Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Starego Kotła - Jakie Propozycje?


merbart

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym powietrzem dopalającym mam największą zagwózdkę. Czy zastosować coś w stylu rury wezyra, czy takie kolumny, jakie zrobiłeś do swojego Ogniwa. Coś muszę wyspawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potestować jedynie na "wujku" i "ziemowicie" nie mam dostępu do chwałowic, szczygłowic czy sosnicy - transport by mnie zjadł, a co do nowego tematu o kotłach zasypowych jestem "za" i również się podpinam na pewne testy nadmuchu, sterownika i jego ustawień na jesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

no i stało się, jest nowy kocioł w mojej kotłowni, wybór padł na KWKD 15.

Teraz czeka mnie podłączenie i usprawnienie kotła. Zdam relację jak się z nim dogaduję.

Dziękuje wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli jest możliwość zapięcia do pracy sterownika z PID, to przy węglu nie trzeba bezwzględnie być ortodoksem miarkownika.

 

Kiedy to się nie wyklucza... możesz mieć sterownik PID i płynne sterowanie klapką dozującą powietrze pod ruszt...

możesz mieć sterownik tzw pid ,z obsługą c.o., cwu, obsługą miarkownika a na deser z modułem internetowym z pomiarem temp. spalin, wewn, zewn i wykresami, co by to sobie każdy mógł zobaczyć, skoro chcesz pokazywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie przed sezonem.

Piec podłączony do instalacji ogrzewa 140l cwu i ok 160m2 użytkowej. Pompa obiegowa na sterowniku uruchamia się przy 55C. W piecu przeprowadziłem małe poprawki wg pomysłów szanownych kolegów. Pierwsze próby wypadły b. dobrze podgrzewałem tylko CWU. Piec sprawnie rozgrzewał się do zadanej tem. Miałem ustawione na miarkowniku 70-75C aby trochę przepalić nową farbę w piecu :P.

Ale zaczołem się niepokojć niską tem. tj. 45-50C na piecu (miarkownik 70C) przy ogrzewaniu domu. Temperatura na zewnątrz 15-18C a piec nie może osiągnąć 70C. Co będzie przy -20C :wacko: . Szamotkę z palnika narazie zdemontowałem ale nie widzę różnicy w tem. na piecu.

Może macie jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić lub zmienić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ty masz ten miarkownik dobrze skalibrowany ?  ps nie doczytałem że na cwu osiągał zadaną, a klapa krótkiego obiegu dolega dobrze ?. z relacji użytkowników wynika że to dosyć sprawny kocioł, a zobacz czy przy otwartym popielniku też nie uzyskuje zadanej. czym palisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka krótkiego obiegu fakt nie dolega idealnie (to muszę jeszcze dopracować), ale w takim przypadku tym bardziej piec powinien się rozchulać.

Paliwo to węgiel made in Budryk trochę koksujący ale jest kaloryczny. Do grzania cwu drewno. Co do komina to czyszczenie na pewno mu się przyda ale cug jest ładnie zaciąga powietrze przez klapkę.

Spróbuję z otwartym popielnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się spiekalność jest bardzo duża, węgiel został mi jeszcze z poprzedniego sezonu i był palony w starym śmieciuchu. W KWKD nie zasypywałem nim całej komory jedynie parę łopatek aby przepalić w dom. Mam zamówiony węgiel z Piekar więc będę mieszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.