Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pompy Ciepła Powietrznej


dorecho

Rekomendowane odpowiedzi

5K delty na skraplaczu po stronie wody + 5K po stronie czynnika + ok 10K na wężownicy w zasobniku przy 8-9kW, to już ok 20K. Chcesz wodę 55C + 20C daje 75C temperaturę skraplania.

Problem składa się z dwóch czynników:

marketing producenta i twoja niewiedza o procesach zachodzących w PC. Spróbuj wykąpać się w wodzie o t 55C, a bardziej zrozumiesz PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam cały rok 42st na zasobniku  i nie ma problemu baterie termostyczne sobie radza a jeszcze do cieplejszej wody jak 39st nie wchodziłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja musze przyznać że jestem w fazie testów pompy ciepła zrobionej na inwerterze samsunga  7kW i mocy grzewczej do 10kW i dla mnie rewelacja ,trzeba było kilka nocy podgrzewać powierzchnie ponad 400m2 i bez problemu ,instalacja stara z grzejnikami żeliwnymi pieknie stabilnie pracuje ,od kwietnia nie używam gazu wszytko grzeje pompą do tego 3kW fotoogniw pracuje w dzień

a gdzie można kupić taką pompe ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką jaką orinalną mozna ale ja sobie sam zrobiłem

ale myze że za rok jak dołoze fotoogniw to cały dom pojdzie na pompie ciepła 10kw plus grzałki w zasoniku jakny nagle wody ciepłej brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pompa z technologią evi  55stopni przy -20 albo 65 przy -10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy evi mozna ze spokojem usykać 65st przy -25st kluczem do tego jest zawór rozpręzny min 5000 kroków

a temperatura  przy trzaskających mrozach w znacznej ilości  pochodzi z przegrzania gazów które oscylują w granicach 110st(w razie potrzeby ) a przy 120st następuje ograniczenie obrotów sprężarki

duzo by tu pisać przy 5000 kroków mamy 5000 zależności wynikających z temperatury, zapotrzebowania mocy  i kawał komputera a to wszytko daje nam takie wysokie COP rzędu 4,5-5 przy temperatuchach jak teraz panują bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem to nowa technologia ja mam termiczny kapilarny i pozwala na tyle po za tym temp krytyczna gazu r 407c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wiesław nie jest nowy ale żyje jeszcze nie wydam 55tyś za nówkę bo nie oto chodzi. to był experyment i test jak cała instalacja domowa  gdzieś trzeba się uczyć bo w (cukierni mnie nie nauczyli ) ciągle coś przerabiam uczę się wole na sobie niż na klientach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.