Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie Dwóch Wymienników


tomaszzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież SM1 z osprzętem to ponad 1500zł - za to kolega kupi 3 legalizowane ciepłomierze lub jeden ciepłomierz i sterownik z dostępem do internetu 

podałem tylko przykład a co zrobi to jego sprawa natomiast musisz sie zgodzic ze to co ma to tak jakby nic nie miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może trochę lepiej niż nic - po prostu widać czy grzeje czy nie grzeje ;) , ale z drugiej strony wprowadza zamęt w głowie posiadacza.

Jakby ten czujnik z dołu bojlera wstawił w trójniku w obwód glikolu to jedynym błędem byłby pomiar przepływu - ale to ustawienie wprowadza, a nie wiadomo czy sterownik uwzględnia zmianę obrotów pompy którą sam steruje.

Jakby miał taki używany ciepłomierz za 100-200zł to by widział różnicę we wskazaniach - sam jestem ciekaw jaka by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę żeby podłączyć pod solary ten drugi zasobnik bo dziś o 13 zbiornik maił ponad 61 st na górze i na dole a do  16 dogrzało tylko do 72  trzy godziny 10 st trochę mało drugi bojler na pewno dogrzało by sporo więcej

tylko teraz mam pytanie odnośnie rozdzielenia

zrobić trójnik zaraz przed wejściem do  wężownicy na zasilaniu i wstawić jakiś elektro zawór  czy jak wy to widzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy twój sterownik może obłuzyć dwa zasobniki ? jesli nie to widze to tak zasobniki od strony wody podłączyć szeregowo i dodatkow mała pompe od cyrkulacji z poborem wody z miejscu cyrkulacji która wpompuje wode w zasilanie zimnej wody do tego termostat w dolnej czesci zasobnika na 50st i jak osiagnie te 50st to włączy sie pompa i przepompuje cciepło do drugiego zasobnika i tyle to jest najprostsze i uzyskasz to ze w gorze dni zagrzeje ci wodę w tym jednym a w słoneczne w pierwszym i trochę w drugim a ta woda z drugiego i tak przy poborze wody przepłynie do pierwszego i bedzie dalej obrabiana w następny dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik obsługuje bez problemu 2 pompy, natomiast do obsługi zaw 3-d potrzeba coś dodatkowego.

Lepiej  zrobić układ na 2 pompach wg schematu bodaj 7/15 z instrukcji , tylko za każdą pompą potrzeba ZZ, sterownik steruje pompami wg zapotrzebowania na temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym pisaliśmy jakieś 2 tygodnie temu wiec proszę zastanów sie co ty chcesz i obierzmy kierunek bo zarazie  to na rądzie się kręcimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można by było tego podpiąć tak żeby powrót z 1 wężownicy podpiąć do zasilania tej drugiej?

Nie wymyślaj ,  - na czym chcesz zaoszczędzić - na zaworze 3-D lub pompie? - to ok 200zł

Z resztą to twoja sprawa, pamiętaj jednak że zawór 3-d wymaga sterowania trzema przewodami lub dwoma przewodami i sprężyną powrotną .

Natomiast dwie pompy mają więcej funkcjonalności - można ładować oba zasobniki na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o oszczędności tak po prostu mi się pomyślało to napisałem

 

Z pompami to nie wiem jak to ma wszystko wyglądać dlatego bliżej mi do przełączania wężownic przynajmniej chyba wiem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu opcja edytuj post raz się pojawia a raz nie ciekawe od czego to zależy ?

 

Znalazłem taki zawór czy będzie ok?

http://allegro.pl/zawor-3-drogowy-z-silownikiem-230-12v-3-4-i4421369302.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem to sobie tylko kłopot robisz - ten siłownik zaworu wymaga 3 żył do pracy a ty masz tylko dwie, niby można podebrać z zasilania trzecią żyłę ,

Tak ten zawór może być, pod warunkiem że jest dopuszczony do pracy z temp ponad 100C   - w opisie jest że do CO, a wyższe temp?

oraz do współpracy z glikolem - też nie wszystkie zaw 3-D z nim współpracują.

 

A co tu o pompach wiedzieć - po prostu dajesz dwie pompy równolegle i raz pracuje jedna a raz druga, trzecim wyjściem jest praca obu pomp na raz.

Większość dużych firm np Wolf stosuje właśnie takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ten mogę przecież dać na powrocie tak?

Wtedy wystarczy zwykły do 90st.

Chcesz mi powiedzieć żeby dać druga pompę solarna ?

Przecież to niczym nie różni się od pracy z zaworem na 1 pompie no chyba tylko tym jednoczesnym ładowaniem ale jak w tedy ustawić przepływy skoro na każdej bedzie będzie 3.3l to jak będą pracowały jednocześnie przepływ będzie 6.6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.