Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na ekgroszek 25 kw f-my HEF


kazimip

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem pieca f-my HEF o mocy 25 kw zasilanego ekogroszkiem.Bardzo proszę o wypowiedzi obecnych urzytkowników takiego kotła dotyczące jego eksploatacji, zużycia paliwa .Informacje te są o tyle cenne gdyż jestem w chwili obecnej przed wyborem kotła a niechciałbym popełnić jakiejś pomyłki

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam!!!!

Nie zgadzam się z poprzednikiem. U nas w okolicy choć daleko od lublińca generalnie kogo na to stać to zakłada hefa choć ostatnio goni elektromet.

Piec może korodować ze względu na zbyt niską temperaturę wody w kotle. Jest to faktycznie wada tego kotła, że poniżej 57 st. może się skraplać woda na płaszczu wodnym i jeszcze do tego z lekka brzydko pachnie. Jezeli kocioł nie zchodzi poniżej tej temperatury to korozja jest raczej mało prawdopodobna. Miałem okazje widzieć wyonaniew różnych pieców i wydaje mi się, że piece hef-a są wykonane bardzo dobrze.

Osobiście też mam hefa 25 kw uniwesalny i jak na razie pracując na automacie pracuje bardzo dobrze. Jak pracował na palenisku zastępczym faktyczne woda się skraplała bo nie potrafiłem utrzymać temp. powyżej 50 st.

Zauważyłem, że bardzo ważną rzeczą są ustawienia pieca jeśli bedzie źle ustawiony to objawy mogą być takie jak podaje przedmówca. Nie zgadzam sie z opinią, że wegiel nie ma tu większego znaczenia. Otóżź poprzedniej zimy miałem kiepski wegiel nie ma go co porównywać do węgla tegorocznego. Piec chodził o wiele dłużej, żeby osiągnąć temperaturę było dużó spieków i mnóstwo popiołu.

Podsumowując - polecam piece hefa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niestety w dalszym ciągu potwierdzam, że piece HEF są nie najlepsze i wcale nie jest to zwiazane z temperaturą, jak pisze poprzednik. Rdzewieje w strasznym tempie. Nie polecam pieca w dalszym ciagu. Apropos to na palenisku zastępczym osiąga wyższe temperatury niż 57. Stanowczo odradzam, są lepsze piece - np. Buderus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również zastanawiam się nad zakupem Hef-a 25kw z dodatkowym paleniskiem. Rozważam jeszcze piec marki FuncoEcono-Cichewicz. Z powodu małego doświadczenia z tej dziedziny nie wiem który jest lepszy. Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie

 

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem pieca f-my HEF o mocy 25 kw zasilanego ekogroszkiem.Bardzo proszę o wypowiedzi obecnych urzytkowników takiego kotła dotyczące jego eksploatacji, zużycia paliwa .Informacje te są o tyle cenne gdyż jestem w chwili obecnej przed wyborem kotła a niechciałbym popełnić jakiejś pomyłki

pozdrawiam.

 

Mam ten sam problem. Jak będzie miał Pan jakieś info odnośnie dobrego kotła to prosze o kontakt.

[email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Niestety nie polecam zbytnio kotłów HEF. Kiedyś były dobre i dlatego kupiłem.

Mój strasznie rdzewieje i ma częste awarie podajnika. Problemy mam też z ustawieniami sterownika - dziadostwo jakich mało.

 

czesc ma ten sam problem jak ty . jak czytam twoja opinie czuje sie jak bym top sam pisał dzisiaj byli u mnie fachowcy z hefa i dyrektor z firmy siti tej od silnikow jezeli masz chec pogadac to napisz na gg 2508123 wszystko ci opowiem od dzisiejszej wizyty moj piec wreszcie zaczał chodzic i skonczyły sie problemy z piecem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Jestem użytkownikiem kotła HEF eko plus U 25kw. drugi sezon. Nie mam porównania z innymi konstrukcjami,ale ogólnie jestem teraz zadowolony. W pierwszym sezonie uczyłem się w nim palić korzystając między innymi z tego forum. Problemy miałem ze spalaniem eko groszku, a w związku z tym z ustawieniami sterownika. Goszek kupowałem z różnych źródeł po trochu i oczywiście mokry. na drugi sezon kupiłem eko dość suchy od bardziej wiarygodnego dostawcy.Problemy ze spalaniem się skończyły, kocioł pali aż miło patrzeć. Ani razu nie zerwał się klin, rdzy w zbiorniku nie widać. Serwis omijam z daleka bo tylko czekają żeby człowieka skasować (bo niby tylko rozregulowany sterownik). Problemy z ustawieniem sterownika rozwiązuję bezpośrednio z serwsem producenta. Problemy ze sterownikiem w sensie zrozumienia jego działania, bo nie wszystko jest opisane w instrukcji. W okresie letnim dla CWU palę na ruszcie dodatkowym. w tm czasie zbiornik i ślimak jest pusty.Nawet ślimak wyciągałem sprawdzić jego żużycie po roku eksploatacji, ale był O.K. podsumowując na razie jestem zadowolony,jak długo czas pokaże.

pozdrawiam

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli to możliwe to napisz na czym polegały problemy i jak zostały rozwiązane.

Pomoże to nam innym forumowiczom zwrócic uwagę na pewne elementy przy zakupie.

Ja równiez rozważam piec HEF-a ale w tej chwili się nieco waham, czy słusznie?

Pozdrawiam

powiem ci ze podejrzyj problemy andrzeja z dwa pietra wyzej ja mialem te same problemy mało brkaowalo sprawa by sie skonczyla w sadzie ale po wizycie fachowcow z hefa (kupowalem piec przez lokalna pozal sie boze firme) klopoty wreszcie ustapily a te piece nie lubia sterownikow auraton po odlaczeniu sterownikow pieca klopoty czesciowo ustapily a co do reszty to mozesz do mnie zadzwonic to ci opowiem tel 606838737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie auraton 2005 spisuje się dobrze. Wydaje się,że zakłócenia są podczas jednoczesnego ładowania z CWU, dlatego ja mam na grawitacji. Muszę sprawdzić jak CO będzie chodziło na grawitacji, ale jeszcze temp.zewn. musi spaść (przy założeniu,że pompa CO miałaby pracować ciągle).

pozdrawiam

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janusz a sprobuj odłączyć auratona wogole i wtedy pompa co bedzie pracowac ciagle z tym ze przeciez masz mozliwosc regulacji na zaworze trojdroznym (chodzi mi o temperature koncowa na grzejnikach) i zobacz jak ci wtedy spadnie zuzycie groszku u mnie spadlo ok 30 % to bardzo duzo przy tej cenie groszku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja troszkę z innej beczki mam kocioł Future Econo, połączony z termostatem pokojowy Auraton 2005, co co ciekawe, stary kocioł jedno dobowy, palił mi około 60 Kg na dobę, po założeniu kotła nowego który przecież pracuje w trybie ciągłym, defakto pali tyle samo, choć np. całą noc kocioł stoi i utrzymuje tylko siebie, a rano gdy załącza się termostat załącz grzanie woda w Co spada mi do 50 stopni a powrót nawet do 30. Myślicie, że gdy odłączę termostat, to pewne jest, że temperatura wody będzie stała ale jak myślicie zmniejszy mi się ilość spalanego opału?.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Łukaszg- na pewno za jakiś czas spróbuję w ten sposób jak piszesz,ale najpierw muszę spróbować na wyłączonej pompie CO. Jeżeli woda ma krążyć na okrągło to zamiast pompą(50w) niech krąży grawitacyjnie (tylko zawór 3drogowy jest wtedy chyba zbędny). Takie eksperymenty można robić jak ma się ustabilizowany proces spalania i się nigdzie nie spieszy.Na dzień dzisiejszy auraton służy mi do okesowego załączania pompy gdy w domu zrobi się chłodno ok. 21st.C.

tomala993- u mnie też piec w podtrzymaniu,pompa stoi, grzejniki letnie a w domu ciepło.W moim przypadku na starej grubej instalacji z centralnym odpowietrzeniem woda krąży nawet jak pompa stoi, muszę zakręcać termostaty jak nie chcę aby grzejniki grzały. Nie wiem czy tak powinno być,ale ma swoje plusy w okresie jesienno-wiosennym. Na swoje ostatnie pytanie na pewno znasz odpowiedź.

pozdrawiam

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja troszkę z innej beczki mam kocioł Future Econo, połączony z termostatem pokojowy Auraton 2005, co co ciekawe, stary kocioł jedno dobowy, palił mi około 60 Kg na dobę, po założeniu kotła nowego który przecież pracuje w trybie ciągłym, defakto pali tyle samo, choć np. całą noc kocioł stoi i utrzymuje tylko siebie, a rano gdy załącza się termostat załącz grzanie woda w Co spada mi do 50 stopni a powrót nawet do 30. Myślicie, że gdy odłączę termostat, to pewne jest, że temperatura wody będzie stała ale jak myślicie zmniejszy mi się ilość spalanego opału?.

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

Słuchaj Tomasz u mnie termostat pokojowy odłaczyli fachowcy z hefa poniewaz zglaszalem im ze piec znacznie za duzo pochlania groszku i rzeczywiscie od kiedy mam wyłączony termostat pokojowy zmiejszyło sie spalanie groszku a wszystko przez to ze termostat wymuszał czestsza prace na piecu niz trzebabyło ja po odłaczeniu auratona mam cieplej w domu i do tego moj piec zuzywa mniej groszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
czesc ma ten sam problem jak ty . jak czytam twoja opinie czuje sie jak bym top sam pisał dzisiaj byli u mnie fachowcy z hefa i dyrektor z firmy siti tej od silnikow jezeli masz chec pogadac to napisz na gg 2508123 wszystko ci opowiem od dzisiejszej wizyty moj piec wreszcie zaczał chodzic i skonczyły sie problemy z piecem

pozdrawiam

 

 

Niestety moje doświadczenia z Hefem są fatalne, po dwóch latach eksploatacji palenisko jest skorodowane, a serwisanci firmy nie chcą podejśc do problrmu nawet odpłatnie - piec jest jeszcze na gwarancji.Serwisant wykonał zdjęcia skorodowanych miejsc telefonem komórkowym po czym przyszła odpowiedź iż korozja powstała na skutek złego czyszczenia pieca i jego przestojów (piec cały czas pracuje) odrzucono nawet ekspertyzy osrodka badawczo-rozwojowego przy Politechnice Śląskiej. Dalece odradzam piece Hef.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Ja osobiscie jestem bardzo zadwolony z pieców tej marki.W 1984 kupiłem swój pierwszy piec typ HEF i dopiero w 2005 roku uległ uszkodzeniu.21 lat bezawaryjnej pracy.Tylko żeby coś mieć na dłużej trzeba o to dbać.Temperatura na kotle 60 stopni , co miesiąć czyszczenie i węgiel dobrej jakości .Teraz czwarty sezon mam HEF-a Eko MAT - podajnikowy i też żadnych problemów. Jeżeli ktoś nie czyści pieca , wegiel nie wiadomo skąd i temperatura na kotle 45 stopni to nawet Buderus nie pomoże. Mimo iż buderus jest gorzej wykonany.Ale jak ktoś lubi przepłacać to dobrze że go stać :D Złego traktowania zaden piec nie wytrzyma.Przy niskiej temperaturze piec się poci i następuje korozja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Niestety moje doświadczenia z Hefem są fatalne, po dwóch latach eksploatacji palenisko jest skorodowane, a serwisanci firmy nie chcą podejśc do problrmu nawet odpłatnie - piec jest jeszcze na gwarancji.Serwisant wykonał zdjęcia skorodowanych miejsc telefonem komórkowym po czym przyszła odpowiedź iż korozja powstała na skutek złego czyszczenia pieca i jego przestojów (piec cały czas pracuje) odrzucono nawet ekspertyzy osrodka badawczo-rozwojowego przy Politechnice Śląskiej. Dalece odradzam piece Hef.

Pozdrawiam

 

Witam

Przeczytałem o Twoich problemach z kotłem HEF, o których pisałeś na forum. Pisałeś, że oglądali go eksperci z Politechniki i serwisanci z HEFa. Czy możesz mi powiedzieć czy udało Ci się coś wywalczyć i w jaki sposób (wymiana odszkodowanie...)?

Ja mam podobny problem. Wcześniej miałem kocioł HEF z obsługą ręczną i był OK. W 2005 wymieniłem go na kocioł HEF 25 kW Eko-plus i po 4 latach okazuje się, że skorodowana blach rozwarstwia się i odpada płatami.

Czy jest sens walczyć czy szkoda zdrowia i trzeba czekać aż zacznie ciec i wtedy wymienić go na inny?

 

Tylko niech mi nikt nie pisze, że mam za niską temperaturę na piecu lub go nie czyszczę albo, że kocioł wymienia się co 3 lata.

 

Może komuś udało się cokolwiek wywalczyć od HEFa, a może zamiast w dobrą blachę zainwestowali w dobrego prawnika?

 

Pozdrawiam

Zbychu2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość andrzej234

Niestety nie polecam zbytnio kotłów HEF. Kiedyś były dobre i dlatego kupiłem.

Mój strasznie rdzewieje i ma częste awarie podajnika. Problemy mam też z ustawieniami sterownika - dziadostwo jakich mało.

Ja użytkuję taki kocioł około 10lat . Jestem bardzo zadowolony . Kocioł bardzo mało awaryjny , W ciągu tych 10 lat trzy razy zerwałem klin z powodu kamienia w ekogroszku . Dla mnie HEF to mercedes .

Edytowane przez andrzej234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję taki kocioł około 10lat . Jestem bardzo zadowolony . Kocioł bardzo mało awaryjny , W ciągu tych 10 lat trzy razy zerwałem klin z powodu kamienia w ekogroszku . Dla mnie HEF to mercedes .

 

Użytkuje HEF 20kW Eko Plus czwarty sezon, podpisuje się pod wypowiedzią "andrzeja234" na początku trochę nauki palenia i ustawień - a potem praca jak po sznurku. Kocioł pracuje cały rok (latem na potrzeby CWU oczywiście), temperatura 60 - 62st C na wyjściu, na powrocie 50 - 55 st C - pompa CWU wykorzystana jako mieszająca - czujnik temp. na powrocie do kotła. Obsługa sprowadza się do wybierania popiołu, raz na ok. 300kg węgla (z reguły ok 5% w stosunku do ekogroszku), wrzucaniu węgla i czyszczenia raz na miesiąc. Czasem schodzę do kotłowni zobaczyć jak pracuje i nie mam co robić - wszystko hula idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.