Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Wkładu I Doprowadzenie Powietrza Z Zewnątrz Budynku


m82isiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego tematu na forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Proszę o pomoc w doborze wkładu do domu o całkowitej powierzchni około 130 m (parter i poddasze użytkowe). Dodam, że kominek nie będzie służył do ogrzewania ciągłego lecz będzie bardziej pełnił funkcje estetyczne. Bardziej zależy mi na wkładzie 14 kw zez względu na długość  polan które tam wejdą około 0,5 m,  takie wykorzystuje do pieca CO.   Jednak wydaje mi się że na zdrowy rozsądek lepszym rozwiązaniem będzie wkład o mocy 10 kw. Drugie pytanie dotyczy doprowadzenia powietrza z zewnątrz domu. W wylewce mam zamontowana rurę o średnicy 50 mm ( mój błąd). Czy w przypadku tak małej średnicy rury pchać się w wkład z dolotem powietrza z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza na potrzeby spalania w kominku jest niezbędne do prawidłowego spalania 

więcej masz tu http://www.e-instalacje.pl/a/3923,doprowadzenie-powietrza-do-kominka

O średnicy rury decyduje producent kominka - określa ją w instrukcji lub karcie katalogowej.

Te 50mm to zdecydowanie za mało

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.