Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Pod Ciśnieniem Sieciowym - Pytanie


redo10000

Rekomendowane odpowiedzi

Analizując ostatnio tematy związane z hydrauliką, przyszło mi do głowy pytanie czy instalacja CO z kotłem na paliwo stałe może być wykonana pod ciśnieniem sieciowym? Mam tu na myśli kocioł w układzie otwartym, bojler dwupłaszczowy -  płaszcz bojlera podłączony do kotła, a wyjście ze zbiornika do układu zamkniętego CO. Bojler oczywiście zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa i zbiornikiem przeponowym. Pompy CO i grzejniki pracują do ciśnienia 10bar, więc spokojnie wszystko mogłoby hulać. Wtedy ciepła woda też byłaby z bojlera oczywiście.Jej pobór można by zrobić przed pompą do CO.  Czy taki układ ma szansę poprawnie działać? Jeśli tak, to przy jakich założeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszczałem i to nie raz. Faktycznie o kapaniu w niej nie ma mowy. A skoro nie ma mowy, to faktycznie nie ma sensu trzymać jej pod cisinieniem sieciowym. Pytałem w kontekście tego kotła u mamy w obiegu zamkniętym. Myślę jak by go przerobić. Pozostaje albo naczynie wzbiorcze albo wymiennik płytowy. Ze względów technicznych bardziej skłaniam się ku wymiennikowi płytowemu. Tylko pytanie - czy w takim układzie na obiegu kotła także musi być pompa CO czy może to działać na grawitacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze tak się zastanawiam, czy np. rurę wzbiorczą do naczynia można poprowadzić od pierwszego grzejnika w górę - z tym, że jej średnica to Cu 22, po drodze do kotła nie ma żadnych zaworów, nawet zaworu odcinającego kocioł od instalacji na zasilaniu, jest tylko śrubunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.