Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Gazowy Czy Zasobnik Cwu?


aml

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

ponieważ mój bojler gazowy jest na wykończeniu zastanawiam się nad jego wymianą i tu pojawia się pytanie:

Wstawić w jego miejsce nowy bojler gazowy czy wykorzystać zasobnik wody, który otrzymałem w promocji przy zakupie kondensacyjnego kotła gazowego ponad rok temu? Chodzi mi głównie o koszty eksploatacji i montażu. Nadmieniam, że w przypadku zasobnika konieczne będzie poprowadzenie nowych przewodów dla wody i cyrkulacji z kotłowni do punktów poboru CWU.

 

Ważne informacje:

Obecny bojler znajduje się na 1 piętrze w łazience, a kocioł i ewentualnie podłączony do niego zasobnik na parterze (odległość od łazienki ok. 10m liczone po przewodach). Oprócz łazienki istnieją dwa punkty poboru CWU: kuchnia na parterze 6m od kotła i 4m od bojlera oraz toaleta na parterze 2 m od kotła (w przypadku zastosowania bojlera nie będzie podłączana do obiegu CWU).

 

Kocioł Viessman Vitodens 100-W + zasobnik Ekocell 100-W, który jak wspomniałem już posiadam.

 

Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Nawet się nie zastanawiaj.

Miałem podobny układ.Junkers na 1p w łazięce.Teraz mam w piwnicy(w kotłowni) do Viessmana Vitopend 100 podłączony zasobnik 100litrowy Galmetu.

Komfort którego nie ma z czym porównać.Ponadto oszczędnoiści gazu i wody.Po odkręceniu wody po około 8 litrach masz ciepłą wodę.Cyrkulacja zbędna.Na junkersie

wyregulowanie temp. wody w zimę przy naszym gazie to był koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet się nie zastanawiaj.

Miałem podobny układ.Junkers na 1p w łazięce.Teraz mam w piwnicy(w kotłowni) do Viessmana Vitopend 100 podłączony zasobnik 100litrowy Galmetu.

 

 

Junkers oraz bojler gazowy to dwa różne urządzenia i nie należy ich porównywać, (junkers grzeje przepływowo a bojler działa podobnie jak zasobnik)

 

Wszystko zależy od tego ile demolki musisz przeprowadzić w domu aby zamontować zasobnik zamiast bojlera gazowego ( koszty cwu będą podobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.