Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekonomia Ogrzewania


zi1bi

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to CENA

Nie wszystkich stać na zakup stałopalnego kombajnu za kilkadziesiąt setek i dla tego GS-y, DS-y były są i będą i nikt tego nie zmieni póki w tym kraju praca z płacą się nie zmienią! Żaden rząd nie wycofa z obiegu powyższych kotłów, choćby mówiąc kolokwialnie "skały srały"  

Ponadto kopalnie już płaczą że nie ma kto ich węgla kupować więc raczej zjadą z ceną aby mieć większy zbyt (ruski, czeski i inne po doliczeniu kosztów importu wychodzą taniej jak nasz rodzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co lysy twierdzisz że palisz od dołu? To nasyp na żar węgla i zrób filmik.Kolega nie rozróżnia od dołu czy z boku(tyłu) a ty akurat wyjechałeś kiedy nie trzeba więc objaśnij mu twoją metodę bo on chce twój kocioł zdelegalizować..

Za dużo i za szybko kłapiesz bez przemyślenia. Pokażę Ci w odpowiednim czasie jak spalać gruby węgiel-kostkę od dołu dokładając na żar (nakręcę film), a nawet pokażę Ci różnice w spalaniu od dołu i od góry grubych węgli typu 32, 33 i 34 (jutro przyjeżdża tona grubego orzecha koksującego typu 34.2/35.1 z KWK Szczygłowice).

Póki co to nie Ty będziesz decydował o tym, czy wyjechałem z tekstem kiedy trzeba, czy też nie. Mówisz, że Sambor chce mój kocioł zdelegalizować? I ma rację, to jedyne rozsądne wyjście. Gdybyś czytał dokładniej tematy, a nawet ten temat wiedziałbyś, że również jestem za tym rozwiązaniem:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17371-ekonomia-ogrzewania/?p=182373

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor znowu pleciesz bzdury nie masz górniaka więc się nie wypowiadaj na temat palenia od góry drewnem.Jakbyś w szkole uważał to wiesz że zjedzenie zębów to przenośnia ale pewnie podstawówki nie skończyłeś.Sony wszystkie drogie HG nie mają całego rusztu żeliwnego i chyba wiesz dlaczego dlaczego,sam zrobiłeś doświadczenie i się przekonałeś że jest o wiele lepiej i gdybyś palił tylko drewnem to byś przy tym może pozostał , ja ten popiół rozgarniam na boki(mam otwory po bokach) i to zajmuje ledwie kilka sekund,jak zauważyłeś drewno pali się najlepiej we własnym popiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wszystkie drogie HG nie mają całego rusztu żeliwnego i chyba wiesz dlaczego dlaczego,sam zrobiłeś doświadczenie i się przekonałeś że jest o wiele lepiej i gdybyś palił tylko drewnem to byś przy tym może pozostał , ja ten popiół rozgarniam na boki(mam otwory po bokach) i to zajmuje ledwie kilka sekund,jak zauważyłeś drewno pali się najlepiej we własnym popiele.

         Takich słów jak "wszystkie", "każdy" czy "zawsze" trzeba używać bardzo ostrożnie bo szybko znajdzie się ktoś, kto znajdzie 10 przykładów, że się myliliśmy.  Wrzucę Ci tu link do kotła HG, który niewątpliwie nie jest tani a w którym zastosowano ruszt, zapewne żeliwny ale jednak ruszt. Co ciekawe zastosowano tam automatyczny system przegarniania popiołu. Producent pisze, że w celu jego dopalenia ale wydaje mi się,  że raczej chodzi o zapobieganie zatykaniu się palnika. I co Ty na to przyjacielu ? :P 

     http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/Ogrzewanie/kotly-na-drewno/pyromat_dyn.html

     http://www.viessmann.pl/content/dam/internet-pl/pdf_documents/prospekty/kob_i_mawera/kp_-_kob_-_pyromatdyn201211.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy przestań się wymądrzać tylko syp do pełna.Sony to kocioł również do peletu i zrąbki w tym przypadku bez rusztu nie da rady.Lopper ma też ruszt żeliwno-ceramiczny ale na moje pytanie dlaczego nie sam szamot pan inżynier powiedział:ponieważ można w nim spalić również zrębke a po drugie boją się reklamacji związanych z uszkodzeniem rusztu,normalnie mówi pan inżynier dalej może być i powinien być sam szamot.Ale po pierwsze trzeba znać bardzo dobrze niemiecki bo to bawarczyk a to tak jakbyś w Polsce z kaszubem(bez urazy) rozmawiał a po drugie primo szukaj dalej na pewno coś znajdziesz,viessmanna zaliczyłbym do średniej grupy.Przy okazji poczytałem co pisze kolega zawijan i przyznaję mu prawie 100% rację.Kol. sambor poczytaj jeszcze raz na temat GS spalającym współprądowo w górnej części złoża(kliknij na kotły zasypowe) a nie wysnuwaj swoich błędnych teorii.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy,łyso ci boisz się zasypać na żar 70 kg węgla ja bym się też bał i filmiku robić nie musisz bo mam to codziennie wkoło mnie(specjaliści od palenia od dołu) i jak dym idzie na dół szybko zapiar... do domu okna zamykać,wystarczyło powiedzieć kupfer masz rację ale lepiej głowę w piach i cicho.Wszystko jedno jak będziemy palić ważne żeby było to palenie w małej części złoża w DS jest to dolna warstwa,w GS będzie to górna warstwa lub jak ty palisz boczna a raczej tylna.Wszystko inne jest niemądre o czym dokładnie wiesz ,bo uchodziłeś według mnie za eksperta w paleniu w GS a skoro uważasz że trzeba je zdelegalizować to bądż ekologiem zamontuj DS albo podajnik lub gazowy czy co tam chcesz,bo w ogóle nie rozumiem jak można krzyczeć o delegalizowaniu własnego kotła a palić w nim aż się rozleci o przepraszam przecieknie a pewnie potem znowu ten sam no ale to nie moja sprawa.Po tych wszystkich mądrościach ekspertów postanowiłem się więcej nie wypowiadać bo szkoda moich i waszych nerwów.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy są za delegalizacją.

I dobrze.

 

O, przepraszam, oprócz misjonarzy przekonywania ludzi leniwych, że mają czekać aż się wypali i zapalać od nowa.

Tym syzyfom powodzenia życzę i żeby ich dzieci nie musiały zbyt długo się truć zanim każdy sąsiad zmądrzeje z własnej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

moim skromnym zdaniem jednak smieciuch ze sprawnym miarkownikiem ciagu wygrywa nie wspominajac o grawitacji niestety mam teraz gazowe ogrzewanie jest wygoda ale 650 / miesiac trzeba zapłacic a taka wygoda boli 

nikt nie wspominał o awaryjnosci slimaka w pln. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.