Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Kominkiem,czy Montować System Dpg


Rafek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Nasunęło mi się pytanie związane z grzaniem kominkowym. Czy przy założeniu że podstawowym źródłem ogrzewania będzie wspomniany piec na ekogroszek, a dodatkowym kominek na drzewo, czy sensem jest montować system DPG (dodatkowy koszt). W sklepie z kominkami powiedzieli mi że bez DPG nie ogrzeje równomiernie wszystkich pomieszczeń. Dodatkowe pytanie, jęśli ktoś wie jaki wybrać wkład kominkowy? (żeliwny, szamotowy...)

Jeśli zadaje pytanie w złym miejscu, to czy jest możliwość skontaktowania się z kimś na tym forum kto interesuje się tym tematem, albo przekierowania na odpowiedni temat:)

Dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w okresach ptzejsciowych kiedy kociol nie grzeje domu np kwiecien czy wrzesien moze byc w lazience troche chlodniej niz w momenvie kiedy jest ogrzewana z c.o. w takim prxypadku dpg na łazienkę jak znalazłem. Musi sie wypowiedzieć jakis fachowiec od wentylacji czy fpg jest dopuszczalne w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nasunęło mi się pytanie związane z grzaniem kominkowym. Czy przy założeniu że podstawowym źródłem ogrzewania będzie wspomniany piec na ekogroszek, a dodatkowym kominek na drzewo, czy sensem jest montować system DPG (dodatkowy koszt). W sklepie z kominkami powiedzieli mi że bez DPG nie ogrzeje równomiernie wszystkich pomieszczeń. Dodatkowe pytanie, jęśli ktoś wie jaki wybrać wkład kominkowy? (żeliwny, szamotowy...)

Jeśli zadaje pytanie w złym miejscu, to czy jest możliwość skontaktowania się z kimś na tym forum kto interesuje się tym tematem, albo przekierowania na odpowiedni temat:)

Dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za problem :)

daj sobie spokój z kominkiem ,jak w łazience zimno to grzałka w drabinkę i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zdarzają się osoby, które montują system DGP, a potem palą w kominku raz na pół roku.. To trzeb rozważyć indywidualnie czy kominek będzie dla Ciebie głównie ozdobą czy naprawdę będziesz chciał ogrzać pomieszczenie czy nawet inne pomieszczenia i nie wystarczy Ci zwykły kominek tylko zdecydujesz się na rozprowadzenie gorącego powietrza. Jeśli chodzi o wkład kominkowy to doradziłbym w ten sposób, że: - żeliwo dobrze oddaje ciepło, dłużej po wygaszeniu płomienia, polecałbym przy kominkach do ogrzewania, w stylu rustykalnym; -stalowo szamotowe wkłady, jak nazwa wskazuje mają palenisko wyłożone np. szamotem ponieważ stal sama w sobie nie m takich właściwości grzewczych, stalowe wkłady mają równomierną elegancką strukturę i kształt polecałbym do nowoczesnych kominków i nowoczesnych wnętrz gdzie głównie liczy się estetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.