Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet Rot Power


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy kolego kto tym steruje i kto napisał do tego pełny algorytm profesjonalnego sterowania procesem spalania   itp: i itd:

 

 

 

post-67496-0-00659800-1483709363_thumb.png

 

 

a tu masz podgląd jak to pracuje.

 

I tak samo będzie pracować na palniku KIPI bo sztab profesjonalnych ludzi nad tym pracowało tak długo, że obecnie już producent nie poleca sondy lambda która powinna optymalizować proces zawartości tlenu w komorze spalania palletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ładnej grafiki nic jeszcze nie wynika, no może poza tym, ze masz bardzo mały nadmuch jak na prawie 11kW;

może sztab, a może 2-3 osoby, nie wnikam :), sterowanie Kipi to też Plum, więc trudno żeby było inaczej, w każdym razie żaden algorytm nie zmieni konstrukcji zaworu.

Odnośnie sondy lambda to nie "obecnie", bo już ze 2 lub 3 lata temu producent kotła odpowiedział mi, że nie mają w ofercie sond ze wzgl na ich 'wątpliwą' przydatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć myśl z tym zaworem 4D? Bo właśnie się zastanawiam czy kupić esbe vrg 131 czy 141?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powinno to być zrobione bo muszę to zrobić znaczy ochronę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie można, tu kolega montował w innym wynalazku

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23244-palnik-na-pellet-w-kotle-w%C4%99glowym-pomoc-w-sterowaniu/

Ponoć działa

 

Oj działa działa nawet sam nie przypuszczałem, że to będzie tak smigac.Po zamontowaniu termostatu pokojowego dopiero widzę co to jest pellet poprostu rewelacja do węgla nigdy nie wrócę nawet jakbym miał gazetami palic.

Dzięki chłopy SAMBOR za cenne rady i podpowiedzi i Koledze ROBIN60 za wytłumaczenie obsługi stera dziękuję jeszcze raz teraz zapraszam do siebie na co nie co haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie a jak palicie w swoich kipich :) . Bardziej fuzz logic czy bardziej standard + histreza. Bo ja mam chałupe 136 m2, palink 20kw trzeci tydzień i przy mrozach takie jak teraz (dzień -8 noc -12) spalam jakieś 33kg - myslę że to dużo. Mam ustawione standard + histereza, mam pracę przez 15-20 minut na 16kw (3kg na godzinę) a potem nadzór 5kw prze jakies 30-40 minut (0,9 kg na godzinę). Przy fuzz logicu miałem 40kg na dobę więc u mnie to słabo wypadło. Może już ktoś popróbował różnych ustawień i może powiedzieć jak jest najefektywniej wycisnąć moc z tego palnika. Dodam że nie mam szamotu i mam zamiar go jutro wsadzić do pieca z myslą o poprawie procesu spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja miałem tak że przy fuzz logic to mi się wyłączał nawet z 7-8 razy na dobę ale to chyba nie o to chodzi. Przy rozpalaniu u mnie sypie dość dużo tego pelletu więc nie wiem czy to bedzie bardziej ekonomiczne niż palenie ciągłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi, żeby mógł się wygaszać i przechodzić w jak najdłuższe postoje; jest grzałka i możliwość automatycznego rozpalania to może warto z tego skorzystać;

podawanie przy rozpalaniu jakie masz? 30 sekund? oblicz z wydajności podajnika ile to będzie gram na każde rozpalenie - podpowiem, że na pewno nie dużo;

pytasz jak można oszczędzić to napisałem, jak boisz się rozpaleń to zostaw ten 40minutowy 'nadzór' 5kW i niech tak sobie pyrka bez wygaszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać jakie macie ustawienia w swoich palnikach kipi:

Histereza?

Czas tryb praca?

Max nawiew?

Kaloryczność?

Co ile czasu odpala Wam się palnik?

Jakie macie zużycie pelletu?

Ile rozpalen wytrzyma grzalka mniej więcej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

 

Pale teraz palnikiem Platinum Bio Kotrzewy zaistalowanym w piecu Ogniwo już drugi sezon, dom 200m2 cała podłogówka i dwie drabinki.

Wiecie jaki to palnik sam się nie czyści.

I właśnie do Was mam prośbę jeśli ktoś wcześniej miał coś takiego.

Czy opłaca się zmieniać na Kipi?

- by palić agro pelet (np. z łupin słonecznika)

- by nie czyścić palniki przynajmniej raz na dwa dni (palenie średnim peletem)

- no i w końcu palić gorszej jakości pelety

Czy to wszystko da mi Kipi;)

Bardzo proszę o odpowiedzi

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać swoje ustawienia z powyższego mojego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

  Dopiero uczę się tego palnika - zamontowany w kotle krzaczek skg plus 18 kw ( ma dodatkową półkę) dlatego bez zawirowywaczy przy czopuchu zamkniętym na jakieś 85% temperatura spalin max 120 st.

ustawienia na razie się nie bawilem jeszcze bo nie mam czasu jedyne co zmieniłem to przeszedłem z fl na standard moc max na 18kw średnia na 9kw minimalna na 5 kw nadzór na 3kw i na każdą moc podkręciłem nadmuch o 3 pkt procentowe , histereza h1 - 2 stopnie  h2 5 stopni  zawór trójdrogowy mam na 45 st z obniżeniem 5 stopni.  Dom jakieś 140 mkw ocieplony styr. 10 strop między piętrem a strychem płyty betonowe wps w najgrubszym miejscu mają ok 5 cm grubości i na nich leżą tylko deski i rupiecie jakieś na strychu.

w domu temp nastawiona od 6:30 do 21:30 21,8 st  od 21:30 do 6:30 19,6.  kupiłem na początek pellet no name 20 worków (ok jeden czy dwa poszły na odpalenie palnika) dzisiaj zostało mi jeszcze w beczce ok 5 worków oraz 4 leżą luzem w kotłowni. Palnik użytkuję od zeszłej środy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kipi podaje że można palić pelletem i agro pelletem  ja pale pelletem przemysłowym z odpadów drzewnych  w palniku kipi 36 kw .

 palnik odpala za pierwszym razem i świetnie się oczyszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

nikt nie odpowiada na moje pytania...

Mam jeszcze jedno no dwa, czy kupić 16kW czy 20kw

Słyszałem że 20kW jest bardziej uniwersalny, można palić gorszej jakości pelet.

A może mi ktoś powiedzieć na jak małych mocach oba palniki mogą pracować ciągle bez wyłączania się.

 

proszę o odpowiedzi

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku nie wiem czy opłaca się zmieniać palnik ,trzeba kupić zestaw palnik ,sterownik,podajnik,flansze montażową,a to

spory wydatek,może lepiej zmienić pellet.

Napisz po ile kupujesz ten agropellet i co się dokładnie dzieje.

ja kupuję pellet przemysłowy drzewny w Sławkowie po 400 zł.w big bak ,próbowałem też po 1000 zł.ale dużej różnicy

nie widziałem ,w palniku kipi spala się bardzo dobrze,dobrze by było żebyś skombinował sobie trochę tego pelletu i zrobił

eksperyment,jeśli twój palnik nie poradzi sobie to znaczy że jest do dupy i można rozważyć zmianę.

Co do mocy palnika to podaj moc swojego kotła pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam palnik Kostrzewy w piecu Ogniwo Eko Plus 24 już drugi sezon (po 5 latach palenia groszkiem) zamiast ratorty i testowałem już prawie wszystkie pelety;) jakieś 30...

I powiem tak co jeden do gorszy i droższy;)

Stwierdziłem że aby palić w miarę dobrze i bardzo mało "opiekować" się palnikiem to musi to być sprzęt który sam się czyści.

A o moc pytam dalatego że jestem zwolennikiem palenia ciągłego i wyłączania palnika tylko w konieczności.

Więc palnik musi chodzić na małych mocach.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem do tego kotła 20 kw ,zarówno 16 jak i20 moce minimalne mają zbliżone

myślę że ten palnik spełni twoje oczekiwania,moje spełnił.

zanim kupiłem kipi ten pellet testowałem w tłokowcu ,też się paliło ale robił się w okolicach

tłoka nagar i pellet coraz gorzej zsypywał się na palenisko ,trzeba było tego pilnować i

co około trzech tygodni skrobać to śrubokrętem .

Jako ciekawostkę podam że kiedyś kupiłem tonę pelletu przemysłowego typowo pod elektrownie

[szybko przepuszczony bardzo dużo pyłu ]ponieważ mój miał być dopiero za kilka dni ,

bałem się że kipi nie da rady podajnik zablokuje ,ale myślę sobie,będzie zle najwyżej w tłoku

 

spale ,ku moim zdziwieniu kipi łykneło całą tonę bez problemu jedyne co to dużo iskierek

z tego pyłu fruwało po kotle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.