Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakup kotla (ograniczenie przes ekologie)


tomekkz1

Rekomendowane odpowiedzi

witam muszę do pn zakupić kocioł dlatego liczy się dla mnie czas do wyboru mam :

 

LISTA DOSTAWCÓW ZAKWALIFIKOWANYCH NA DOSTAWĘ KOTŁÓW

W RAMACH "PROGRAMU OGRANICZENIA NISKIEJ EMISJI W BUDYNKACH MIESZKALNYCH I INNYCH BUDYNKACH NA TERENIE MIASTA BIERUNIA"

 

http://www.bierun.pl/index_osril1.php?aktu=a5

 

na załączonym linku jest lista chce porostu dobrze zainwestować pieniądze i mieć bez awaryjny z dobra gwarancja piec a także chce mieć możliwość palenia groszkiem miałem i drewnem

 

moc pieca około 25 kw chce ogrzać 175 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzygać mi sie chce jak widze te socjalistyczne rozwiązania

 

urzednik wymysla rozne po..bane przepisy i przepiski by udowodnić ze jest potrzebny a wręcz nezbędny na swoim stołku na którym siedzi za publiczne pieniądze, w budynku ogrzewanym za publicznie pieniadze

tworzy jakiejś listy, jakies wymagania i potrzebne certyfikaty że kocioł jest ekologiczny itp itd

 

idiotyzmem samym w sobie jest to że kocioł na wegiel może być nazwany jako ekologiczny

kązdy kocioł jest tak ekologiczny jak ekologiczne jest paliwo do niego wrzucane:

biomasa drzewna jest ekologiczna bo odnawialna z bilansem co2 rownym zero;

wegiel, gaz, olej opalowy-nie jest ekologiczny

 

a jesli nie chcą by dymiło z kominów to niech promują koks jako paliwo, chociaz tak jak wczesniej napisałem nie bedzie mozna i tak nazwać tego paliwa jako ekologicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak widać na cenniku są różne wersie co przez to różnica cenowa wzrasta do 3000 pln

i teraz nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi wersjami

 

S - wersja bez dolnego płaszcza wodnego.

W - wersja z dolnym płaszczem wodnym.

O - wersja z rusztem obrotowym

 

tutaj jest cennik

 

http://www.klimosz.pl/klim_cenniki.htm

 

mógł by ktoś mi wyjaśnić co zyskam po przez zakup odpowiedniej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Nie jestem specjalistą, ale - ruszt obrotowy - możliwość spalania miału, dolny płaszcz wodny -prawdopodobnie chodzi o dodatkwy ruszt na dole pieca w którym następuje wymiana ciepła. Niektórzy producenci stosują wejscia do co na górze pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak widać na cenniku są różne wersie co przez to różnica cenowa wzrasta do 3000 pln

i teraz nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi wersjami

 

S - wersja bez dolnego płaszcza wodnego.

W - wersja z dolnym płaszczem wodnym.

O - wersja z rusztem obrotowym

Prawdopodobnie masz na myśli kocioł Ling Combi. Wersja bez płaszcza wodnego dotyczy tylko kotła 23 kW, taki kocioł ma mniejszą moc i mniejszą pojemność wodna i kosztuje chyba 500 pln mniej od wersji 28 kW. Sądzę, że jest to propozycja dla kogoś, dla kogo kocioł 28 kW wydaje się za duży (w sensie mocy, ponieważ wymiarowo są takie same). Pozostałe modele są tylko w wersji z płaszczem wodnym. Retorta obrotowa pozwala spalać groszek z miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.