Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Dwupłaczszowy Bardzo Wolno Się Nagrzewa


drakon3

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam taki sam bojler  marki Kospel i ten ich termometr zamontowany na bojlerze daje fałszywy odczyt.

 

ja mam 140litrowy bojler i nagrzanie wody z 20stopni do 50 stopni trwa około 1h przy temp.kotła 65stopni,ja odczytuje temp,wody bo mam zamontowaną czujke  w kapilarze i podpiętą pod sterownik kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest powieszony nieprawidłowo?

Zawór bezpieczeństwa jest.

Zasobnik znajduje się w odległości jakichś 3-4m od kotła więc raczej spadku temperatury dużego nie ma, na kotle mam dwa termometry i pokazują to samo więc raczej rzeczywiście taka temperatura wody jest. Jak na kolte jest 80stC to normalne, że nie da się dotknąć zadnej rury itp.

No to mi jest potrzebna wyższa teperatura cwu z racji dość długiej instalacji i tego, że nie zawsze mogę sobie pozwolić na palenie codziennie.

post-58887-0-96416700-1404031804_thumb.jpg

post-58887-0-47066300-1404031870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij zawór zasilania boilera i poluzuj śrubunek. Jak jest powietrze to je usłyszysz, jak nie to tylko woda poleci. Do wykonania na zimnym kotle, by się nie poparzyć. Jeśli to możliwe to upuść solidną ilość wody.

Pisałeś o poziomowaniu boilera "pod oczko", a pamiętano o spadkach rur zasilania i powrotu? Piszesz też o wskazaniach termometru, ale jak to wygląda na kranach? Ile tej ciepłej wody masz po godzinie? Ciągle chłodna leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciepła woda pojawia się szybko, ale jest jej mało. Spadki są zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych przeróbek nie robiłem bo nie wiedze takiej potrzeby, ogólnie instalacja działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odgrzewam temat. Dokonałem pewnej przeróbki, mianowicie pochliłem bojler tak, by był na nim spadek w kierunku powrotu wody do kotła. Według mnie sytuacja się poprawiła, bojler od powiedzmy 10stC do trochę ponad połowę skali nagrzewa się w dwie godziny. Pytanie do posiadaczy takich bojlerów jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli w miare ok, na wężownicy nagrzewałby sie poł godzinę a na spiralnej poł godziny

 I o co tu chodzi ?

    A co do Kospela, to producent trochę przesłodził marketingowo. Jeżeli Twój bojler to ten z linku  http://www.kospel.pl/pl/produkty/wymienniki-i-zasobniki-cwu/43-wp-i-wpz-termo-hit.html, to ma on 27 KW mocy ale przy parametrach 80/15/45 st. C przy przepływie wody 3 m/3 na godzinę. Dla porównania mój z wężownicą spiralną ma 26 KW ale przy parametrach 70/15/45 st. C przy przepływie 2,5 m/3 na godzinę. Który lepszy, szybciej powinien nagrzać wodę ? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyka to wężownica spiralna ,a teoria a raczej marketing to marketing zgodnie z prawami dziwnej ekonomi kasa poszła na reklamę na jakość towaru już brakło i później zdziwienie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing to wiadomo, problem w tym, że rozmawiałem w kilkoma osobami, które posiadają podobną lub taką samą konstrukcję i twierdzą, że u nich taki bojler dobrze się sprawuje. Kolega ma identyczny i mówi, że godzina na nagrzanie to maks.

Na pewno wężownica spiralna ma tą przewagę, że grzeje od środka i pod wpływem różnicy temperatur woda samoczynnie krąży wokół niej. Na początku postu pisałem jakie są parametry zasilania u mnie i raczej mocy nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nikt nie twierdzi, że to całkiem zły bojler tylko że nie jest aż tak dobry jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Do tego co mówią inni posiadacze też trzeba się odnosić z pewną rezerwą. I nie mówię tu nawet o tym , że celowo koloryzują, tylko że jest wiele składowych, które mają wpływ na szybkość nagrzewania takiego bojlera. A mogą to być np. takie czynniki jak np. rzeczywista moc kotła i jej charakterystyka ( jak szybko kocioł do tej mocy dochodzi), temperatura wody użytkowej dopływającej do bojlera ( zdarza się że może być to np. 5 lub 15 st. C., sama instalacja ( zauważ że u Ciebie zasilanie idzie rurami 3/4 cala a wyjścia bojlera to 1 cal, niby wystarczy ale jednak już trochę spowalnia), nawet miejsce zainstalowania takiego bojlera i kotła również w skrajnych warunkach ma jakieś znaczenie ( piwnica o temp. 15 st.  w stosunku do kotłowni gdzieś w środku budynku na parterze, gdzie obecnie temp. może sięgnąć nawet do 30 st. C). Itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odgrzewam temat.

Na początek odpowiedź na poprzedni post. U mnie bojler zamonotwany jest w kotłowni, w której temp utrzymuje się w zakresie 20-30stC. Od momentu rozpalenia do osiągnięcia 70stC kocioł potrzebuje jakieś 20-25min. Mocy kotła niestety nie znam i nie bardzo mam jak ją sprawdzić.

 

Dokonałem zmiany położenia bojlera, mianowicie, teraz jest minimalnie pochylony w kierunku powrotu, według ,mnie trochę szybciej się teraz nagrzewa, ale nie było słychać żeby jakieś powietrze uciekało.

 

Teraz z innej beczki. Jak macie zorganizowane grzania cwu w okresie letnim? Co stosujecie do odcinania zasilania bojlera po wygaśnięciu kotła? Jakaś automatyka czy ręczne zakręcanie bojlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.