Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawostka Z Połowy Lat Osiemdziesiątych


anek65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.

W trakcie robót modernizacyjnych składu opału , dokopałem się do starych zapasów węgla, mojego dziadka.

Dziadek był pracownikiem nieistniejącej już Kopalni Sosnowiec , z której pochodzi ten deputatowy węgiel.

Ojciec mój twierdzi ,że jest to węgiel przywieziony w roku 1986 a uchował się bo zawsze był na dnie pomieszczenia

a na niego był nasypywany nowy zapas na kolejny sezon .

Oto on.

 

post-48699-0-29134800-1400425800_thumb.jpgpost-48699-0-73542300-1400425819_thumb.jpgpost-48699-0-20597000-1400425837_thumb.jpg

 

I nie ma w tym nic dziwnego , gdyby nie efekty pracy tego węgla w moim kotle.

 

post-48699-0-15533700-1400426063_thumb.jpgpost-48699-0-67074200-1400426081_thumb.jpg

 

Wygląda na to że i węgiel(28 lat) i wino im starsze tym lepsze lub takich węgli jak dawniej już nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Ojciec mój twierdzi ,że jest to węgiel przywieziony w roku 1986 a uchował się bo zawsze był na dnie pomieszczenia

a na niego był nasypywany nowy zapas na kolejny sezon . ,,,,

,,,, I nie ma w tym nic dziwnego , gdyby nie efekty pracy tego węgla w moim kotle.

Wygląda na to że i węgiel(28 lat) i wino im starsze tym lepsze lub takich węgli jak dawniej już nie robią.

 

Anek65 przesadziłeś z tym porównaniem węgla i wina.

Otóż według niektórych "opiniotwórczych mediów internetowych" tego węgla już dawno nie powinno być, ot tak powinien zniknąć - fachowe określenie "zwietrzeć"

 

,,,, Szacunkowo podaje się, że ekogroszek przechowywany luzem przez okres 8 tygodni traci 20-30% właściwości energetycznych. Zapakowany w odpowiednie worki zachowuje właściwości opałowe. ,,,,

 

Więcej można przeczytać tutaj : http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/dlaczego-ekogroszek-workowany-jest-lepszym-niz-luzem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko że to co udało mi się wygrzebać , było zasypane w takiej około półmetrowej warstwie takiego jakby pyłu i piachu .

Każdy kawałek wygrzebałem ręcznie , i nie jest tego zbyt dużo ( trzy takie węglarki ) a reszta dwanaście taczek

poszło na wyrównanie terenu za domem.

Ale bardziej ciekawi mnie ten biały nalot w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Anek65 przesadziłeś z tym porównaniem węgla i wina.

Otóż według niektórych "opiniotwórczych mediów internetowych" tego węgla już dawno nie powinno być, ot tak powinien zniknąć - fachowe określenie "zwietrzeć"

 

,,,, Szacunkowo podaje się, że ekogroszek przechowywany luzem przez okres 8 tygodni traci 20-30% właściwości energetycznych. Zapakowany w odpowiednie worki zachowuje właściwości opałowe. ,,,,

 

Więcej można przeczytać tutaj : http://anlen.pl/akademia-spalania-w-technologii-anlen/dlaczego-ekogroszek-workowany-jest-lepszym-niz-luzem/

 

Jeśli traci to raczej wody w tym okresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.