Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Można Tanio Wyrwać Różne Ciekawostki...


Gość lysy1l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lysy1l

Panowie, można w dobrej cenie kupić wiele rzeczy począwszy od zaworów, a skończywszy na kotłach i piecach. Duża, wielooddziałowa hurtownia w upadłości. Ceny do negocjacji. 

Wyrwałem kompletny, fabryczny  zestaw sterujący do Zębca ZS.04 (sterownik ST-81 ZPID, czujnik temperatury spalin, nadmuch itd) za 500zł z przesyłką i pobraniem (na allegro 800zł + koszt wysyłki)

Tu jest akurat "moje" ogłoszenie, cenę oczywiście wynegocjowałem na pięć stówek:

http://olx.pl/oferta/zestaw-sterujacy-zs-04-do-kwk-25-kw-swk-21-44-kw-zebiec-CID628-ID58r8H.html#8dc59a630c

Towar bez zarzutu, fabryczna nówka, oryginalne opakowanie, dostarczony na drugi dzień po zamówieniu, za pobraniem.

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1kUGf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem w dobrej cenie nadlufkę ale to inny temat. Kupowanie czegoś pod hasłem promocja  albo wyprzedaż żle na mnie działa.Zawsze coś jest ukryte co wychodzi z czasem .Zeby kupic coś dobrego w promocji trzeba byc dobrym łowcą promocji .

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy1l

Ale to nie jest promocja  ;) . Firma jest w likwidacji i po prostu wyprzedają pełnowartościowy, nowy towar dużo poniżej cen rynkowych. Nie mam z nimi nic wspólnego, po prostu sygnalizuję użytkownikom forum możliwość okazyjnego zakupu, co też sam uczyniłem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy przechodzisz na dmuchawca? Miałem ten sterownik i dmuchawę WPA 117 taką Ci dali do zestawu bo to ważne? Generalnie jest to zestaw to bardziej do miałowca Zębca KMW ale jak dorobisz kanały napowietrzające (luknij do tematu o Ogniwie S6wc - pokazałałem jak to dorobić) możesz palić miałem od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy1l

Czy ja wiem, czy przechodzę? Założę i zobaczę jak to chodzi. Dmuchawa WPA-O5, sterownik TECH ST-81 ZPID.  To jest oryginalny zestaw fabryczny Zębca do serii KWK i SWK z czujnikiem temperatury spalin. Chcę sprawdzić, jak będzie to chodzić na mocnym węglu (część to koksujący). Czytałem już Twoje posty  ;), co do miału, to jakoś nie mam przekonania. Jedyne warte uwagi, to Miał I z KWK Knurów, Miał II z KWK Rydułtowy i Miał I z KWK Marcel. Wszystkie około 29Mj/kg i około 10% popiołu. Miałem kiedyś trochę tego najlepszego z Rydułtów i naprawdę najwyższa jakość, sporo groszku, palił się niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby kosztuje a 500 zeta poszłooo... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

SONY23 nie tylko Ty, nas jest wielu....

 

Pozdrawiam RedEd

 

ps a często lepsze jest wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zaznaczyć że sterownik i dmuchawa to wcale nie lepsze tylko zwykłe !

Nie negujcie czegoś co jest dobre

jest wielu którzy palą na sterownikach z dmuchawą i PID-em i są zadowoleni przy wysokich parametrach spalania oraz ekonomicznością !

 

Tylko jak i w innych kotłach z różnymi rozwiązaniami trzeba się tego nauczyć, dostroić itd., itp.

W moim rejonie znam wielu nazwijmy to "kotlarzy, palaczy" którzy chwalą sobie palenie na sterownikach i dmuchawach bez żadnych "KPW" kombinowania z drzwiczkami, rurkami wezyra itd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy1l

Hobby kosztuje a 500 zeta poszłooo... hehe

 

 

    Przypomniał mi się akurat stary dowcip: "Czym się różnią dorośli faceci od małych chłopców ?   Mają droższe zabawki.... ;) ..." 

  Na własnym przykładzie przekonałem się o tym wiele razy...  Pozdrowienia,

 

Obydwaj trafiliście w sedno sprawy, ale nic nie jest przesądzone, a miarkownik nadal założony  ;). To jest chyba choroba?  :).

Przynajmniej będzie o co popytać i o czym podyskutować. Już szykują się kontrowersyjne tematy typu nadmuch i powietrze wtórne, ale to może w okolicach października, jak forum odżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz duszę majsterkowicza, zawsze możesz pobrać powietrze wtórne z dmuchawy przed terminatorem i wpuścić we wiadome miejsce. Po zatrzymaniu nadmuchu PW nadal będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy1l

No i zaczyna się  ;). No to OK. Mam pewną koncepcję, ale może mnie zgasicie. Mianowicie powietrze wtórne ukierunkowane z rozetki pod płytę przesuwną nie za pomocą typowej KPW, ale za pomocą przemyślanego daszka (brak wychładzania wymiennika i duża szerokość napływu powietrza, które w Zębcu ma wyjście w dolnej części drzwi zasypowych) i do tego nadmuch kontrolowany przez pid. W razie zaniku prądu kocioł powinien bez większych problemów pójść przez pewien czas na samym powietrzu wtórnym. Oczywiście problemem może okazać się wyrzucanie gazów przez rozetkę, ale raczej nie wydaje mi się, żeby to mogło mieć miejsce. Ciąg mam bardzo dobry, a zimą komin jest non stop wygrzany i ciepły.

Zasypy zawsze będą realizowane w ten sposób, że na dół warstwa grubego orzecha w zależności od zapotrzebowania będą to mocne Sośnica lub Szczygłowice, albo słabsza Silesia, a na górę groszek z Chwałowic, lub orzech II z Wujka. Na najsłabsze palenie kompilacja Silesia-Chwałowice, na największą zimę Sośnica lub Szczygłowice i na górę Wujek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że przy małym zapotrzebowaniu na ciepło (względem mocy nominalnej kotła) sterownik typu PID potrafi, utrzymując zadaną temperaturę z wielką dokładnością, wymusić pracę przy stałym niewielkim napowietrzeniu, czyli kisi, tli i żarzy zamiast palić. Poprawę przynosi celowe "rozchwianie" punktu pracy czyli cykliczna praca: kilka minut z maksymalnym podawaniem powietrza i kilka - postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moich obserwacji (na razie u sąsiada) który pali w kotle Defro 12kw z dmuchawą i sterownikiem ST-29 z PID wynika że podczas spalania czystego węgla typu orzech(zaznaczam bez zasypywania miałem) na ww. ustrojstwach nie występuje żadne kiszenie opału tylko delikatne prawie bezdymne spalanie ze stało-palnością ok 16 godzin przy zasypie 20 kilogramów (max wsad jednorazowy to 21kg jak napisane w instrukcji).

Przy czym regulacja nadmuchu jest bardzo płynna od 0 do 100 %)

Podczas rozpalania siła nadmuchu 25% po jakichś 20-25 minutach przechodzi w pracę z nadmuchem 4-5% 

Między innymi dlatego zdecydowałem się na powyższego górniaka, a i cena nie powala z nóg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że przy małym zapotrzebowaniu na ciepło (względem mocy nominalnej kotła) sterownik typu PID potrafi, utrzymując zadaną temperaturę z wielką dokładnością, wymusić pracę przy stałym niewielkim napowietrzeniu, czyli kisi, tli i żarzy zamiast palić.

 

A z moich obserwacji (na razie u sąsiada) który pali w kotle Defro 12kw z dmuchawą i sterownikiem ST-29 z PID wynika że podczas spalania czystego węgla typu orzech(zaznaczam bez zasypywania miałem) na ww. ustrojstwach nie występuje żadne kiszenie opału tylko delikatne prawie bezdymne spalanie

PID czy nie PID, o sukcesie decyduje odbiór ciepła. Jak jest odbiór, to i klapka uchylona śrubką jest mistrzowskim sterownikiem. Algorytm PID ma utrzymać temperaturę wyjściową wody na stałym poziomie choćby się waliło i paliło. Z tego wynika, że jeśli odbioru ciepła nie ma, to opał będzie kiszony siłą rzeczy. Temperatury zadanej nie można przekroczyć, ciepła się do skarpety nie schowa na później, więc zostaje ograniczyć nadmuch do minimum i czekać na lepsze czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np chowam w murach budynku paląc 15kg węgla w ciagu 6h w okresach przejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lysy1l

Panowie, a miarkownik to co, nie zamknie dopływu powietrza? Najśmieszniejsze jest to, że większość negujących  nie miała nigdy do czynienia z dobrym sterownikiem PID, który steruje nadmuchem we w miarę dobrze dobranym kotle i pracującym na dobrze dobranym paliwie. Nie widzieliście nigdy kotła, który jedzie przez dłuższy czas na samym powietrzu wtórnym?

Jaką różnice dla niego stanowi to, że powietrze główne zamknęła dmuchawa, a nie miarkownik? Ja właśnie mam zamiar połączyć sterowanie PID z zewnętrznym powietrzem wtórnym i docelowo chciałbym dorobić jego regulację na przykład za pomocą miarkownika, który jest na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodzi o to, że sterowanie może (ale wcale nie musi!) wywołać długotrwałą pracę z za małą ilością powietrza głównego. Sterownik PID swój posiadam, jest najlepsiejszy na świecie ;) bo można bardzo wpływać na to, jak prowadzi kocioł. Faktem jest, że mój kocioł też nie jest z tych najlepiej dobranych do zapotrzebowania, lecz póki co z wyczystki kominowej wybieram popiół i niewielkie ilości sadzy, a z wymiennika brunatną sadzę, choć pedantem w tej kwestii nie jestem a i palacz też ze mnie nie za szczególny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak. Wybieram, mieszam z suplementem do spalania sadzy i posypuję świeży zasyp. Po wypaleniu wsadu wymiennik jest szary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Wybieram, mieszam z suplementem do spalania sadzy i posypuję świeży zasyp. 

Byle nie tak jak jeden z moich znajomych, który kubeł sadzy wsypał do GS-a wprost na płomienie, a wszystko po prostu wybuchło  - lepiej niż gaz. :D

Efektem była kotłownia bez szyb, a duża część sadzy poleciała na cały dom.

A "mądry" palacz stracił połowę włosów na głowie i ponad 2 msc na usuwanie skutków palenia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kotłownia jeszcze cała (sypię na świeży zasyp, czyli przed podpaleniem), a jeśli chodzi o włosy, to połowa już dawno mi wyszła, ale - bez wspomagania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.