Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże Problemy Z Instacją Grzewczą


CarbonSchwarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem dużo na forum ale nic nie znalazłem zresztą ciągle pracuje i nie mam niestety czasu usiąść i dobrze poszukać:(

Mam problem z Instalacją grzewczą w moim domku . :

1.Mam do ogrzania 210m kwadratowych

2.Z tego 42m to ogrzewanie podłogowe

3.Mam 13 grzejników

4.3 kondygnacje

5.Piec Viadrus hercules 3,5kw dość duży

6.Wymiennik na zdjęciu

7.Boiler 140 litrów

Tutaj mam zdjęcia mojej instalacji . Nic nie trzeba ściągać tylko wejść w poniższy link i pokażą się zdjęcia .

http://bikepics.com/members/carbonschwarz/p3/

 

Problem polega na tym że przy dużych temperaturach układ przy piecu strasznie się zapowietrza i muszę odkręcać śrubkę w pompie za piecem bo inaczej cały układ się zatrzymuje i pompa strasznie głośno pracuje.. i zaraz woda w piecu się gotuje a przy tym grzejniki robią się zimne i woda nie idzie za wymiennik dalej do pieca tylko zatrzymuje się przed wymiennikiem .

Drugi problem to taki że gdy pale na grzejniki woda w bojlerze dochodzi do 40 Stopni MAKS! Nawet gdy jest 80 na piecu woda w bojlerze ma 38 stopni a grzejniki są poprostu ciepłe a nie gorące... Rurka która idzie od pieca do wymiennika jest tak gorąca jak temperatura na piecu a rurka która wychodzi z wymiennika do pieca jest tylko ciepła nie mówiąc już o tej rurce która wychodzi na grzejniki i można wywnikoskować że jest na tyle ciepła żeby nagrzać wode w boilerze na 38 stopni.. A przy takie temp na bilerze wykąpie się jedna osoba... Nie wiem czy to wszystko dobrze napisałem , nie znam się na tym za bardzo więc prosze mnie poprawiać i pytać o inne bardzo ważne rzeczy które pomogą mi w tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od wymiennika. Tu jest problem z podłączonym naczyniem. Jak pompa się włączy to wali wodę do naczynia i tam wywala na przewał. Lekarstwo - podłączyć prawidłowo naczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wymiennik jest dobrze, przeciwprądowo. Po prostu pompy są na zasileniu, ale kierunki OK.

 

Kiepska wymiana to wynik szybko zapowietrzającej się pompy, źle wpiętego naczynia i obecności zaworu różnicowego (PO CO ON TAM JEST!?).

 

Moja rada, to mały obieg musisz zrobić jeszcze raz od zera wg zasad. Naczynie bezpośrednio w kocioł, tak by była po stronie ssawnej pompy. Zastanów się też nad przełożeniem układu pompy boilera na stronę pierwotną. Będzie ona korzystać z dużo wyższego czynnika grzewczego, przez co szybciej dogrzeje boiler i krócej będzie pracować.

 

Problem z zimnym boilerem to może być też efekt braku zaworów zwrotnych za pompami, chyba że ich nie widać.

 

Minimalny zakres zmian masz niżej. Pompa boilera wg uznania, ale trójnik chociaż bym wstawił. Termometry poglądowe są wskazane.

 

post-18583-0-49037900-1394288950_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg strony producenta - F4 > F2 i F1 > F3 - czyli wysokie temperatury - zasilania i odbioru powinny być podłączone po przekątnej a tak nie jest, chyba że są złe oznaczenia na rurach.

tam są obie  "zimme" rury na dole a gorące na "górze" - na co zwróciłem uwagę w poście #4

Natomiast nie jest istotne które obiegi - pierwotne czy wtórne są podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor, ty mi to możesz rozwinąć? Wymiennik jest przeciwprądowo, jak sobie producent życzy. Jedyna różnica, to jak pisałem zamiana stron pierwotna/wtórna, gdzie wyznacznikiem, która strona jaka, jest "strzałka" przetłoczeń płyt (przy założeniu, że u góry zasilenie).

 

post-18583-0-65043100-1394298563_thumb.jpg

 

 

 

U autora tematu jest mniej więcej jak niżej i tak ma być.

 

post-18583-0-65145500-1394299243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest źle podłączony ale to mniejszy szczegół.

Na pierwszej fot jest podane jak powinno być - a jak jest to widać na fot 2. - oba "zimne" końce razem i oba "gorące" końce razem a powinny być na przemian.

przecież wymiennik jest dobrze podłaczony co wy chcecie od goscia ,to akurat jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie średnicę trójnika do którego masz podłączone naczynie przeponowe ( na dole) bo coś mi się wydaje że masz za mocno zredukowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zredukowanie średnicy do naczynia przeponowego. Naczynie otwarte jest źle podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole na powrocie do wymiennika jest mocno zredukowane schodzą się trzy nitki podłogówka, grzejniki i zasobnik to może powodować że jest za mały przepływ i dlatego są problemy z temperaturą na grzejnikach i zasobniku , pomijam to co zostało już napisane i jest oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za tyle zwłoki !

Problem rozwiązałem , przyczyną był zapchany wymiennik ciepła , wymiennik został wyczyszczony i cała instalacja śmiga bardzo bardzo dobrze , wszystko gorące i woda w bojlerze szybko się grzeje do wysokiej temperatury .
Podobno te naczynie u góry to bez różnicy i z osobistego doświadczenie to woda w naczyniu jest ciągle zimna więc pompa nie pcha tam wody ale nie znam się więc nie wiem jak powinno być. Wszystko tkwiło w Wymienniku i problem jest rozwiązany , dziękuje za zainteresowanie się tematem i Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.