Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Ze Zbiornikiem Wyrównawczym


artuss811

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy woda się troszkę zagotuje to mam wystrzał wody ze zbiornika na sufit zbiornik podłączony  bezpośrednio przed pompą na zasilaniu do samego pieca nic nie prócz paru kolanek tak wygląda zbiornik i jego podłączenie pojemność 20L można coś poprawić by tego problemu nie było

post-15988-0-97002700-1396027288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz naczynia w ten sposób jest dopuszczalne https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-100131,t-zbiornik_wyrownawczy_w_otwartej_instalacji_grzewczej.html .Sprawdż czy rura przelewowa jest drożna to nią powinno wylewać wode ,na górze załóż fajke i przez nią powinna uchodzić tylko para.Byc może lustro wody jest zbyt wysoko(powinno być jak się nie myle co najmniej 5 cm) i przy gwałtownym gotowaniu brakuje miejsca i rura przelewowa nie wyrabia.Jak założenie fajki nie pomoże to chyba zmiana podłączenia .Przede wszyskim zlikwiduj powód gotowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ci tu doradzić ,naczynie działa prawidłowo,teoretycznie 5 cm między wodą a sklepieniem naczynia powinno wystarczyć.Jeśli skutkiem zagotowania wody jest tylko lekkie przelanie to nie jest zle,bywają gorsze konsekwencje(rozszczelnienie kotła czy instalacji)Ja bym obnizył poziom wody na jakieś 10-15 cm od góry ,przy normalnym uzytkowaniu sprawdzac 2-3 razy na sezon i polubić.Mozna zwiększyć średnice rury przelewowej,lub przerabiać na kilka możliwości http://www.zspik.pra.waw.pl/Materialy2009/Mat_8_Zabezpieczenie%20otw.pdf  I nie gotować to nie czajnik ;).

Mam identycznie podłączone naczynie jeszcze nigdy nie zagotowałem wody,ale jak by tak się stało i naczynie prawidłowo odprowadziło by ciśnienie,a jedynym skutkiem było wychlapanie troche wody napewno bym go nie przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie wolno, rurą ma się przelewac woda a górą ma wychodzic powietrze i para rozładowując ciśnienie ,naczynie musi być otwarte,należy zakończyć tzw fajką może być np.kawałek rurki z dwoma kolankami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.