Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa Domu - Wybór Ogrzewania - Co Wypadnie Najkorzystniej


radeckisig

Rekomendowane odpowiedzi

nic się nie zmieniło, gazu nie ma no ale zawsze mozna postawic zbiornik i zaczynam sie zastanawiac czy to nie lepsza opcja

koszty instalacji weiksze i eksploatacji takie same lub wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz ogrzać 80m2 czyli mały domek

Rezygnując z kominów zyskujesz 20 tys zł

Nie ma najmniejszego sensu pakować tych pieniędzy w zbiornik oraz instalacje  LPG ( oczywiście mam nadziej że nie masz zamiaru podpisać cyrografu z dostawcą gazu )

 

Mieszkasz na pomorzu zachodnim, znajdź kogoś kto ogrzewa się pompą ciepła od kilku lat ( tam działa dużo takich urządzeń) porozmawiaj z nim i dowiesz sie jakie są zalety i wady takiego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rezygnując z kominów zyskujesz 20 tys zł

 

 

To po ile te kominy??? 

Nie za drogo liczysz?

W przypadku grzania samą elektryką - koszt jest  taki : zasobnik do CO - 4000, zasobnik do CWU - 2500 + grzalki 1500+ instalacja hydrauliczna ok 3000 + instalacja el, ok 1000 czyli razem 11-12 tys. za grzanie CWU i podłogówki samą elektryką.

Na zasobniki ceny Biawara bez rabatów w inst hydraulicznej zaw 3-D + pompa do podłogówki.

Z markową PC jest start od 20-23tys albo i więcej.

Hewalex z 1/2 tej ceny , ale on tylko do -7C działa.

A z gazem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gaz to w cenie domu jest wszystko jeśli chodzi o wewnętrzną część instalacji, czy tak jak pisałem powyżej Piec Jednofunkcyjny Siema Duvall z zasobnikiem ciepłej wody 120l - regulator pokojowy, grzejniki płytowe z termostatami.

 

Jedyne co muszę zrobić na własny koszt to postawić zbiornik z gazem i doprowadzić instalację do domu czyli koszt +- 5tyś zł nowy zbiornik + płyta fundamentowa 300zł + dozór techniczny 750zł, w cenie zbiorników jest podłączenie gratis za 10mb no i jeszcze jednorazowy zakup gazu, później nie ma rachunków tylko co jakiś czas trzeba napełnić zbiornik gazem, 2700l zbiornik na ile czasu wystarczy mniej więcej ??

 

a co mają sąsiedzi ? ciężko powiedzieć, przy niektórych nowo wybudowanych domach stoją zbiorniki z gazem ale nie wszędzie są widoczne co nie znaczy że nie ma podziemnych, kto wie, ale widać też że są piece na opał stały (drewno itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak tak masz to działaj wg projektu a o kosztach eksploatacji już pisaliśmy natomiast możesz zdradzić jak firma ma to budować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta święta i po świętach, mam nadzieje że wszystkim minęły radośnie i spokojnie w ciepełku rodziny.

 

 

Wracając do tematu, ok, to będzie gazowe i może dołożę jeszcze komin aby zimną dogrzewać kominkiem.

 

Przy gazowym też bardziej oszczędne będzie ogrzewanie podłogowe czy to już nie robi różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założysz kocioł kondensacyjny to praktycznie nie ma różnicy miedzy grzejnikami a podłogą o ile na grzejniki nie idzie więcej jak 60st przy dużych mrozach ,już myślałem że będziemy wspierać Polską energetykę no ale będziesz wspierał rosyjską ropę .hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak, jednak gaz, zastanawiam się tylko czy kominek sprawdzi się w tak małym domku, zimą pewnie zmniejszy rachunki gazu ale kurcze tak mały domek to chyba nie będzie generował tak dużych rachunków za ogrzewanie :) w każdym razie dzięki wszystkim za dobre rady i objaśnienie tematu tak jasno jak tylko było to możliwe ;) może komuś jeszcze potrzebna będzie ta wiedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak, jednak gaz, zastanawiam się tylko czy kominek sprawdzi się w tak małym domku, zimą pewnie zmniejszy rachunki gazu ale kurcze tak mały domek to chyba nie będzie generował tak dużych rachunków za ogrzewanie :) w każdym razie dzięki wszystkim za dobre rady i objaśnienie tematu tak jasno jak tylko było to możliwe ;) może komuś jeszcze potrzebna będzie ta wiedza ;)

powiem tak z tym kominkiem to żeś strzelił a nie nabił ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie pod tym wglądem to tak ,to samo było u mojego klienta jak założyłem mu ogrzewanie elektryczne i żadnego komina a dom na wsi.... a jeszcze opinie że się udusi w tym domu bo nawet komina do wentylacji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe i tak wystarczającą sensacją podejrzewam będzie montaż domku, dopiero będą się ludzie dziwowali co to za lipę się odstawia stawiając dom w tydzień czasu :) jak już postawie ten kominek co by nikt nie pomyślał że marznę zimowymi wieczorami to chociaż przyjemnie będzie posiedzieć wieczorem z żonką przy winku, zawsze to wyjątkowy klimat przy ogniu :) z pewnością bez płaszcza ale konieczne pewnie jest rozprowadzenie powietrza do pokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę wtrącić swoje 3-grosze.

Nadal nie wiemy jakie jest zapotrzebowanie "szczytowe". jeśli jak sądzi Kol. vernal rzędu 30W/m2 to przecież wychodzi 2,4 kW/h  przy mrozach rzędu -18 /-20  stopni.

Przecież to śmiechu warte ilości ciepła.

Proszę przeliczyć sobie koszty ogrzewania pompą ciepła  anslut z Juli. koszt ze zbiornikiem buforowo-cwu  to 13 tys zł./sama pompa 6 tys/.

a jest tu chyba wszystko ca powinno być. z danych katalogowych wynika przy   -15 na dworze  moc oddaje ok. 2,6 kW przy + 35stopni na wyjściu/ kłania się podłogówka/. tak więc 100 % zapotrzebowania. Jeśli nawet w praktyce byłoby o pół lub nawet  1 kW za mało, to sa grzałki które przez 1 tydzień w sezonie pobiorą śladowa ilość prądu w porównaniu do nakładów.

Jeśli ten domek będzie pobierał rocznie  ok.6000 kWh ciepła przy COP  =3 /co jest w tej sytacji bardzo możliwe zużyje 2000 kWh pradu, co przy jednej taryfie daje  1140 zł + 1 tydzień grzałki za 100zł.  Ludzie  to po co Wam gazy , kominy , przyłącza itd, itp, skoro może być jedno czyli prąd.

Do gotowania w kuchni  może Kol. zafudnować maszynke na butlę 11 kg, jeśli nie będzie odpowiadać płyta elektryczna.

Owszem może ta pompa ciepła nie markowa , ale po co wydawać 25 czy 30 tys. na markową ;skoro efekt końcowy będzie bardzo zbliżony.

Ile prądu mniej weźmie pompa dobrej marki? za sezon 100 czy 200 zł mniej? wcale nie jestem przekonany o wyższości takich markowych rozwiązań.  Pompa "chińska" też będzie grzała prawidłowo w porównywalnych parametrach.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego idźmy tym tropem i uczmy się języka chińskiego i szwedzkiego .... bez komentarza  klient chce mieć gaz z butli a z butli wychodzi tak samo jak druga taryfa na ostro to jego sprawa jak chce wydać luzne pieniądze na zbiornik i instalacje gazu i tyle w temacie ,jakby ludzie umieli liczyć to nie baliby się prądu no ale u nas jest na zasadzie bo baba na targu powiedziała ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę wtrącić swoje 3-grosze.

Owszem może ta pompa ciepła nie markowa , ale po co wydawać 25 czy 30 tys. na markową ;skoro efekt końcowy będzie bardzo zbliżony.

Ile prądu mniej weźmie pompa dobrej marki? za sezon 100 czy 200 zł mniej? wcale nie jestem przekonany o wyższości takich markowych rozwiązań.  Pompa "chińska" też będzie grzała prawidłowo w porównywalnych parametrach.

Tu bardziej chodzi nie o różnicę ilości ale jakości.

Awarie ogrzewania są bardzo bolesne.

Masz jakieś informacje jaka tam jest sprężarka (może plastikowa), zawór rozprężny, sterownik...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto również zapytać o dostępność serwisu do tego wynalazku z anslut

 

Kupując markową pompę mamy gwarancje dostępności części zamiennych oraz serwisantów

Kupując chinola jesteśmy zdani na siebie a w przypadku awarii ( która najprawdopodobniej zdarzy się zimą ) a czas oczekiwania na części zamienne liczy się w tygodniach o ile są dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy Anslut to już rok temu na forum muratora przerabiali -   http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page491

 

Teraz PC  te mają nowe ceny i  są nowe modele, ale jak niektórzy piszą na innych forach to postępowanie typowo komunistyczne ; 

 

 

z jednego z forów  

Mieszkam w Szwecji i mam swoja opinie. jula to jest najgorszy sklep .kupilem pompe ciepla ktora przez 2 lata popsula mi sie 2razy.papa jest Na gwaranci i mam problem kombinuja i niechca mi naprawic. moja zona jest w ciazy i musielismy wyprowadzic sie z domu.w Sztokholmie w serwisie kazali nam zrobic sobie druga alternatywe ogrzewania,bo przy tych pompach hjest wymagana.anslut tak sie nazywa pompa ciepla jest Do kitu ja w domu zima mialem tylko 18 stopni a pompa chodzila na ful rachunki dostaje koszmarne.mam spotkanie w Gazecie sydsvenska i bedzie artykul o juli jak oni postepuja z klijetami. odradzam kupowanie w juli. A cobym nie kupił to wszystko po krótkim czasie psuje sie 
Witam, potwierdzam informacje poprzednika powietrzne pompy ciepła ANSLUT to urządzenie do zjadania Państwa pieniędzy, kupiłem takie urządzenie w Polsce i naprawdę ostrzegam. Serwis nieodpowiedzialny i niekompetentny, urządzenie chińskie, parametry tylko na papierze, ewidentne wprowadzanie klienta w błąd. Jak chcesz się zrazić do pomp ciepła to spróbuj w JULA.

 

 

Pisownia oryginalna 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pompy to bezkonkurencyjny jest Grundfoss. Ćwiczyłem te pompy na wielu różnych inwestycjach, niektóre z nich chodziły na sucho przez jakiś czas i przeżyły. Niestety proste pompki typu UPS wypierane są przez pompy z falownikami. Falowniki to fajne gadżety, ale niestety pompki te są dużo bardziej wrażliwe na zły dobór, montaż, zanieczyszczenia, pracę na granicy zakresu pracy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.