Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła-Czy Jest Możliwość Instalacji?


dzanas7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam już dość palenia w piecu na ciepłą wodę w okresie letnim. Wymyśliłem sobie pompę ciepła powietrze woda do CWU. Instalacja CO jest stara i grawitacyjna. Nie mam zamiaru jej przerabiać. Moje pytanie jest takie. Czy mogę podłączyć PC Tak jak na rysunku. Jak Wy to widzićie. Moja koncepcja jest taka że zimą gdy palę w piecu to woda jest ogrzewana w starym bojlerze ( i teraz czy przejdzie do zasobnika od PC, kyóry zimą robiłby za dodatkowy zbiornik wody) a latem odłączę na zaworach stary bojler i będzie hulała Pompa ciepła. Ma to jakąś możliwość działać? I nie interesuje mnie czy mi się to zwróci czy opłaca bo palenie latem to nie dla mnie :)

post-58418-0-48278000-1396125771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sen ma tworzenie takiej kaskady? Jak będziesz palił, to nie będzie pracować PC i odwrotnie. Wepnij równolegle + jakieś zawory odcinające, lub przełączający.

PC kupuj tylko typu split, nie monobloki zintegrowane z zasobnikiem. Są bardziej wydajne i pracują w szerszym zakresie temperatur zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Niestety taki układ nie zadziała ponieważ zimą grzejesz tylko wodę w starym zasobniku  a zasobniku pompy ciepła znajduje się zimna woda

 

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest pompa ciepła z zasobnikiem obsługującym dodatkowe źródło ciepła (dodatkowa wężownica)

niestety bez przeróbki i dodatkowej pompy ładującej zasobnik się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nie interesuje mnie czy mi się to zwróci czy opłaca bo palenie latem to nie dla mnie :)

 

Załóż zwykłą grzałke do bojlera i grzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sen ma tworzenie takiej kaskady? Jak będziesz palił, to nie będzie pracować PC i odwrotnie. Wepnij równolegle + jakieś zawory odcinające, lub przełączający.

PC kupuj tylko typu split, nie monobloki zintegrowane z zasobnikiem. Są bardziej wydajne i pracują w szerszym zakresie temperatur zewnętrznych.

Jakiś rysuneczek poglądowy ?

 

 

jakie atuty pompy typu split w porównaniu do zintegrowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rysunku i nie wiem co tu trzeba by było rysować. Na obecnym wyjściu ciepłej wody dajesz trójnik i dwa zawory kulowe po jednym na PC i obecny zasobnik. Podobnie z zimną.

 

Tak jak już napisałem tzw COP będzie wyższy, szczególnie w okresach przejściowych gdy temp zewn spadnie poniżej 10C. Nie trzeba montować kanałów powietrznych doprowadzających i odprowadzających go z zewnątrz. Za to trzeba będzie zapłacić komuś za montaż instalacji freonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzanas7 ja z tą grzałką to na poważnie.Sam mam bojler dwupłaszczowy ,poziomy,140l,grzałka 1,5kw.Działa na termostacie cały sezon ,z wody korzysta 3 osoby ,2 preferują wanne ,jedna prysznic i jak to latem jakaś rodzina się zjedzie czasami.Z rachunków wychodzi jakieś 1300kwh to jest ok 600-650 zł.Nawet jak by pompa pozwoliła zaoszczedzić 400 zł  to i tak zwracałaby się z 8 lat(zakładając bezawaryjność)A i teściu własnymi recami załozy i zostanie bohaterem we własnym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wizycie instalatorów. Powiedzieli że nowy zbiornik 140l + grzałka podłączyć do instalacji co i wyjdzie taniej niz pompa ciepła. No i za dużo roboty (koszt) przy ustawieniu PC, za dużo przerobek. Polecacie jakiś zbiornik z grzałką który pójdzie na CO grawitacyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na grawitacje to dwupłaszczowy.Co do jakosci to może koledzy instalatorzy by sie wypowiedzieli,które najrzadziej wymieniają .

U mnie jest taki 9 sezon z grzałka 1,5 kw http://www.stamar.ikonin.pl/strona339-Wymienniki_dwuplaszczowe__.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.