Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Schemat C.o.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prosze o sprawdzenie poprawności schematu c.o.

 

Pozdrawiam

 

P.S. uwagi mile widziane :)

 

schemat co.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz SAMBOR wyjaśnia mi wszystko...

może jakies szczegóły, aby mozna to było poprawić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi poziom ma mieszacz z pompą i pompe w rozdzielaczu grzejników także powinien chodzić... możesz wyjaśnic dlaczego nie będzie działał?

 

Podłogówka I pietro około 60 mkw (5 obw) II pietro tak samo.

 

Piec bedzie miał dwa zasilania więc może jedno grzejniki drugie cała podłogówka, tylko co wtedy z naczyniem wzbiorczym, spiąć dwie rury z sobą i dopiero do naczynia??

zawór 4 D dać wtedy tylko na grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 120m2 podłogi warto wykonać mieszacz w kotłowni , będzie dużo taniej i sprawniej.

 

Co do tego drugiego poziomu - to wykonaj i zobaczysz czy instalacja będzie działała.

 

Od ilości wyjść i wejść z kotła a nie pieca - ten jest do gotowania- nie zależy ilość odbiorór, przeważnie jest 1 wejście i wyjście z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 czyli jeden mieszacz podłogówki 10 obwodowy w kotłowni i on zasili podłogę parter i I piętro ? czy dwa mieszacze w kotłowni na dwa piętra podłogi - tylko, że to chyba straszna ilość pex'a

ad.2 pytam tylko dlaczego nie będzie działać czy to tajemnica? jestem laikiem więc jest szansa się czegoś dowiedzieć

 

ad.3 sorki KOCIOŁ nie piec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1  w kotłowni dajesz tylko pompę z zaworem 3-D i tak przygotowaną wodę o temp np 30c rozprowadzasz do rozdzielaczy pietrowych gdzie przez rozdzielacze podłączasz rury podłogówki wtedy w rozdzielaczach dajesz belki i nic więcej.

ad.2  nie będzie , bo nie będzie - powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad.1 czyli jeden mieszacz podłogówki 10 obwodowy w kotłowni i on zasili podłogę parter i I piętro ? czy dwa mieszacze w kotłowni na dwa piętra podłogi - tylko, że to chyba straszna ilość pex'a

 

ad.2 pytam tylko dlaczego nie będzie działać czy to tajemnica? jestem laikiem więc jest szansa się czegoś dowiedzieć

 

ad.3 sorki KOCIOŁ nie piec ;)

 

Przemyślałem to :

 

- dwa mieszacze zasilone z piwnicy jedna pompą i czy tak podłogówka powinno chodzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania grzejników jak i podłogówki potrzebne jest zasilanie i powrót. A tu widzę na grzejniki tylko zasilanie a na podłogówkę tylko powrót. Jedynie bojler ma dwa podłączenia. popraw ten rysunek i załącz ponownie.

 

powrót jest przez dolne belki rozdzielaczy (kolor niebieski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1  w kotłowni dajesz tylko pompę z zaworem 3-D i tak przygotowaną wodę o temp np 30c rozprowadzasz do rozdzielaczy pietrowych gdzie przez rozdzielacze podłączasz rury podłogówki wtedy w rozdzielaczach dajesz belki i nic więcej.

ad.2  nie będzie , bo nie będzie - powinno wystarczyć.

 

Zmienia to mój obraz instalacji :(

 

Dzięki za porady w wolnej chwili postaram się przerobić schemat i poddać go znów pod dyskusję.

 

Pozdrawiam i jak to mówią: "kto pyta nie błądzi" - chyba jeszcze trochę pobłądzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem moja wina

 

rysunek zrobiłem ogólny nie wiem jak to oznaczyć

 

ogólnie na podłogówkę chyba mocniejsza - większe opory chciałem zastosować grundfos alpha 2 z auto adapt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia to mój obraz instalacji :(

 

Dzięki za porady w wolnej chwili postaram się przerobić schemat i poddać go znów pod dyskusję.

 

Pozdrawiam i jak to mówią: "kto pyta nie błądzi" - chyba jeszcze trochę pobłądzę :)

Małe przeróbki i oczywiście mile widziane opinie :)

 

Sorki za jakość ...

 

 

 

post-58435-0-41820000-1396434660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawki :D

Jakieś rady co do pomp c.o. i podłogówki ? zawór 3d z siłownikiem czy może jakiś standardowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.