Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ogrzaniu Domu Kocioł I Te Sprawy Kaloryfery


SzaraEminencja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam w domu 250metrów kwadratowych.

Mieliśmy kiedyś gaz ale niestety koszta nas przerosły po tym gdy zeszliśmy na niższe stanowiska pracy przez nasz kochany rząd.

W domu jest 11kaloryferów moim zdaniem to za mało.

Myślę o ogrzewaniu na eko groszek no chyba że inne mi polecicie.

 

 

Nasz hydraulik też tak zrobił że woda nie miała powrotu i cały czas wszystko leciało do szamba gdzie wybierać je trzeba było co 2tygodnie.

 

 

Mam na ten cel 35tys złotych chciałbym się zmieścić w mniejszym bo mam też inne wydatki i inne sprawy.

 

 

Bardzo proszę o pomoc jaki rodzaj mi polecacie do ogrzania takiego domu oraz ile kosztuje zrobienie tego powrotu do pieca a może ktoś z was zrobił by to za uczciwą stawkę :)

 

Bardzo proszę o najlepsze rozwiązania oraz porady które mogą mi się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był kocioł gazowy to pewnie był układ zamknięty, szukaj kotła do pracy w układzie zamkniętym lub będzie potrzebna przeróbka instalacji na układ otwarty.

Przy prawidłowo ocieplonym domu gaz jast cenowo porównywalny do eko-groszku a jest dużo wygodniejszy w eksploatacji codziennej.

 

Poczytaj też tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16955-czy-centralne-gazowe-mo%C5%BCna-przerobi%C4%87-na-centralne-do-palenia-na-w%C4%99giel/

 

Pozdr.

 

PS

Co to jest "uczciwa stawka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ zamknięty można odseparować od otwartego na kotle, płytowym wymiennikiem. Wymaga to dodatkowej pompki, ale wszystko się sprawdza i grzeje dobrze. Przy tym dość dobrze kocioł jest zabezpieczony przed korozją pod warunkiem utrzymywania na nim wysokich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaki prowadzisz tryb życia ,jesli chcesz isc w groszek  to równie dobrze możesz iść w gaz ,a jesli masz czas i chcesz miec super tanio to holzgaz ,no ale drewno ,szuszenie i wogóle ,ale przy zakupie drewna po około 150zł za mp to powinno 3000zł starczyć na cały sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.