Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepła Woda Latem- Czarna Beczka...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

po glowie od dluzszego czasu chodzi mi b.prosty pomysl, ktory obserwowalem w chorwacji i bulgarii mianowicie podgrzewanie wody sloncem :)

 

chcialbym postawic czarna beczke pcv na stojaku, nie mam juz mozliwosci montazu na dachu, prblem tkwi jak to wpiac w instalacje w ktorej jest przeciez jakies cisnienie.

 

woda z beczki musi byc przepompowana pytanie gdzie do instalacji ?

 

do zbiornika CWU chyba nie bo tam jest za duze cisnienie, tak mi sie wydaje.

 

jesli wpiecie w instalacje to przed czy za pompa obiegowa,

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak potrzeban jest pompa, zbiornik z beczki (przeciez to rozwiazania ma byc stosowane tylko latem).

 

uwazam ze grzanie wody pradem latem(kociol na paliwo stale nie jest rozpalany) to sa b.duze koszty przy mocy grzalki 2,5-3KW.

 

to jak to powinno wyglada?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslałeś może o fotoogniwach  temat bardzo ciekawy ,wpakowac grzałkę na 30V i powoli sobie po jednym panelu kupować ,podpowiem że koszt na start nie będzie większy niż te układy pompowe i jakieś sterowniki różnicowe a sprawność na pewno większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uwazam ze grzanie wody pradem latem(kociol na paliwo stale nie jest rozpalany) to sa b.duze koszty przy mocy grzalki 2,5-3KW.

 

to jak to powinno wyglada? :)

U mnie wygląda to tak, że im większa moc grzałek, tym mniejszy rachunek. W II taryfie ok. 2 razy taniej niż kotłem z podajnikiem. Mam obecnie grzałki niestety tylko 6KW, dałbym 8-9KW, ale problemem jest grzałka na korek 5/4. Powyżej 6 KW nikt takich grzałek nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale chodzi o to, że te grzałki mają gwint 6/4, a ja potrzebowałbym 5/4. Powyżej 6KW z gwintem 5/4 nie spotkałem dotychczas.

Oj mało na tym świecie spotkałeś  ;)  popatrz tu jest i czeka na ciebie i krzyczy kup mnie  http://www.selfa.pl/katalog/produkt/podgrzewacze-wody/zespol-grzejny-3x333kw-40.351/214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslałeś może o fotoogniwach  temat bardzo ciekawy ,wpakowac grzałkę na 30V i powoli sobie po jednym panelu kupować ,podpowiem że koszt na start nie będzie większy niż te układy pompowe i jakieś sterowniki różnicowe a sprawność na pewno większa

 

Możesz podać jakiś przykład, link...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator SW 33t do tego panel ile chcesz na oczatek może być jeden np REC 250W i do tego zamaiwasz sobie grzałkę np 3*300W lub inna, na napięcie 31V

koszt panela takie lub podobnego ok 800zl znajdziesz w necie ale najważniejsze żeby były polikrystaliczne    i zaczynasz od jednego a jak sie spodoba to dokładasz i podłączasz równolegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mało na tym świecie spotkałeś  ;)  popatrz tu jest i czeka na ciebie i krzyczy kup mnie  http://www.selfa.pl/katalog/produkt/podgrzewacze-wody/zespol-grzejny-3x333kw-40.351/214

No, grzałeczka kupiona, zainstalowana, hula aż miło. Teraz mam moc bojlera łącznie 12kW. Zimą zrobię jeszcze jeden test - zaprzęgnę bojler do pracy jako kocioł elektryczny CO. Będzie to działać tak, że woda w bojlerze grzeje się (12kW) elektrycznie, a od niej ogrzewa się przepływająca woda CO w płaszczu bojlera, piec CO zostanie wówczas odcięty. Mam 130m2 nieocieplonego domu (ogrzewam ok. 90) z cegły slikatowej, strop jedynie ocieplony 6cm steropianem (2x3cm). Zobaczymy, czy te 12 kW da radę ogrzać tą powierzchnię. Będzie to praktyczna metoda zrobienia OZC, a jednocześnie zabezpieczenie dodatkowe w razie, gdyby np. CO kocioł nawalił. Co o tym myślicie drodzy forumowicze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie tak jak prawisz ,bedzie troszkę utrudniony rozruch instalacji bo wężownica ma małą moc ale jak juz ruszy to wszytko będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

regulator SW 33t do tego panel ile chcesz na oczatek może być jeden np REC 250W i do tego zamaiwasz sobie grzałkę np 3*300W lub inna, na napięcie 31V

koszt panela takie lub podobnego ok 800zl znajdziesz w necie ale najważniejsze żeby były polikrystaliczne i zaczynasz od jednego a jak sie spodoba to dokładasz i podłączasz równolegle

Witam wszystkich przeglądałem forum i natknąłem się na ten post ,Zastanawiam się nad jego realizacja tylko czy w moim przypadku ma to sens .

Posiadam dom jedno rodzinny ,w którym palę w CO na ciepłą wodę codziennie bolier zrobiłem sobie sam z blachy nierdzewnej jakieś 130 l z wężownicą

Czy po zamontowaniu takich paneli i grzałki dało by radę

Chciał bym to zrobić jak najniższy nakładem finansowym

Jak tak to co bym musiał dokładnie kupić i jak to wszystko podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.