Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kondensacyjny Proszę O Pomoc W Wyborze


MarcinKR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie zakupu domu i chciałbym dobrać piec, od kilku dni czytam fora i mam kilka typów ale chciałbym aby ktoś z was podpowiedział mi czy warto wydać więcej na piec w wyższej półki czy to nie ma sensu.

Dom 159m2 (projekt archon dom w abeliach), porotherm 25 + 15 cm styro, dach 25 cm wełny na podłodze 10cm styro. Zastanawiam się czy dać podłogowe (wchodzi w grę tylko kochnia, holl + wiatrołap oraz 2 łazienki (góra i dół) - ok 30m2.

Wyższa półka
Viessmann Vitodens 200-W ok. 6 000
Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC Plus ok. 5 000
De Dietrich INNOVENS MCA 15KW ok. 7 000
Buderus Logamax Plus GB162 15 kW ok. 6 600
Junkers CERAPUR COMFORT ZSBR 16-3A ok. 5 700

Niższa półka
Beretta Conica Green 15S e.s.i. ok. 3 700
Immergas Victrix X 12 2L ok. 3 700
Termet Ecocondens Crystal 20 ok. 3 500

Pozdrawiam
Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyższa półka"  to nie jest raczej  "średnia". Jedyna uwaga do cen które podałeś jest tak to czy są to ceny gotowego zestawu czy tylko kotła? Często niestety aby kocioł mógł działać trzeba dokupić dodatkowy osprzęt (sterownik, zestawy montażowe ..... patrz zakres dostawy w cenniku na stronie producenta). Tak naprawdę zanim kupisz kocioł powinieneś określić swoje potrzeby czyli jakie ma być to ogrzewanie - grzejnikowe, podłogowe czy może mieszane, jaki ma być sterowane, jak ma być podgrzewane cwu ( przepływowo czy przez podgrzewacz pojemnosciowy, albo pojemnościowo z solarem)? Jak dołozysz do tego budżet to wyjdzie Ci kocioł/kotły które spełniaja wymagania tech. i cenowe. Bez takich założeń rozpatrywanie "który kocioł" nie ma zadnego sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.