Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Junkersa, Ale Czy Wystarczy?


Gość trajano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec JUNKERSA typ ZSN 5/15-6 KE 23S0092. Kupiłem go jako używany i zastanawiam sie, czy jego moc na pewno wystarczy do ogrzania mieszkania ok. 90 m2 w starym budownictwie (kamienica z wysokimi mieszkaniami). Jeszcze nie planowałem instalacji, którą będę robił w lipcu. Niestety, nie mam żadnych dokumentó tego pieca, a na tabliczce sąaż 3 wartości kW:

- 12,1 kW

- 6 kW

- 5 kW.

 

Nie jestem pewien czy to wystarczy na moje mieszkanie, ale poprzedni użytkownik ogrzewał tym mieszkanie 100 m2 i był zadowolony. Czy ktoś zna ten piec i może mi cośna jego temat powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Maksymalna moc zakupionego przez Pana urządzenia to 12,1 kW. Kocioł ten może służyć wyłącznie do podgrzewania wody na potrzeby CO. Jego moc może okazać sie w praktyce wystarczająca do ogrzania takiego metrażu mieszkania w starym budownictwie (budynek bez termoizolacji).

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No, znaleźć do tego teraz dokumentację to może być problem trochę. Aczkolwiek na tak stary budynek coś w granicach 10-12 kW powinno być ok. Ile lat był ten piec w poprzednim domu i dlaczego jest sprzedawany? Na tyle na ile można wierzyć sprzedawcy, to i u Ciebie nie powinno być problemu. U Junkersa zresztą raczej nie ma tak, żeby realna moc różniła się jakoś in minus od nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.