Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens 100-W W Mieszkaniu 38M?


bigbossos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W bloku, w którym mieszkam będzie przerabiane ogrzewanie centralne na insywidualne. Wspólnota wpadła na genialny pomysł aby zakupić piece Vitodens 100-W. Czy ten piec zda egzamin w takim małym mieszkaniu? Czy koszty ogrzewania nie będą wyższe niż w przypadku pieca turbo?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

To, że zakup takich kotłów to bezsens to wiem ale reszta lokatorów usłyszała, że zużywają one do 30% gazu mniej niż turbo i to jest ważne. Jeżeli koszty ogrzewania nie będą wyższe niż przy turbo to jeszcze nie jest źle :)

Jeszcze takie pytanie.

Wiem, że cięzko to wyliczyć ale ile może wynosić miesięcznie koszt ogrzewania przy takim mieszkaniu?

Do tej pory z centralnego płaciliśmy 3000 PLN rocznie przy temperaturze w mieszkaniu 24-25 stopni.

Mieszkanie narożne usytuowane na parterze w bloku nieocieplonym lecz z grubej ściany. Ponoć cegła. Okna, drzwi i grzejniki nowe

Chodzi mi o to czy będę mieścił się w tych 3 tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla mnie osobiście zakup pieca kondensacyjnego do 38 m2 to bez sens.

Masz moze 4 max 5 grzejników.Nie wykorzystacie w calosci możliwości pieca kondensacyjnego przy tak małym metrażu.

Róznica w zuzyciu raczej nie bedzie 30%.Moze 15-20%.

Czy zmieniacie tez grzejniki czy bedą stare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to uważam za bez sens ale wyboru nie było. Własnie wieszają piec. Jego koszt wyniosł tyle co pieca turbo. Grzejniki nowe. Dwa 600x1000 dwupłytowe, jeden 500x1000 dwupłytowy i drabinka 1700x400. Chodzi mi o to czy ten piec kondensacyjny nie będzie zużywał więcej gazu niż piec turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy ten piec kondensacyjny nie będzie zużywał więcej gazu niż piec turbo?

 

Kocioł kondensacyjny nigdy nie spali więcej gazu niż turbo w tej samej instalacji pracujący w tych samych warunkach.

 

W najbardziej sprzyjających warunkach kocioł kondensacyjny spali 15% mniej gazu niż turbo.

 

Niestety z uwagi na małe mieszkanie, tylko 4 grzejniki oraz kocioł z ninimalną modulacją do 6,5kw  nie skorzystasz z całych 15% oszczędności. Jak uda się zaoszczędzic 5% względem kotła turbo będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.