Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Tłokowy Czy Ślimakowy


Timi33

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam dom o powierzchi 230 do tej pory doradzano mi piec z podwójną szufladą czy to dobry pomysł

Dom ma 40 lat po przebudowie 3 lata temu ocieplam go w tym roku .

Do tej pory używałem piec zasypowy i się sprawdzał .ale mam już dość doglądania non stop do niego

posiadam wkład kominowy lecz nie ma 24x12 (przypuszczam że może być trochę mnie

Doradzano mi do tej pory :  KOTREM    .DEFRO . SPYRA    pomóżcje proszę bo już tracę głowe a czas nagli potrzebuję go kupić w marcu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Timi 33 mam podobny wiekiem i powierzchnią dom do twojego oraz kocioł Spyra który kupiłem 6 lat temu. Kierowałem sie podobnymi motywami jak ty, głównie brakiem czasu. 

To co piszę dotyczy oczywiście kotła produkowanego 6 lat temu.

Plusy:

- Staranne wykonanie, kocioł szczelny nawet w pokrywie zasobnika jest uszczelka taka jak w drzwiczkach oraz dodatkowe uszczelnienie z boku tłoka daje to, że zasobnik i podajnik jest szczelny, więc nie potrzeba strażaka ani innych takich zabezpieczeń, nawet jak paliłem zrębką suchą to po wyłączeniu kotła ogień nie przenosił się do zasobnika tylko gasło. Na pewno duży wpływ ma też odzielenie palnika od podajnika płaszczem wodnym.

- Spali miał nawet bardzo drobnej granulacji, z niewielkimi przeróbkami dośc czysto. Dzięki temu tani w eksploatacji. Z węglami spiekającymi są problemy. 

- poziome półki, łatwy do czyszczenia 

 

Plusy i minusy (jednocześnie)

- Sterownik Geco zbyt prosty ale za to niezawodny, nie sprawia żadnych problemów w ustawieniu kotła ale to typowy dwustan więc komin na przemian grzany i chłodzony więc o kondensację łatwo. Ilośc powietrza regulowana klapką na dmuchawie - uważam to za dobre rozwiązanie. Jak masz wkład kominowy to dobrze, przekrój komina u mnie 14 x 14 i ok 10 m wysokości, wystarcza.

- duży wymiennik, będzie tolerował pewne niedoskonałości w ustawieniu palnika natomiast spaliny po czyszczeniu kotła raczej poniżej 100st C., obowiązkowo trzeba zamontować termometr do czopucha ( ja to zrobiłem stanowczo za późno).

- mały zasobnik, dosypuję opału codziennie lub co dwa dni ale nigdy w nim nie zawiesił mi się nawet mokry miał

 

Minusy 

-Producent montuje silnik trójfazowy i dopuszcza podłączenie do jednej fazy ( z kondensatorem w sterowniku) lub do trzech faz. To rozwiązanie z jedną fazą to nieporozumienie - podajnik buczy i do tego jest słaby. Podłączenie do trzech faz wszystko rozwiązuje.

- przy spalaniu poniżej 20kg na dobe nie udało mi się go tak ustawić aby nie produkował sadzy, smoły nie ma ale palę miałem z piasta.

- tragiczna instrukcja użytkowania bo DTR to trudno nazwać 

 

Ponadto - strona internetowa producenta raczej świadczy o lekceważącym stosunku do klienta, nawet 6 lat temu była lepsza.

 

Jeżeli kocioł będzie w piwnicy to wybierając model  zwracaj uwagę czy można go dokładnie wyczyścić czyli wszędzie jest bezpośredni dostęp to gwarantuje jego długowieczność. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.