Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pompy Ciepła Powietrznej


dorecho

Rekomendowane odpowiedzi

zadnych grzałek  nie ma, jest oparta na klimatyzatorze 7kW pewne modywikazcje wymiennik płytowy w pomieszczeniu i  troche sterowania .Pompa obiegowa modulowana ,temp na grzejniki 35-42st z powodzeniem wystracza jedyne czego mi brakuje to elektronicznych głowic na grzejnikach gdyż na zwykłych dochodzi do przegrzewania pomieszczen od strony południowej

do jakiej temp bede grzał nie wiem bo było kilka razy nad ranem -7st i bez problemu grzałem.Natomiat tak jak piszesz smiem twierdzić ze gdybym ogrzewał do 200m2 to spokojnie do -15st mogłbym nią zagrzac

załozenia były takie grzać nią do połowy grudnia i od połowy lutego ze wzgledu na panele słoneczne ktore sa zainstalowane(grudzień i styczeń to znikome uzyski z foto )  natomiast tak sie spodobało to ogrzewanie ze wgledu na cene ogrzewania jak i wygodę ze na dzien dzisiejszy grzejemy jak długo sie da albo bedziemy wspomagać HG bo biedactwo stoi sąsiedzi sie pytają dlazego nie widza zadnej pary z komina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz panele słoneczne (Solary) To w prosty sposób mógłbyś poprzez zawór trój drogowy poprowadzić ciepły czynnik z solarów na wymiennik powietrznej pompy ciepła.

Zostało opracowany taki patent przez szwecko - chińską grupę. Widziałem gotowy projekt. Pompa ciepła powietrze/solary woda osiąga cop = 6 i więcej.

 

Tak więc warto abyś to spróbował wykonać to u siebie. Szukam dokumentacji na dysku. To podeśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triaqua-links.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mas przekrój przez urządzenie które służy za wymiennik. w tej wersji jak widzimy to woda-woda. Ale ja bym przepuścił czynnik chłodniczy co zwiększyło by jego temperaturę. sprężarka zrobiła by swoje.

Najlepsze to cena jest tak niska, że chyba się nie opłaca robić samoróbek. ;-)

 

Palm-Solar-superimposed-double-layer-sou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12000BTU-H-Solar-Assisted-Air-ConditioneAircon-Mini-Split-Air-Conditioner-Solar-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solarworkstationparts.jpg

Połączenie solaru i powietrznej pompy ciepła monoblok

solar-Trinity-HeatPump.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszytko juz było łacznie solarów jako wspomaganie ogrzewania ,łaczenie solarów jako dolne zródło co z tego wyszło te dolne zrodła to jeszcze jakoś działają ale juz sa zamieniane na fotoogniwa bo prostsze w sterowaniu ,mniej kłopotów a nadmiar energii wypchnąć  do sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys przedstawic swoj projekt tej PC ? Czy to tajemnica?

 

Dołączam się do prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu rysowac ale lecimy
sprezarka inwerterowa, za nią wymienik płytowy w pomieszczeniu, z niego z powrotem na jednostke zewnetrzną, z zewnetrznej poprzez zawór 4d na jednostke wewnetrzną (klimatyzator), z klimatyzatora na zawór elektroniczny rozpręzny w jednostce zewnetrznej i wymiennik zewnetrzny (skraplacz/parownik w zaleznosci co robi )i nie ważne czy w domu sie grzeje czy chłodzi na wymienniku jest odbierane ciepło na grzejniki i cwu nawet podczas odszraniania wymiennik jest wygrzewany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle.  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W nowo wybudowanym budynku została zamontowana pompa Hewalex WBC-9,5H-B2/S. Pompa od samego początku nie działa prawidłowo. Teoretycznie powinna podgrzewać wodę do 60*C ale podgrzewa do około 47-49*C i wchodzi w stan awaryjny (sterownik wyświetla błąd). Już była 3 razy w naprawach gwarancyjnych. Pieniądze zapłacone a sprzęt nie działa zgodnie z zapewnieniem producenta.  Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takim typem pompy ciepła. Może gdzieś działa bez problemu lub pojawia się taki sam problem. Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzewanie tą pompą ciepła wody powyzej 45st jest wysoce nieopłącalne i szkoda mówic że to pompa ciepła ale niech jest ,prawdopodobnie jest błąd czasu nagrzewania wynikajacy z braku przepływu powetrza albo o 100g za mało czynnika  jeszcze kwestia jakie jest napiecie wejsciowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U starszym sterowniku Hewalexa ten kod to wysokie ciśnienie w układzie - czyli albo awaria zaworu rozprężnego lub za dużo czynnika w instalacji

lub uszkodzony ew źle działający czujnik wysokiego ciśnienia lub po prostu zbyt wysoka temp wody w zbiorniku.

 

Wydaje się że to to ostatnie, czyli ustawić temp wody na 50C i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byli pracownicy Hewalexu. Zaczęli oczywiście od pomiaru przepływu w układzie zasilającym. (już czwarty raz). Najpierw zmierzono wartość przepływu 1,66m3/h a jak popa pracowała dłużej do wyszło 1,94m3/h. Po ponad godzinie pracy pompy przy temperaturze około 51*C-52*C na wyjściu z pompy widziałem że na manometrze ciśnienia wzrost wskazania a pompa weszła w stan awaryjny po paru minutach wyświetlając błąd E 01. Według ustnych wypowiedzi serwisantów Hewalexa - nie wiemy jaka jest przyczyna awarii. Poprzednio zadecydowano o wymianie sprężarki za prawie 2000zł, za którą musiał zapłacić Instalator. Teraz poczekajmy na decyzję "Góry". Pracownicy swoje zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest reakcja producenta - "HEWALEX jako producent urządzenia grzewczego pompa ciepła WBC – 9,5H – B2/S, aby rozwiązać zaistniałą sytuację, ma do zaproponowania rozwiązanie, polegające na dołożeniu dodatkowej grzałki elektrycznej o mocy 2,0 kW do zasobnika ciepłej wody użytkowej. Zadaniem grzałki elektrycznej będzie podniesienie temperatury wody do wymaganej temperatury 55°C lub wyższej. Koszty związane z wykonaniem zmian oraz zaprojektowaniem i zakupem dodatkowych urządzeń całkowicie pokryje HEWALEX."   Mam wrażenie, że powinni sobie wsadzić tę grzałkę w d***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą opłacać rachunki za tę grzałkę? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahahahahaha cieszę sie że wrescie ktoś sie przekonał że te niby pompy to zbdura na kiju aż zal że to coś nazywa sie pompa i że ludzie traktują to jak pompę i pozniej musze tłumaczyć sie że moja bedzie działąć a taka nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.