Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Wybrać Z Podajnikiem Tłokowym? [Pomocy]


Buczo007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

jestem nowy na forum i nie znam się na kotłach, a czeka mnie wybór jakiegoś do nowo budowanego domu. Chciałbym coś niewymagającego częstej obsługi, czyli z podajnikiem, najlepiej na ekogroszek. Czy ktoś może napisać jakie to moga być koszty zanim udam się do jakiegoś lokalnego instalatora, który z dużym prawdopodobieństwem wciśnie mi jakiś kit.

Jestem z Niepołomic, mile widziani więc byliby jacyś producenci z małopolski. Ktoś może coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj mój poradnik

zacznij od zdobycia wiedzy o potrzebach Twojego NOWEGO domu

poniżej 7KW nie ma sensu się wogóle w węgiel pakować

policzyć OZC a potem szukać czajnika

instalatorowi jak już zdecydujesz zapłacisz za wstawienie tego co Ty będziesz chciał a nie tego na czym on zarabia najwięcej

Tłoka odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim udam się do jakiegoś lokalnego instalatora, który z dużym prawdopodobieństwem wciśnie mi jakiś kit.

Podstawowe rozeznanie w tym świecie już masz ;)

 

Gdybyś chciał OZC policzyć z grubsza, to tu jest ku temu cudo.

W ciemno można strzelać, że nowy dom do 150m2 więcej jak te 6-7kW nie będzie potrzebował, czyli musisz szukać kotłów 10kW lub mniejszych, jeśli się trafiają. Najlepiej ze sterownikiem adaptacyjnym, wtedy (przynajmniej jadąc na węglu) odpada konieczność ustawiania kotłowi parametrów pracy, bo sterownik sam będzie wiedział lepiej, jak ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzef,

dzięki za stronkę - naprawdę świetne narzędzie.

A możesz jakiś kocioł polecić? Albo chociaż producenta? Wczoraj byłem u znajomego, który ma taki kocioł http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze/kotly/podglad/5-eko-duo-pl.html i mówi, że jest ok, bo w kotłowni jest raz na kilka dni. Zadzwonię jutro do producenta i zapytam o mniejszą moc, ale jeśli podesłalibyście jakieś linki, żebym mógł porównać, to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naprzyklad kociolek z takimi bajerami https://device.esterownik.pl/device/4602/ by cie nie interesowal ?? jaka moc potzrebna ci wyszla ??, jakikolwiek kociol bys nie kupowal to nie kupuj z wodnym rusztem awaryjnym !! Pewno zapytasz dlaczego tu masz odpowiedz http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

Poczytaj sobie jeszcze to https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ze sterownikiem adaptacyjnym, wtedy (przynajmniej jadąc na węglu) odpada konieczność ustawiania kotłowi parametrów pracy, bo sterownik sam będzie wiedział lepiej, jak ma działać.

 

To trochę nie jest tak jak piszesz...

Ten sterownik tzw adaptacyjny, czy tzw pidowski czy z jakims tam logic coś tam... będzie chodził poprawnie i modulował w szerokim zakresie jak dostanie podobne warunki pracy i paliwo podobne do tego na badaniu.... a życie to wszystko weryfikuje na swój sposób/

 

Taki nazwijmy to "adaptacyjny" na instalacji, gdzie nie ma kwiatków będzie pracował i modulował lepiej od przysłowiowego laika-amatora.

Po jakimś czasie użytkownik konkretnego kotła na swojej instalacji będzie chciał już coś poprawić, dobremu obserwatorowi zajmie to mniej czasu a gorszemu więcej. W każdym razie uważam,że jest dobrze, gdy mamy możliwość wprowadzania korekty.

 

Narzędzia, które sa pomocne w takiej korekcie, to:

a) jakiś większy wyświetlacz sterownika, gdy rysuje się na nim wykres pracy, choćby c.o. i cwu, zyskujemy wówczas narzędzie do analizy co wpływa na skoki mocy/temperatury i możemy to optymalizować

b) jest kilka sterów podających dane spalania na podstawie przesypu (kiedyś testowałem takie coś z elstera, zapomniałem nazwy regulatora), ale na śląsku jest już chyba 3producentów podających zbliżone rozwiązania

c) czujnik temp. spalin - pozwala powalczyć o lepsze nastawy, szczególnie o wydatek powietrza...

d) sterowniki z dostępem do neta rysują wykresy pracy, to już fajne narzędzie do dokonywania i wprowadzania poprawek

e) społeczność internetowa użytkowników gromadząca się przy danym kotle czy sterowniku czy korzystająca z tematycznego forum czy to producenta kotła czy producenta danego sterownika. Wspólny temat łączy i w większym gronie wzajemnie się wszyscy szybciej uczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie byłem ostatnio w Bimsie. Mają tam naprawdę dobrych specjalistów, którzy pytają o wszystko - jaki rodzaj okien, drzwi, ilość okien, wiadomo powierzchnie itp. Jeśli ktoś ma ten sam poziom wiedzy początkowej, czyli nikły, to wbijajcie tam, naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio słabiej tu z aktywnością, ale Panowie... jestem już po zakupie kotła :) Kilkukrotne wizyty w Bimse, rozeznania w internecie i padło jednak na kotły protech. Dało się coś wynegocjować, więc cena akceptowalna. Musiałem zrezygnować z ekogroszku, ale dla mnie rzecz najważniejsza - rzadkie wizyty w kotłowni - osiągnięta. Mam takie cudo: http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze/kotly/podglad/5-eko-duo-pl.html :)

Opinie, komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.