Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszkanie W Kamienicy 120 M - Vitodens100-W Konta Cerapur Smart


liquidforce

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

 

Mieszkanie w kamienicy (grube mury, sufit odizolowany) - 120 metrów, dwie łazienki, czwórka lokatorów.

 

Wybrać Vitodens-100W 26 kW dwufunkcyjny czy Cerapur Smart 28kW dwufunkcyjny?

 

Ceny praktycznie te same, parametry podobne - który mniej mnie będzie denerwował?

 

Dodam, że miszkanie ma dwie łazienki i moga być momenty, że w obu uruchomimy prysznic - więc wydatek wody może mieć znaczenie.

Wg katalogu Viessmann ma lepszy wydatek wody, ale słyszałem opinie, że faktycznie Junkers lepiej daje radę przy większym poborze...

 

Grzejniki, co może być istotne - nowe, ale żeliwne żeberkowe (więc więcej w nich wody ;)) Nie pytajcie dlaczego takie - żona wybrała :)

 

 

Jakie macie opinie?  A może inny kocioł, nie zamykać się na te dwa modele ?  Budżet - to co powyżej to maksymalny koszt, więcej nie mogę wydać...

Chętnie wydałbym mniej, ale jestem gotowy na któryś z powyższych kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Oba kotły doskonale poradzą sobie z ogrzaniem kamienicy ale z ciepłą wodą przy dwóch łazienkach oraz kuchni może już być problem

 

Jeśli nie zależy Ci na konforcie lokatorów to kocioł dwufunkcyjny

Jeśli zależy to kocioł jednofunkcyjny plus zasobnik a jeśli nie ma miejsca na zasobnik to wiszący kocioł z wbudowanym zasobnikiem 40-60L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, 

 

Myślałem o zasobniku, ale jednak zrezygnowałem z tego pomysłu. Z wody korzystamy tylko rano i wieczorem, cały dzień (a zdarza się, że 2-3 dni w tygodniu) nas nie ma, więc nie chcę przeinwestować w piec do mieszkania w którym nie 

będzie lokatorów przez 24 godziny.

 

Generalnie pogodzę się z tym, że będą dwie łazienki, ale jednocześnie tylko w jednej można będzie puszczać gorącą wodę w wyższym przepływie.

 

Więc z założeniem, że biorę pod uwagę dwufunkcyjny, to Viessmann, Junkers, czy coś innego?   ;)

 

Muszę się w tym tygodniu zdecydować :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie jak śa dwie łazienki to widizałbym CGW  wtedy wode masz w zasobniku i dwa prysznice jednoczenie  po 15 min da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.