Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Z Podajnikiem Tłokowym Problem Z Silnikiem


sxe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejny problem z moim kotłem.

Może ktoś z użytkowników miał podobny lub potrafi pomóc, otóż

Praktycznie od nowości podajnik buczy (stalmark 30kw tłokowy)

Dźwięk jest słyszalny w nocy i potrafi obudzić

Silnik BESEL 180 W połąćzony z reduktorem kwadratowym (niebieskl)

Producentem zestawu napędowego jest firma z Andrychowa .

mój wygląda tak jak na stronie http://www.motoreduktor.pl/kontakt.htm.

3 lata temu oddałem cały zestaw do producenta i ten odesłał niby coś wymieniał (koszt 250zl), niestety efektu brak (może minimalnie)

Próbowałem już zgodnie z serwisem stalmark owijanie taśmą klinu od strony silnika , uszczelkę pomiędzy silnikiem a motoreduktorem (nic nie pomaga)

 Dziś dzwoniłem do stalmarka i kazali dzwonić do producenta napędu , a on stwierdził , że ten silnik tak ma i niewiele może pomóc .

zaproponował , aby sprawdzić silnik osobno czy nie drga , ale gdy położę go na ziemi to pracuje cicho i się nie rusza .

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie , aby ograniczyć hałas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,  Dziś dzwoniłem do stalmarka i kazali dzwonić do producenta napędu , a on stwierdził , że ten silnik tak ma i niewiele może pomóc .

zaproponował , aby sprawdzić silnik osobno czy nie drga , ale gdy położę go na ziemi to pracuje cicho i się nie rusza .

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie , aby ograniczyć hałas?

 

Przedzwoń jutro jeszcze raz i poinformuj, że silnik położony na betonowej posadce kotłowni pracuje bardzo cicho i nie wydaje charakterystycznych oraz dokuczliwych dźwięków. 

Mimochodem możesz im wspomnieć o zasadzie działania pudła rezonansowego w instrumentach strunowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym problemem poradzilem sobie w ten sposób że zrobiłem sobie połączenia elastyczne na zasilaniu i powrocie po prostu wstawlilem kawałki rur gumowych i mam teraz ciszę jak makiem zasiał na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Na hałas przekładni ma wpływ wiele składowych. Sam silnik rzadko powoduje hałas.

Jak masz czas się pobawić to odkręć całą przekładnie od pieca, odkręć reduktory od silnika i składaj , sprawdzając hałas po montażu poszczególnych elementów. Jeśli zacznie hałasować to reguluj spasowanie poszczególnych elementów. Jest trochę zabawy, ale można ograniczyć w ten sposób hałas i to dość mocno.

Podkładki gumowe niewiele pomogą.

Czasem pomagają sprzęgła bezluzowe.

Duży wpływ na hałas ma także ilość opału w zbiorniku, pusty, czy prawie pusty wpada w rezonans i potęguje odgłosy.

Jak np. wsypiesz mokry groszek, to zobaczysz że będzie cisza.

Nawet rura w której jest ślimak rezonuje i potęguje odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.