Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Temperatury Spalin


marc73

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pytanko jak w temacie mam - czy warto to coś montować. Mam Iryda PID.

Wiem, że będzie się to wiązało z wysłaniem do firmy sterownika. Pytanie tylko czy skórka warta wyprawki.

W tej chwili piec ma wyłączony PID i jest ustawiony na dwustanowy - żeby lepiej mi groszek dopalał.

Jak pisał mi Jarecki - czujnik ogranicza jakby moc, ale czy jak mam w dwustanie to też tak będzie działał? Czy po prostu zamiast dochodzić do zadanej temperatury krócej będzie to trwało dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi w dwustanie to kup na alledrogo termometr do 300stC i tak ustaw dwustan by spaliny były na przyzwoitym poziomie. nie będiesz musiał wysyłac stera nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoity poziom to ile stopni?

Wysyłka to nie problem.

Bardziej mi chodzi o zasadę działania - jak się będzie to miało do dwustanu ew. PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki poziom temp spalin podaje dtr Twojego kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki poziom temp spalin podaje dtr Twojego kotla?

W DTR nie znalazłem... Zostaje jedynie mail do Jareckiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to również oznacza, że lepiej dopala ekogroszek i nie tworzy spieków. Bo z tym nadal walczę.

Jak działał w PID miałem niedopalony eko

po wyłączeniu PID spieków więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niedopala ci ekogroszku z PID, to zwiększ współczynnik mocy wentylatora na sterowniku powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o informację czy warto i dlaczego.

Mam zewnętrzny czujnik pogodowy, regulator w pomieszczeniu. Nie chciałbym kolejnym "bajerem" przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to również oznacza, że lepiej dopala ekogroszek i nie tworzy spieków. Bo z tym nadal walczę.

Jak działał w PID miałem niedopalony eko

po wyłączeniu PID spieków więcej.

 

nie zapewni Ci lepszego dopalenia opału, ograniczy jedynie moc jak przegniesz z nastawami dla mocy maksymalnej

Iryda można dość mocno regulować

jeśli niedopala w PID o zmień parametry nadmuchu. Najlepiej poszukaj wpisów "Pieklorza" w tym temacie- on zna ten sterownik dość dokładnie i potrafi pomóc ze zmianą parametrów najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak?

Podtrzymanie mam ustawione

czas przedmuchu 12s

czas przerwy - 7min

krotność podawania - 1

Jak zmieniłem przedmuch na 15 i przerwe na 10 to nic lepiej nie było.

Nie ograrniam tych wszystkich nastaw...

Byc może czs przerwy na 30 minut pomoże... Tego nie próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych temperaturach co teraz są - okolice +2 w nocy i +14 w dzień to z PID'em znowu miałem niedopały, więc wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ przerwy w podtrzymaniu a najlepiej kontakt prywatny na mail bo tak zaśmiecimy forum.POZD.

a może jednak "zaśmieć" forum (masz wiedze to sie podziel)  bo taka informacja może się przydać "potomnym"

co do niedopałów to może pomoże zwiększenie czasu miedzy podaniami w parametrze "100% lub 1% mocy" 

zrobiło sie cieplej to i mniejsza moc jest potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleto - napisałem na PW

leszkowaty - PID wyłączony, więc mam tylko 100% mocy

dla niej ustawienia:

czas między podawaniem 70s

wydajność dmuchawy 10

 

Podtrzymanie:

czas przedmuchu 20s

czas przerwy 20min

krotność 2

czas podawania 6

 

Przy tych nastawach podtrzymania zapada się nieco paliwo, ale obserwuję na bieżąco i będę zmieniał albo czas podawania, albo skrócę pauzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz  czas  podawania ?

przecież jest podany pod danymi podtrzymania. I jest taki sam dla dwóch stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czas podawania nie jest tako oczywisty (nie wszyscy maja taki sam czas podawania  w podtrzymaniu jak i w trybie pracy)

ja zasugerowałem Ci delikatne wydłużenie czasu przerwy w którymś z parametrów wyjściowych, (może to tez być skrócenie czasu podawania) a dotyczy  to kwestii niedopalania czyli pracy PID

nie wiem na jakiej zasadzie sterownik po odczytaniu danych z czujnika spalin ma regulować parametrami pracy dwustanowej (przerwa, czas podawania do nadmuch)

W przypadku pracy z pid sytuacja wydaje się być prostsza, bo jest zakres 100~~1% i sterownik może obniżyć moc palnika (po przekroczeniu określonej temperatury spalin) ale czy ta obniżona moc będzie wystarczająca do aktualnego zapotrzebowania, tego juz nie wie nikt :)

Kolega @Pieklorz jest bardziej obeznany w temacie tego sterownika, i liczę ze się wypowie w tym temacie (bo tez mam iryda i nie wiem czy po sezonie wysłać go do przeróbki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Defro Komfort Eko ustawienia PID, nawet w plusowych temperaturach dopala ekogroszek super, temperatura zadana 67 stopni i taką utrzymuję, kocioł w środku czysty i bez sadzy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przyzwoity " poziom temperatury spalin to ok 150-200C dla węgla , pomiar zaraz za kotłem.

Patrz a niektórzy filozofowie samozwańcy twierdzą że jak wychodzi ponad 120 to już ich złotówki wylatują kominem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.