Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła - Viessman Czy Junkers


wowu84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jestem tu nowy.

Prosiłbym o pomoc w wyborze kotła gazowego konwencjonalnego. Waham się pomiedzy dwoma poniższymi, ewentualnie zaproponowanie czegoś podobnego w podobnej cenie do ok. 4000zl jest mile widziane:)

 

Zastanawiam sie pomiędzy dwoma kotłami

 

Junkers CERACLASS zW 30-2 DV AE + Viessmann termostat pokojowy E200
vs
Viessmann VITOPEND 100-W 2FZ 31 kW + sterownik Junkers TRZ 12-2

 

 

(dwufunkcyjne, zamknięta komora spalania) do ogrzania okolo 80m2 domu, w połowie domu jest 6cm styropianu, na drugiej połowie nie ma ocieplenia - stary gruby mur (ocieplenie planowane w przyszlości na całości) Strop ocieplony wełną 12 cm.

 

Dziękuje

Paweł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termet minimax elegance, fajny, bardzo mały kociołek, około 2 tys zł. Ewentualnie jakiś kondensacyjny, ale przy tej powierzchni kup najtańszy możliwy, ceny zaczynają się od 3,5zł np.Termet ecocondens. Generalnie zorientuj się jak w okolicy z serwisem to jest najważniejsze, marka ma drugorzędne znaczenie. Z innych kotłow to masz kondensacyjny np. immergas victrix,  viessmann drogi, znaczy drogie części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym Ci polecił Termeta EcoCondens , fajny kociołek za stosunkowo niewielką kasę , sam mam taki (co prawda jednofunkcyjny,ale myślę ,że to bez różnicy ) i mogę z czystym sumieniem polecić,cena około 3.500 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienisz termostaty pomieszczenia pomiędzy kotłami to tak naprawdę nie ma różnicy który kupisz. Oba to są solidne proste i małoawaryjne urządzenia w dość rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastąpiła pomyłka, sterowniki maja byc tej samej firmy co piece. Piec chce dwu funkcyjny bo narazie nie planuje zasobnika zeby grzac np.100L wody na darmo, chce grzac wde na bierzaco (oszczednosc). Jestem z okolc warszawy, wiec z serwsem teoretcznie nie powino byc problemu. Z tego co sie naczyałem, to kondensat moze sie dosc dlugo zwracac przy tej powierzchi 80m2. Zalezy mi na strowniku co mi przykreci temp. jak pojde do prac, na bezawaryjnosci i cenie. Patrzyłem na Villany ale troche poza zasiegiem...

Jeśli macie Panowie jeszcze jakieś rady chętnie się podszkole, dzięki za porady.

Zapyam jeszcze jaka srednica rury zewnęrznej z dwufunkcyjnym piecu z zamknietą komora spalania (piec ma byc w kuchni)? 100mm jest standarem? czy zalezy od pieca, a moze da sie stosowac przjsciówki, bo komin jest stary i nie wiem czy zmesci wiecej niz 100mm. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mieszkania o takiej powierzchni, rzeczywiście jest spora szansa, że zakup kotła kondensacyjnego nigdy się nie zwróci, ale, rozpatrując dom wolnostojący, o takiej powierzchni, słabo ocieplony, moim zdaniem jeśli nie kupisz drogiego kotła, to warto. Wystarczy policzyć, kotły zaproponowane przez ciebie są w cenie od 2,5-3,1 tys. zł, kondensacyjny kupisz od 3,5tys. zł. Pryzmując zużycie roczne na poziomie 1500m3 gazu, inwestycja w teorii powinna zwrócić się w ciągu 2-4 lat. Przy wyborze kotła zwróć też uwagę na koszty corocznych przeglądów, bywa z tym różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega tez na tym, że podłączam się do istniejących grzejników i nie ma podłogówki... Istniejaca instalacja jest przwidziana pod kocioł tradycyjny, a z tego co sie doczytałem to kondensat jest optymalny z podłogówką , a grzejniki powinny być większe, wydajniejsze, bo jest niższa temperatura wody w kondesnatach. 

Gdzieś się natknąłem na problem z odkaminianiem wymiennika - o co chodzi, czy to trudne i kosztowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.