Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Mocy Kocioł Wybrać


lukaszpepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że te 16 kW będzie nawet z  zapasem ;) Ogrzewam nieco większy dom, troszkę młodszy, ale bez żadnego ocieplenia i ze starymi oknami kotłem o mocy 17,5 kW i bez problemu daje radę ;). Oczywiście te wszystkie wyliczenia nie są dokładne w 100%, tak jak mówiłem wcześniej najlepiej zrobić OZC coby się później nie męczyć z źle dobranym kotłem ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł posiada ruszt wodny czyli źle choć producent twierdzi, że to zaleta :D. Taki ruszt umieszczony zaraz ponad palnikiem będzie nadmiernie wychładzał spaliny skutecznie utrudniając prawidłowe dopalanie gazów palnych wytwarzanych w procesie spalania ;). Poszukaj czegoś bez rusztu wodnego. Oglądnij sobie takie kotły jak: Ogniwo Eko Plus, RBR-Ekouniwersal oraz Sekom SKAM-P Plus. Pooglądaj, poszukaj, popytaj żeby nie wdepnąć na minę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to dawaj śmiało ;) Kto pyta nie błądzi. Z tych trzech kotłów, które wymieniłem to chyba najbardziej popularne jest ogniwo, we wszystkich wymienionych kotłach masz możliwość spalania miału węglowego co nie jest bez znaczenia przy rosnących cenach ekogroszku- zawsze dobrze mieć jakąś alternatywę ;)

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony dostawcy - PH Tytan wynika że to chińczyk w czystej postaci http://www.phtytan.com.pl/firma.html 

Nie znam, takie coś obchodzę z dala i takim materiałem odmawiam roboty - tzn nie daję gwarancji.

Dlaczego tak oszczędzasz - do wylewki to poniżej Wavina to nie podchodź.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy coś takiego? http://allegro.pl/rura-kan-therm-16x2-pex-200mb-ogrzewanie-podlogowe-i4228126354.html a jak nie to prosze o jakieś propozycje i przepraszam ze tak głowe zawracam ale nie mam pojęcia co wybrać! jest tyle firm na rynku, a dla mnie prostego człowieka to jest normalnie horror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.