Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark 30 Kw Czyszczenie Podajnika


sxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam piec stalmark 30kw z 2005r .

Znam jego zalety i wady , natomiast pytanie do użytkowników :

Czy ktoś rozkręcał już sam podajnik(szuflade) w celu czyszczenia .

mój piec podczas posuwania opału szczególnie w strone palnika (podajnik bez kontraktonu) bardzo buczy co podczas snu dosyć przeszkadza.

Chodzi mi o opinie co do demontażu oraz co wymieniać lub czyścić i czy to w ogóle pomoże.

Dziękuje za wszelką pomoc, bo mail z podobnym pytaniem do satlmark pozostał bez odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczy podajnik czy silnik bo to różnica? Jeżeli wyczystka pod podajnikiem jest pusta to nie powinno nic tłoka blokować. Chyba, że łożyska boczne jakimś cudem się zatarły ale i tak mimo to podajnik będzie się przesuwał.

Fotki podajnika.

ps. to, że ze od stalmarka nie ma pomocy to standard

post-12696-0-45530400-1396030932_thumb.jpg

post-12696-0-26789900-1396030964_thumb.jpg

post-12696-0-19584300-1396030986_thumb.jpg

post-12696-0-58324900-1396031014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik się przesuwa bez oporów , nawet większa frakcja opału jest chrupana . Wkurza tylko dzwiek .

caly silnik z motoreduktorem przeszedl 3 lata temu przeglad za 300 zl u producenta.

Silnik po wykreceniu przekladni chodzi cichutko.

dzieki za zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Tam był mocowany nazwijmy to "daszek", który ustalał gubość wpychnej warstwy miału na palnik. Przy cieńszej warstwie złoże było bardziej napowietrzone i miało za zadanie zmniejszenie ilości sadzy ale efekt nie był raczej zadawalający więc na chwilę obecną jest zdemontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, bo przkopałem forum i nie ma nigdzie podobnego tematu a u mnie problem nasila sie od 3 tyg. Jak u kolegi SXE strasznie piszczy ( mataliczny dzwik i "jęki") przy podawaniu opału. Stalmark 17 kw.  Na poczatku i na powrocie. Czy całą szuflade (jak ze zdjec) mozna zdemontowac odkrecając osłone. /zapewne wczeniej trzeba oproznic podajnik do zera?

Kazdego dnia pszczy coraz bardziej, podawac podaje ale w nocy juz nie da sie spac tak słychac momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.