Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termomodernizacja Dachu Płaskiego.


kikszak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem studentem inżynierii środowiska na Politechnice Warszawskiej. Niestety moja wiedza nie jest wystarczająca na konkretną odpowiedz na dane zagadnienie.

Chodzi o remont dachu płaskiego o pow. około 90m2 ( budynek budowany 30 lat temu). Warstwy z jakich się składa dach:
-stop dz3 - 23cm,
-szlaka ( jako materiał izolacyjny stosowany 30 lat temu) 15-40cm ( spad w 2 strony, na kalenicy 40cm szlaki, na krańcach 15cm)
-wylewka bet.
-papa x2,

Problem jest w tym iż, dziadkowie z braku pieniędzy nie remontowali dachu nigdy, i zaczął przeciekać w wielu miejscach przez dziurawą papę, wewnątrz na suficie mokre plany i pleśń.
Rodzice dziedzicząc dom, chcą go doprowadzić do dobrego stanu. I nie mam pojęcia jakby wykonać owy dach poprawie i niedużymi nakładami pieniężnymi.

Mój pomysł:
-zerwanie papy,
-wyrównanie wylewki,
-styropapa 10 lub 15 cm,
-oraz w kalenicy 2 kominki wentylujące, żeby woda(para) która jest zawarta w szlace mogła spokojnie się wydostawać.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 odpowiedz jest prosta, zerwać papę ,zerwać beton ,wywalić szlakę ,jeśli jest konieczność zrobić wylewkę wyrównującą na to styropian aby uzyskać spady i na to styroporopapa lub styropian i płyta osb i papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sambor poradnik trochę mi rozświetlił ale tylko to iż są lepsze materiały niż stary dobry lepik, aczkolwiek niewiele wniósł do mojego przypadku.

 

Automatyk to co piszesz wydaję się rozsądne, ale powiedz mi w jaki sposób przymocować płytę osb do styropianu na powierzchni około 90 m2.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobię tak:

 

-zerwę wszystko,

-wyrównam strop i ze spadkiem zrobie delikatną wylewkę,

-folia paroizolacyjna,

-styropian,

-papa podkladowa

-papa termozgrzewalna?

 

A co z parą która znajdzie się pod papą, folia paroizolacyjna ma duży opor dyfuzyjny dla pary, ale zawsze cos przeniknie i czy dla tego dac na przyklad 1 lub 2 kominki wentylacyjne w najwyższych punktach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaki ten dach jest w chwili obecnej !?

Ze znajomym w jego domu robiliśmy tak :

 

Zwykły kwadraciak 8,5m/8,5m z tzw nadbudówkami ścian wys. 50 cm.(moje nazewnictwo, nie jestem dekarzem)

Na środku dachu z 2 stron lekka podmurówka ceglana aby na tym osadzić kalenicę, następnie osadzone krokwie na kalenicy i murach zewnętrznych (oczywiście na murach zewnętrznych przykręcone płotwy) - powstała z tego lekka konstrukcja dachu dwu-spadowego o spadzie ok 20 stopni.

wewnątrz na całej powierzchni wyłożona wata izolacyjna 15cm, następnie dach pokryty blachodachówką.

 

Wyszedł dach lekki bez konieczności zrywania materiałów z pierwotnego dachu. Zaznaczam że najlepiej robić takie zmiany w czasie letnim jak wszystko jest suche na wiór ! Wykonaliśmy to jakieś 16 lat temu do dzisiaj nie ma żadnych problemów !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem w trakcie... Dom klocek... Lata 70 te ...nic nie przecieka remontwroku 2004 nowa papa...jak na wczoraj lub w upały....28 stopni lub30...w lato w zimie na dole w salonie... 22 na gorze 19... Rano po wygaszenie pieca o 22.00 15 stopni.. Obłęd Wiec dach ok nic nie przecieka tylko termo. 15 styropapa...na 20cm trzeba czekac....ale polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.