Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Na Pellet Rot Power


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś zna lub urzytkuje palnik na pelet z linku: http://www.kipi.pl/profile-dzialalnosci/podajniki/2-uncategorised/27-palniki-pelletowe-grupa-1.

 

Zastanawiam się czy rozwiązanie: palnik na pellet + wymiennik kotła Valiant VKO 27/3 (jeśli dobrze pamiętam) nie byłby bardziej ekonomiczny od podajnika węglowego mimo większego kosztu paliwa?

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor właśnie ze względu na jakość pelletu szukam rozwiązania które będzie pracować i nie będzie trzeba wstawać w nocy na czyszczenie palnika. Mój kocioł własnego pomysłu będzie się "przeprowadzał" do warsztatu bo tam będzie lepiej wykorzystany. Za cenę tego palnika dostane palnik węglowy małej mocy i jeszcze zostanie lub zbuduje dwa. Więc się zastanawiam czy będzie to komfort czy tylko zwiększenie kosztów urządzenia grzewczego.

 

Konstrukcja Rot Power na rynku jest od paru miesięcy, dlatego interesują mnie wszelkie spostrzeżenia użytkowników (nie tylko tego palnika). Do producenta mam ok 80km więc w razie czego to dość blisko.

 

W kończącym się sezonie miałem do spalenia 3500kg groszku czeskiego i jeden bigbag trocin, jednak jak worki z węglem wysychały to zamiast 22kg/worek było nawet 18kg/worek (jeszcze 35 sztuk zostało) co prawda waga nie legalizowana więc na ważenie trzeba brać poprawkę. kosztowało to 2080zł.

Na pellecie palonym w systemie start/stop w pracy kotła na bufor sprawność powinna wyjść większa (sprawność wg tabliczki znamionowej z VKO 92%) więc i koszt powinien być zbliżony lub nieznacznie większy, natomiast świadomość że  nie kopce bezcenna.

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości pelletu to jak już obadałem sprawę najgorsze są z dodatkami powodującymi sklejanie, wręcz stapianie pelletu  w palniku, jak zakleją wylot, to samoczyszczenie nie pomoże.

Natomiast co do sprawności palnika i kotła to liczone jest to jako iloczyn obu sprawności - np u mnie palnik ma sprawność 92-95% , kocioł ok 92% to razem sprawność układu 82-84%.

Mnie udaje się wyciągać ok 80% - pomiar ciepłomierzem zaraz za kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedEd a ile oni sobie za to życzą?

 

Mogę Ci podac namiary na fajny palnik pelletowy o niewielkich rozmiarach z systemem czyszczenia palnika, producent sprzęga to ze sterowaniem z Bartoszyc serii RK.....

Jest palniczek 15-ka na profilu 100 oraz palniczek 25-ka na profilu 160

Kieszeni Ci nie urwie, nie musisz tez kupowac typowego kosza zasypowego, idzie to zrobic domowym sposobem - kupujesz na alledrogo za ok.100-120zł plastikowy kosz na śmieci, wycinasz okienko, stalowa ramka na nity, wkładasz rurę i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tu jest cena choć dzwoniąc do firmy uzyskałem niższą: http://allegro.pl/obrotwy-palnik-na-agro-pellet-sloma-pelet-kipi-bio-i4174983081.html

 

pozdrawiam RedEd

 

ps a sterownik to też RK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Mam palnik KIPI ROT POWER 20 kW  ze sterownikiem ecoMAX 850 . Palnik użytkuję od grudnia 2013 i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Testowałem na nim różne gatunki kiepskiego peletu ( słoma, łuska słonecznika, ... )

 

- mechanizm obrotowy sprawuje się bez problemu ( nie warto ustawiać zbyt częstej pracy bo można wysypać niedopalony pelet )  Na słomie mechanizm pracował w trybie ciągłym.

 

Ostatnio dokupiłem moduł internetowy ecoNET 300 - ale jeszcze nie miałem czasu go podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam palnik KIPI ROT POWER 20 kW  ze sterownikiem ecoMAX 850 . Palnik użytkuję od grudnia 2013 i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Testowałem na nim różne gatunki kiepskiego peletu ( słoma, łuska słonecznika, ... )

 

 

 

Jakie spalanie miałeś w tym palniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem o co pytasz Sambor ?

 

Testowałem już różne palniki i jestem bardzo zaskoczony jak sprawnie działa mechanizm czyszczący w KIPI ROT POWER.

Nie mam na razie analizatora spalin aby dokładnie ocenić spalanie.

 

- przy słomie robił się nagar - biały osad jak z kredy - raz na miesiąc trzeba przetrzeć szczotką drucianą ( ciekawy osad robił się na pelecie z płyty wiórowej ) 

   jak ktoś chce spalać taki pelet to od razu radzę pomyśleć o mechnizmie wybierającym bo powstają straszne ilości popiołu

 

- ukraiński pelet o nieznanym składzie dawał duże ilości ( ok 20% zanieczyszczeń   ) - drobnego piaseczku który się nie spiekał

 

- bardzo ważne aby dobrać właściwie częstotliwość czyszczenie zależnie od jakości peletu

 

- rura podająca ma dużą średnicą stąd nawet niewymiarowy pelet dawał radę 4-5 cm - choć zalecam regularny 2-3 cm

 

 

Od wczoraj mam sterownik ecoMAX 850 P1  - i zaczynam się bawić ponownie palnikiem + moduł internetowy ecoNET - jak uda się podłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Od niedawna mam taki sam palnik, KIPI ROT POWER 20 kW ze sterownikiem  ecoMAX  850P.

Zastanawiam się nad podłączeniem go do internetu, aby mieć możliwość sterowania poza domem.

Ognisty80 Jak sprawuje się sterownik z modułem ecoNET, były problemy z podłączeniem, wszystkie funkcje są dostępne przez internet czy tylko częściowo??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

 

ognisty 80

czy mógłbyś podesłać ustawienia swojego palnika a dokładniej chodzi mi o

                                                                        moje ustawienia

moc nadmuchu przy 100%    -                          55%

praca podajnika przy 100%    -                        3,2 sek

czas cyklu pracy -                                            25s

wydajność podajnika -                                     18,4kg/h

kaloryczność paliwa -                                       5,0 kwh/kg

wydłużony praca podajnika2 -                         15sek

rotacyjne czyszczenie praca -                          10 sek

rotacyjne czyszczenie przerwa-                        70sek

posiadam palnik KIPI ROT POWER 20 kW ze sterownikiem  ecoMAX  850P oraz piec EG-Pellet Mini

pale pelletem 8 mm ,nie dokonca mi spala pellet a spalanie dobowe wychodzi 45-50 kg  w tym grzanie wody w bojlerze 140l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Palnik, sterownik - OK, ale w jakim kotle to grzeje?

 

Sambor byleś ostatnio negatywie nastawiony do Kipi - coś się zmieniło?

 

 

Witamy. Jak program ecoMAX 850 P2-C, aby palnik włączy się sama  w żądanym momencie?

Witamy,

zależy jak podłączysz termostat pokojowy, tj. do wyboru termostat kotła albo termostat mieszacza, reszta dokładnie opisana w instrukcji:

"Termostat pokojowy dla obiegu kotła może wyłączyć pracę palnika lub wyłączyć pompę kotła CO. Aby termostat pokojowy wyłączał pracę kotła należy ustawić wartość Wybór termostatu na uniwersalny lub ecoSTER T1" 

jeśli pytasz o coś w rodzaju harmonogramu załącz/wyłącz to nie ma takiej funkcji;

tryb termostat dla palnika (dostępny w opcjach serwisowych palnika) działa jak poniżej:

"Palnik pracuje  z  mocą maksymalną bez modulacji mocy. Palnik  wyłącza się z chwilą rozwarcia styków termostatu 28-29. Czujnik temperatury kotła nie wpływa na pracę palnika."

 

Pr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ognisty 80

czy mógłbyś podesłać ustawienia swojego palnika a dokładniej chodzi mi o

                                                                        moje ustawienia

moc nadmuchu przy 100%    -                          55%

praca podajnika przy 100%    -                        3,2 sek

czas cyklu pracy -                                            25s

wydajność podajnika -                                     18,4kg/h

kaloryczność paliwa -                                       5,0 kwh/kg

wydłużony praca podajnika2 -                         15sek

rotacyjne czyszczenie praca -                          10 sek

rotacyjne czyszczenie przerwa-                        70sek

posiadam palnik KIPI ROT POWER 20 kW ze sterownikiem  ecoMAX  850P oraz piec EG-Pellet Mini

pale pelletem 8 mm ,nie dokonca mi spala pellet a spalanie dobowe wychodzi 45-50 kg  w tym grzanie wody w bojlerze 140l.

Przy tych nastawach moc palnika 100% to ~11,8 kW - tak chciałeś?

tu masz mój plik xls:

http://chomikuj.pl/Patriq80/Dokumenty/moc+palnika+ver2,4698668923.xlsx

wstaw swoje dane wyjściowe to zobaczysz moce i strumienie;

spieki masz? bo 55% dla 100% mocy to spory wiatr, u mnie 36-37% wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sambor byleś ostatnio negatywie nastawiony do Kipi - coś się zmieniło?

 

Ten mój post powstał ok 1/2 roku temu, kiedy przejściowo próbowałem się z tym palnikiem dogadać ( zamiast Vikinga)

i zakończyło się totalną klapą w nastawach i działaniu, 

Więc to zwiększyło moją niechęć do tego  "palnika"

 

Wystarczy porównać tylko 1 parametr - w Vikingu z 1kg pelletu bez problemu podczas pracy na bufor mam 15MJ energii cieplnej,

a tego złoma to nawet 12MJ nie mogłem wyciągnąć - te same warunki odbioru ciepła, ten sam pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ecoMaxem 850P, automatyka od Vikinga lub Wolfa nie działała  - inne sygnały.

Było sporo niedopalonego pelletu, właściwie nie niedopalonego, tylko po prostu zwęglonego.

A u mnie komora zamknięta, bez popielnika, jedno nagrzanie bufora i pełno popiołu - koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie palnik, a taka przypadłość automatyki pluma, bo takiego popiołu jak u Ciebie to nie widziałem jeszcze u nikogo z pellasem, tym bardziej kipi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej to robią to nie wiem, niestety też mają wady;

wracając do ecomax - robiłeś właśnie na nim porównanie pracy z modulowaniem w całym zakresie mocy VS praca na sztywno z mocą max lub bliską max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się w modulacje, przy pracy na bufor to bez sensu, chciałem aby pracował tak jak Viking,

ustawiłem mniej więcej moc ok 90% i chciałem złapać prawidłowe spaliny - nie wychodziło, ciągle był za wysoki tlenek węgla.

Po skończeniu palenia okazało się że było dużo zwęglonego pelletu w popiele - i z tego niedopalonego pelletu

brało się za duże zużycie paliwa i niewłaściwe spaliny - oddałem palnik bardzo szybko i zapomniałem o nim.

Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o buforze, a dopytywałem bo ciekawią mnie rzeczywiste wyniki modulacja vs praca na stałej mocy (blisko 100%) u kogoś na opomiarowanej instalacji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.