy aby zawsze była górka. Jak to sprawdzić ?

Muszę ustawić cały kocioł, czy tylko część gdzie jest ślimak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli masz pid lub fuzji logic no to masakra niestety nie pomogę chybaze wyłaczysz te badziewne funkcje i przejdziesz na normalne sterownie wtdy opanujesz kocioł i duuuuuzo mniej spalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vip

w trybie lato nawet expert przechodzi w podtrzymanie. jeśli rozgrzewa ci się nadmiernie rura podajnika to masz źle ustawiony palnik(czytaj źle dobrane parametry spalania)

po pierwsze zerknij czy na palniku jest kopczyk z węgla czy raczej pali się w środku

jeśli to pierwsze to musisz skorygować podtrzymanie

jeśli to drugie to parametry w fazie pracy- w tym sterowniku masz nieco inne opcje do korekt- instrukcja w dłoń i do poprawy moc kotła lub kaloryczność opału i ewentualnie korekcja powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś z tym expertem. Czyli w zime się praktycznie nie wyłącza tak ?

Z tego co widzę to problem polega na tym że wszystko pali się raczej w środku.

Z tych ustawień o których wspominasz to zmieniałem już kaloryczność opału z wysokiego na średni i zamknięty mam węntylator tak na 1/3.

Poprzednio miałem otwarty prawie na maxa.

Jeśli chodzi o moc kotła to piec reguluje sobie sam ( w zależności od potrzeb) ale mam ustawione do 100 %.

Ale na odczycie jeszcze nie widziałem sto. Na maxa buja się tylko tak do 60 %.

Instrukcje przeglądałem i czytałem ale możliwości regulacji jest bardzo mało.

W sumie tylko takie o których wspominasz.

Może jak zadzwonie do producenta, to może coś da co ?

Może wiesz jak podchodzą do sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli masz pid lub fuzji logic no to masakra niestety nie pomogę chybaze wyłaczysz te badziewne funkcje i przejdziesz na normalne sterownie wtdy opanujesz kocioł i duuuuuzo mniej spalił

To po jaką cholere robią takie sterowniki skoro nie można z nich korzystać ?

A można wyłączyć te funkcje i samemu ustawiać od podstaw wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytanie jest inne po jaka cholerę kupujecie wynalazki? jak podajniki i sterowniki robią w Pleszewie ,pierwsze podajniki tez były opatentowane a Pleszewie i to jest sprzęt nie do zdarcia i prosty w obsłudze a kocioł może pracować bez żadnego odbioru w podtrzymaniu kilka dni bez usterek to tyle ,a teraz nic innego c nie pozostaje jak wziasc instrukcję przejsc na sterownie reczne i poustawiać podawanie i przerwy tak zeby paliło sie na górce a nie na dołu czytaj kopiec kreta ,ale tak żeby nie wysypywały sie niedopałki do popielnika a jak to opanujesz to poustawiaj podtrzymanie tak żeby nie wygasł i ogień za nisko nie schodził ,przerwa w podtrzymaniu np 20 min ,przedmuch min i podawanie paliwa co drugi przedmuch ,Tyle mogę podpowiedzieć natomiast żeby ustawić palnik dobrze to potrzeba stać przy kotle z tydzień czasu i wprowadzać korekty innej metody nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako laik jestem zkazany niestety na ocene fachowców. Słyszałem wiele dobrego o piecach markus więc myślałem, że będzie ok. Przeglądałem instrukcję i jakoś nie mogłem sie doczytać takiej mozliwości jak sterowanie ręczne i nastawa ręczna parametrów o których piszesz.

Jedyne co mogę zrobić to moc kotła ,kaloryczność opału i korekcja powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powim szczęze ze nie widze aby taki sterownik dobrze sie sprawował ,mozesz jedynie sie zbliżyć do normalnej pracy i skoro schodzi opał za nisko to weź wprowadź mniejsza kaloryczność opalu powinien więcej podawać ,a szukaj jednocześnie magika co ma ten kocioł i z praktyki powie jak ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem kaloryczność opału z wysokiego na średni. Niestety było to samo. Jest jescze jedna możliwość zmiany na kalorycznośc niską. Spróbuje dzisiaj. Miałem nadzieje, że ktoś się odezwie co ma taki sam model pieca. A co sądzisz o tym aby przeinstalować czujnik pożaru trochę dalej ? Jakie jest zagrożenie ? Jeśli zasyp jest szczelnie zamknięty to istnieje duże zagrozenie pożaru ? Mam jeszcze jeden pomysł. Spróbuje zasypać cały zasobnik paliwem. Może wtedy nie będzie dostawało się tyle powietrza do środka. Ktoś doradził mi jeszcze mieszanie groszku z miałem. Co o tym myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozesz troche miału dosypać ale muszisz zawsze tak samo bo sie zmienia parametry ,a czujnika nie przestawiaj bo sie ślimak upali jak tak długo się to będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. Nie wiem co zrobić. Będzie się działo w zimę. Może jakbym wiedział jak się do ustawień dostać. W instrukcji nie ma nic napisane. Dzisiaj wywaliłem cegłe ? która znajdowała się koło paleniska. Może ktoś wie jakie to ma zastosowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vip

jeśli pali się w środku to wina nadmiaru powietrza

w ustawieniach instalatora zmień czas przedmuchu

poszukaj w sieci instrukcji dla instalatorów- jest w niej opis jak włączyć ster w tym trybie

zmniejsz wtedy czas pracy wentylatora w podtrzymaniu i wydłuz przerwy

możesz tez wykonac korekcję powietrza jeśli podczas pracy pali się w środku palnika a nie na kopczyku powyżej linii palnika.

ten ster jest całkiem dobry wymaga jedynie dobrej regulacji na starcie.

nie przerażaj się pracą ciągłą to nie jest takie straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TIMON

Dzisiaj dostałem się do trybu instalatora.

Orginalnie miałem tak:

Temperatura załączenia pomp - 53

Tryb pracy kotła - automat

Przerwa nadzoru - 20 min

Czas wygaszania - 90 min

Maksymalna moc kotła - 7sek podawanie, 30sek przerwa

Minimalna moc kotła - 226 sek

Zasilanie obwodu - nieaktywne

Histeryza c.w.u. - 5

priorytet c.w.u. - nieaktywne

Dezynfekcja c.w.u. - nieaktywne

 

Podczas rozpalania wentylator - ok 55 na 3/4 otwarty.

Szczerze powiem nie za bardzo wiem co robić. Jedyne co zrobiłem to zmieniłem:

Max. moc kotła zmieniłem na 7sek na 24sek

Min. moc kotła zmieniłem na 300 sek.

Może doradzisz mi coś z tych parametrów które ci podałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększyłeś zakres regulacji dla algorytmu- ma teraz większe pole to zmian myślę że skrócenie przerwy dla mocy maksymalnej powinno nieco wyciągnąć kopiec ponad palnik.

zmieniłbym jeszcze temperaturę załączenia pomp na 40st

możesz też mocniej jeszcze zamknąć przesłonę na wentylatorze nawet do 80% możesz śmiało przymknąć

dawno nie miałem z tym sterem do czynienia i nie pamiętam dokładnie ale w menu regulacja spalania można doregulować ilość powietrza- spróbuj się pobawić i zmniejszyć maksymalną moc nadmuchu jeśli nie pomoże mocniejsze zamknięcie przesłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za pomoc. Teraz jestem w pracy ale po zmianach z tego co wiem to piec do teraz chodzi. Zobaczymy co bedzie dalej.

Teraz nie mogę sprawdzić ale z tego co pamietam to temperatura załączenia pomp 53 stopnie jest minimalna.

Sprawdzę jak wróce.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Dam znać wieczorem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z powietrzem uważaj- obserwuj czy nie zacznie się czarno robić w kotle- smolenie może oznaczać niedobór tlenu.

korekty rób więc ostrożnie i jednorazowo o niewielkie wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.