Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Do Nowego Domu


przemo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na tym forum i moja wiedza na temat ogrzewania jest na etapie nauki. Mam nowo wybudowany dom 120m z pustaków maxi ocieplenie bede robił styropianem 12cm i wełna na dachu 25 cm. W kuchni i łazience mam połozone ogrzewanie podłogowe a w reszcie pomieszczen grzejniki aluminiowe. Cała istalacja jest rozprowadzona w rurkach PEX-ALU-PEX (nie wiem czy dobrze napisałem).  Mam nastepujace pytania z tym zwiazane:

1. Podłogówka i grzejniki są pod jednym rozdzielacem czy to dobrze bo z tego co wiem to podłogówka nie lubi wysokich temperatur

2. Chcę zamontowac kocioł HEF 14kw z miarownikem ciagu ale mój instalator mówi ze musze miec piec ze sterownikiem i dmuchawa zeby sterowac spalaniem a miarownik to prehistoria, cofanie sie do tyłu i bede gotował wode w układzie.

3.Czy moc tego kotła jest za duza a jak tak to jak ja okiełznac zeby spalac efektywnie a nie dusic i smolic w piecu.

 

Kocioł bedzie na otwartym układzie a reszta ogrzewania w zamknietym. Jakbym powtarzał temat juz obecny na forum to prosze o link.

Za odpowiedzi i porady z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moc kotła jest moim zdaniem sporo za duża. Miarkownik ciągu jest dobrym rozwiązaniem, lepiej żeby kocioł pracował na naturalnym ciągu.Dobrej marki, dobrze skalibrowany miarkownik nie będzie sprawiał problemów i nie będziesz gotował wody, tylko musisz mieć kocioł odpowiednio dobrany, nie za mocny ;). Moim zdaniem wystarczy spokojnie 7-8Kw.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciezko taki kociol znalezc. Są niby dolnospalajace KSGW Zgoda o mocy 8kw ale nie ma ruchomego rusztu w tej mocy. A jakby tak zastosowac ten kocioł o którym wczesniej napisałem HEF 14kw i dołozyc bufor który odbierze nadwyzke mocy a jak w piecy wygasnie to bedzie oddawał a w przszłosci jak znajda sie fundusze podłaczyc pod bufor jeszcze solary. Czy to juz jest zbytnie kombinowanie i niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bufora kocioł nie musi byc na styk,ale kosztami zblizasz sie do jakiegoś ekogroszkowca 10-12 kw.Możesz skontaktować się z kolegą z forum ,który robi kociołki na miare. http://www.p2ar.pl/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/kds/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podlogowka zawor RTL jak masz male uklady.Nie baw sie w zadne bufory .Zamontuj kociolek z podajnikiem , zawor 3D mozna sterowac pogodowo .Jak by jeszcze chciec by czymac optymalna temp.powrotu to pompa kotlowa . tak po krotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.