Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"nowa" Czysta Technologia Przetwarzania Węgla Kamiennego.


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych bywalców, 28 marca 76 worków antracytu a 25kg od pazdziernika 2013 do dzisiaj. Niecałe 2 tony w granulacji 10-20mm w obecniej cenie 780 workowany dla powierzchni grzewczej ok 270m.kw, temperatura za ostatnie 3 miesiące to ok 23 st.C, w poprzednim 3 miesiecznym okresie trochę niższa z powodu niechcenia przeczyszczenia wyczystek, więc było niedotlenienie opału, wynik uważam za mistrzowski, 

 

Najmniejsze dobowe zużycie za ostatnie miesiące waha się w granicach 6kg do 9kg w mrozy w lutym do 11kg.

 

pozdrawiam wszystkich sceptyków tego cudu natury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych bywalców, 28 marca 76 worków antracytu a 25kg od pazdziernika 2013 do dzisiaj. Niecałe 2 tony 

wynik uważam za mistrzowski, 

pozdrawiam wszystkich sceptyków tego cudu natury

Witaj kolego montez. Dobrze, że się odzywasz, bo trochę nudno się zrobiło.

Może i na owe czasy, kiedy my handlowaliśmy miałem to wynik byłby mistrzowski.

Ale nie odwiedzasz forum i się zatrzymałeś troszkę w rozwoju.

My tutaj po sprzedaniu składów miałowych palimy powietrzem.

Ja w tym roku utrzymuję temp. 23,5C oprócz najzimniejszych dni kiedy spadała do 22.

Od początku września do 10 marca kosztowało mnie to 900 zł.

I nie robiłem nic, nie wdychałem dymu, popiołów, nie wrzucałem, wyrzucałem opału, tylko leżałem do góry ołówkiem i czytałem co tam na forum i w BTC słychać.

 

A z takim antracytem to trzeba zakupić, przywieźć i przerzucić 2 tony! Wyciągać popiół, jakieś wyczystki czyścić i jeszcze 1500 zł wyszło...

Masakra.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego montez. Dobrze, że się odzywasz, bo trochę nudno się zrobiło.

Może i na owe czasy, kiedy my handlowaliśmy miałem to wynik byłby mistrzowski.

Ale nie odwiedzasz forum i się zatrzymałeś troszkę w rozwoju.

My tutaj po sprzedaniu składów miałowych palimy powietrzem.

Ja w tym roku utrzymuję temp. 23,5C oprócz najzimniejszych dni kiedy spadała do 22.

Od początku września do 10 marca kosztowało mnie to 900 zł.

I nie robiłem nic, nie wdychałem dymu, popiołów, nie wrzucałem, wyrzucałem opału, tylko leżałem do góry ołówkiem i czytałem co tam na forum i w BTC słychać.

 

A z takim antracytem to trzeba zakupić, przywieźć i przerzucić 2 tony! Wyciągać popiół, jakieś wyczystki czyścić i jeszcze 1500 zł wyszło...

Masakra.

 

Pozdrawiam.

 

a świstak siedzi i zawija w te sreberka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernal, jak coś piszesz, to podaj jaka instalacja, jaki dom itp itd. bo tak troche to niedokładne :( ale można się było tego spodziewać po tobie :)

 

Witam jednak kolege, rozmawiałem niedawno z pewnym mechanikiem samochodowym, który zrobił sobie odwiert, założył pompę ciepła, koszt 23000zł. całkiem niedrogo, do tego jednak zainstalował... kocioł na ekogroszek!

...chwila ciszy....

 

Po co się pytam?!  300metrów odwiertu, ściany ciepłe z instalacją grzewczą w ścianach, zrobiona podłogówka wszędzie , temperatura w domu 21st. na jesień, po nadejściu trochę chłodu jesiennego.

Twierdzi że zużycie opału to ... 1 T ekogroszku,   minęło kilka sekund i padło pytanie z mojej strony - czyli pompa ciepła nie do końca wydala, przy NOWYM domu wyonanym w najnowszej technice, nie twierdził, że  z najdroższych materiałów.

ale raczej wszystko ok.  No i co z rozpalaniem kołła co chwilę, gdyż 3 kg groszku, w odróżnieniu do antracytu - nie pali się 2 godziny... na to odpowiedzial, że on lubi rozpalać.. kawałek skarpety nasączonej olejem i gotowe :)

Nie wiem o co chodzi z tą skarpetą, na boku ma hurtownie skarpet czy coś... możecie chyba sobie zatem podać ręce, z tym mechanikiem, może być i przez skarpetę ha ha ha :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ krótkie objaśnienie - 1T ekogroszku przez całą zime, oznacza ciągłe rozpalanie i wygaszanie - jak twierdził mechanik, z powodu zbyt dużego ciepła w domu 23-24 C i kotle na minimum - bez kotła na WĘGIEL - powiedział że ZA ZIMNO/

 

przy instalacji pompy ciepła z odwiertem... no cóż, trochę słabo- dublujące się ogrzewanie, zwrot inwestycji.....

 

Gdyby mieć nieograniczony budżet i fantaję o mini atoomówkę przecież  można sobie zamówić, jaki problem i wyjdzie 20gr na sezon.

Jesteś do tyłu Vernal :)

 

Natomiast w starym domu, bez odwiertów, bez przekopywania pół chaty, z nawykami do węgla, a niechęcią do miału - tylko antracyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku utrzymuję temp. 23,5C oprócz najzimniejszych dni kiedy spadała do 22.

Od początku września do 10 marca kosztowało mnie to 900 zł.

 

Pozdrawiam.

A ile było dni z temp poniżej 0C. ?

Poczekamy na prawdziwą polską zimę z -25C przez całą dobę, przez tydzień lub 2 , to zobaczymy co i jak. ;)

Ty teraz bazujesz na globalnym ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie piszę jaka powierzchnia domu, bo nie chcę, żeby mi zarzucano, że podaję lipne dane.

Dawno tu (na forum) doszliśmy do tego, że podaje się zapotrzebowanie domu a nie jego powierzchnię (bo np. dom 90m może mieć większe zapotrzebowanie niż 300m), inaczej porównać się nie da.

Z kolei jak ja podam zapotrzebowanie domu, to Ty nie masz skąd mi podać Twojego i dalej porównać się nie da.

Tak, że tu obaj podajemy takie jakieś dane - prawdziwe, ale nie wiadomo jak porównać.

 

Wracając do odwiertu, to muszę kolegę powiadomić, że opisałem pompę powietrze-woda (tak, takie też istnieją!).

Powietrze-woda oznacza, że trzeba zrobić taki odwiert, żeby dokopać się do powietrza.

Ja u siebie taki odwiert zrobiłem sam i kosztował mnie (jak wieeeelu innych) dokładnie 0 zł.

 

A wracając do skarpety, to raczej sądzę, że nie chodzi o skarpetę ale o olej :lol: [wiem ile mechanicy tego mają].

Gościu Ci mydli oczy skarpetą! :lol: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile było dni z temp poniżej 0C. ?

Poczekamy na prawdziwą polską zimę z -25C przez całą dobę, przez tydzień lub 2 , to zobaczymy co i jak. ;)

Ty teraz bazujesz na globalnym ociepleniu.

Jak przyjdzie prawdziwa polska zima, to zapalę w prawdziwym polskim kominku albo załączę prawdziwe polskie grzałki, albo jedno i drugie.

A jak nie to ubiorę prawdziwy polski kożuch. :lol:

Póki co to bazuję na globalnym ociepleniu i jest mi z tym dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Vernal, czy dobrze zrozumiałem - już nie używasz ekogroszku i miału itp. tylko sama pompa ciepła? mozesz coś bliżej przedstawić nt tego kuriozum perpetum mobile :)

 

co do mechanika, żart dobry, jednak nie samym olejem człowiek żyje, na pewno nie wstawiałby kotła na ekogroszek bez potrzeby.

 

 

jeżeli to takie proste z tym odwiertem, to cóż, nie jestem przeciwnikiem postępu, wręcz przeciwnie, z antracytu jestem zadowolony, nawet kotła nie odkurzałem więcej niż kilka razy tej ciepłej zimy.

popiołu paręnaście pół-pełnych worków, 15 minut roboty, uzupełnianie opału raz na 7-10 dni, do wielkiego trudu bym nie zaliczył a wrzucenie 2ton do kotłowni to tak dla sportu, całkiem przyjemne

zwłaszcza raz na rok, czuje się wtedy życie :)

 

osobiście się też przyglądam takim wynalazkom cieszę się ze są pionierzy i to cisną do przodu, sam nie mogę wszystkiego unowocześniać bez końca :)

zapodaj Vernal kilka pikantniejszych szczegółów dot. tego odwiertu itp. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I nie robiłem nic, nie wdychałem dymu, popiołów, nie wrzucałem, wyrzucałem opału, tylko leżałem do góry ołówkiem i czytałem...

 

....Nie piszę jaka powierzchnia domu, bo nie chcę, żeby mi zarzucano, że podaję lipne dane.

Dawno tu (na forum) doszliśmy do tego, że podaje się zapotrzebowanie domu a nie jego powierzchnię (bo np. dom 90m może mieć większe zapotrzebowanie niż 300m), inaczej porównać się nie da.

Z kolei jak ja podam zapotrzebowanie domu, to Ty nie masz skąd mi podać Twojego i dalej porównać się nie da.

Tak, że tu obaj podajemy takie jakieś dane - prawdziwe, ale nie wiadomo jak porównać....

 

Więc nie trolluj, tylko może przenieś się na jakieś forum związane na przykład z robótkami ręcznymi? Dobrze Ci to zrobi. Poszydełkujesz, trochę polepisz garnki, będziesz miał o czym napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Vernal, czy dobrze zrozumiałem - już nie używasz ekogroszku i miału itp. tylko sama pompa ciepła? mozesz coś bliżej przedstawić nt tego kuriozum perpetum mobile :)

zapodaj Vernal kilka pikantniejszych szczegółów dot. tego odwiertu itp. ????

Dobrze zrozumiałeś.

Dla powietrznej pompy ciepła odwiert jest niepotrzebny, bo zamiast z ziemi, pobiera ona energię z powietrza - dlatego napisałem, że koszt odwiertu jest 0 zł.

Najlepszy temat o budowie pomp ciepła jest na elektrodzie, to jakbyś sam chciał sobie skonstruować.

 

Oczywiście pobieranie energii z powietrza kosztuje trochę drożej niż z ziemi w naszym klimacie, ale jak pisałem odwiert=0.

 

No i tyle w temacie, o różnych powietrznych pompach ciepła można poczytać na necie, nawet sprzedają coraz taniej.

 

Warto zauważyć, że nie bez powodu kol. sambor tutaj naciska i męczy ;) pytaniami o duże mrozy. Powietrzna PC nie da wtedy rady, trzeba czymś dogrzać. Tak że całkiem lekko być nie musi, chyba że zima będzie taka jak ostatnia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. wydaje mi się, że warto zrobić ten odwiert, nie musi być on przecież pośrodku domu, jest już sporo firm, które to robią, nadal to kosztuje całkiem sporo ale za najdalej kilka lat ma spać o 30-40% to już będzie bardzo atrakcyjne.

 

nawet ktoś mnie tam namawiał do takiej pompy powietrznej, pompa PC + antracyt spowoduje, że może będę musiał wydłużyć przerwę do 30 minut i więcej bo będzie za gorąco, zużycie antracytu do np. 400kg na sezon wydaje się kuszące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale równie ważne niskie zużycie jeszcze węgla co bezobsługowość nie żebym musiał chodzić co 3 dni i rozpalać, w tym sezonie rozpalałem 3 razy,  z czego 2 z winy dostawcy energii elektrycznej -przerwa w dostawie prądu el. powyżej 10 godzin, to  ile bym musiał dać za UPSa.  Tak jak teraz to w wirze pracy czasami zapominałem schodzić do kotłowni na 4-5 dni i orientowałem się w końcu że należy zajrzeć, no i okazywało się, że tylko popiół trzeba wysypać a nawet nie uzupełniać opału i o takie coś chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Vernal a co zrobisz jak będzie -20 st. i kilka dni bez prundu(np.zerwanie linii).Po drugie primo liczyłeś ile wydałeś kasy na twoje cudowne ogrzewania,bo masz z tego co czytam 2 żrudła i nie opowiadaj że pompa ciepła to czyste ogrzewanie,bo chyba wiesz z czego się w ponad 90% prund w Polsce wytwarza(chyba że masz własne moduły lub wiatrak to i tak przy bezwietrznej nocy nie da rady).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zauważyć, że Unia Europejska nie kwalifikuje pomp ciepła do odnawialnych źródeł energii.

Pompa ciepła czerpiąc energię ze źródła odnawialnego wprawdzie sama nie emituje szkodliwych

związków jednak potrzebuje do napędu energii elektrycznej wytwarzanej w Polsce w elektrowniach

cieplnych -węglowych. Dodatkowo energia elektryczna jest nośnikiem najdroższym spośród tradycyjnych.

 

Więc aby spełnić zalecania Unii o udziale min 20% energii odnawialnej w systemie ogrzewania domu - vernal ma dodatkowo kominek na drewno.

 

Pozdr.

PS Nie wiem skąd w wielu reklamach , całkiem poważnych firm np Vies....... - jak byk stoi - "Odnawialne źródło ciepła - pompa ciepła "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Vernal a co zrobisz jak będzie -20 st. i kilka dni bez prundu(np.zerwanie linii).Po drugie primo liczyłeś ile wydałeś kasy na twoje cudowne ogrzewania,bo masz z tego co czytam 2 żrudła i nie opowiadaj że pompa ciepła to czyste ogrzewanie,bo chyba wiesz z czego się w ponad 90% prund w Polsce wytwarza(chyba że masz własne moduły lub wiatrak to i tak przy bezwietrznej nocy nie da rady).Pozdrawiam.

pisałem wieloktrotnie dzisiejsze pompy juz paracuje do - 25st z gwarancja wydajnosci ,a przy -35st tez bedzie pracowac ,natomiast co do pradu moze go nie być max 24 godziny wiec naprawde nie ma co przesadzać a jak juz chcesz mieć pewnośc to zamobtuj sobie gazówke w kuchni i zamiast gotowac bedziesz sobie dom ogrzewał i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -35 C pompa będzie pracować... no a co ma nie pracować :) jak podłączysz do prądu to zabierze ten prąd i zużyje, ciekawe ile stego zejdzie na stopienie sopli w domu :)

 

No po prostu przy -35 jaką dysponuje mocą faktyczną i przez jaki czas? bo że będzie oddawać to co nagromadziła przez ostatni tydzień to rozumiem, tylko na jak długo to starczy

Jakbyś miał kolego automatyk jakiś link do sprzedawcy z taką dobrą wydajną pompą to z chęcią bym się zaznajomił, może trzeba powoli się temu przyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS Nie wiem skąd w wielu reklamach , całkiem poważnych firm np Vies....... - jak byk stoi - "Odnawialne źródło ciepła - pompa ciepła "?

A ja wiem.

Bo oni wiedzą jak działa pompa ciepła.

 

Ja kominka nie mam ale zrobię, bo jak twierdzą producenci kominków "przy kominku wzrasta poziom endorfin" :lol:

Muszę to sprawdzić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj automatyk, też chcę wiedzieć która pc woda-powietrze grzeje ekonomicznie przy -35 st. powiem więcej czy w ogóle nagrzeje chatę do +20 st.Co do awarii(zerwania linii) to nie ma limitu czasu ani w Polsce ani nigdzie na świecie,brak prądu będzie tak długo aż naprawią linię więc nie opowiadaj bajek.Gaz mi nie potrzebny bo : gotuję i pieczę na kuchni opalanej drewnem z podkową(ciepła woda z bojlera na grawitacji).Kocioł co pracuje bez prundu(grawitacyjne ładowanie bojlera i bufora)jedynie pompa co potrzebuje 25 W  co spokojnie przez 12 h przejmuje UPS z akumulatorem 120 Ah do tego kominek w salonie też bez prundu, DGP i innych pierdół.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Vernal a co zrobisz jak będzie -20 st. i kilka dni bez prundu(np.zerwanie linii).Po drugie primo liczyłeś ile wydałeś kasy na twoje cudowne ogrzewania,bo masz z tego co czytam 2 żrudła i nie opowiadaj że pompa ciepła to czyste ogrzewanie,bo chyba wiesz z czego się w ponad 90% prund w Polsce wytwarza(chyba że masz własne moduły lub wiatrak to i tak przy bezwietrznej nocy nie da rady).Pozdrawiam.

Witaj kolego kupfer,

Jak braknie prądu przy -20 to zrobię dokładnie to samo co gdy braknie prądu przy -5.

Kasy nie liczę, bo to bardziej dla sprawdzenia robię wszystko, ale wydatki ogromne nie są (dla przykładu ten odwiert za 0 zł - staram się nie szastać, bo tak to każdy potrafi).

Z czego się wytwarza 90% prądu w Polsce to wiem - z czegoś co jest kilkadziesiąt razy mniej trujące niż ogrzewanie samodzielne węglem i drzewem [w tej samej Polsce].

Dlatego modułów własnych nie stosuję, bo za drogie w porównaniu z ceną prądu z gniazdka.

Kilka źródeł ogrzewania warto mieć, oczywiście wyłączając gaz (bo za drogi gdy grzejemy powietrzem i prądem). Tak, że kominek lub nawet stary kocioł jest pożądany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego Vernal.Dalej nie wiem co zrobisz jak braknie prądu w przedziale -20 do -5 st.To że odwiert nic nie kosztuje to nie całkiem prawda, bo dzieje się tak poprzez zmniejszoną sprawność urządzenia o czym doskonale wiesz.Co do polskich elektrowni doskonale wiesz że muszą spalić co najmniej 10% biomasy(z reguły drewna) co spalone razem z węglem jest głupotą,ale tak chce ekologiczna unia.Poza tym porządnie dopracowany kocioł na drewno niczym nie będzie ustępował trującemu na węgiel w elektrowni.Kominek (tylko promieniuje IR)posiadam po to aby właśnie wygrzać stare kości kiedy mróz ściska i nie wiem po co świadomemu ekologowi stary kocioł(mam nadzieję że nie węglowy).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to sam nie wiem co zrobię gdy braknie prądu przy -20, tak samo jak nie wiem co zrobię gdy groźba zbombardowania mojej okolicy stanie się realna.

Tak ogólnie to mogę powiedzieć, że gdy prądu braknie dłużej niż przez dobę, to się przeniosę w inne miejsce, nawet latem, niezależnie od posiadanych źródeł ciepła.

Jak na krócej to "jakoś to będzie" ;)

Co do elektrowni to chyba nie ma nakazu jednoczesnego spalania biomasy z węglem, ale i tak nie widzę tu jakiegoś nadużycia - dla mnie liczy się emisja środków trujących, nawet nie CO2.

Nie wątpię, że się parę osób znajdzie, co spalają paliwa stałe bardzo czysto, ale to nie zmienia faktu, że generalnie "przy domach" kotłownie trują i zanieczyszczają na potęgę.

Stary kocioł czy nowy, nie widzę różnicy, incydentalnie mogę nim wyprodukować brakującą energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Nie wątpię, że się parę osób znajdzie, co spalają paliwa stałe bardzo czysto, ale to nie zmienia faktu, że generalnie "przy domach" kotłownie trują i zanieczyszczają na potęgę. ,,,,

 

Parę słów, nad którymi należy się poważnie zastanowić.  

 

Chyba w najbliższej przestrzeni czasowej , żaden translator nie przełoży tych słów na język bardziej zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzej.Przy domach chodzi o kotłownie domowe a kolega uważa że większość domowych palaczy to truciciele z czym się absolutnie zgadzam,ale wynika to z braku wiedzy (palenie od dołu w GS) i dyscypliny,bo o trosce o czyste powietrze nie ma co w tym kraju mówić,każdy wie jak jest,a zadaniem polityków jest uświadomić a nie zakazywać.Zakazać pod surową karą palenia w GS od dołu TAK,zabronić palenia węglem NIE.Vernal z pewnością należysz do nielicznych (Andrzej też)na tym forum których poważam tylko czasami zbyt mocno wierzysz w to co propaguje przemysł, ja też tak myślałem 15 lat temu i tylko przez przypadek doszedłem do tego co dziś wiem.Tu masz coś na temat spalania biomasy: www.ing.org.pl  przepraszam ale coś technika szwankuje nie umiem wkleić linka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.