Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektromet Kwr-15 Ustawienia Pieca


Arctic

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec Elektromet ECO KWR 15 odkryłem metodę palenia od góry ale z tego co czytam to innym piec trzyma dłużej ogrzewa 150m2. Chciałem zapytać jak inni mają ustawiony ten  piec. Ja mam teraz takie ustawienia

Temperatura wody grzewczej 55 oC

Załączanie pompki CO 35 oC

Oboty wentylatora 25 %

Osłona otwarta do 1/3

Instalacja:

Bojler 120 litrów

 

 

 

Może przez złe ustawienia nie jestem jeszcze z niego do końca zadowolony. Jak wy macie ustawione i czy jesteście zadowoleni z tych pieców ?Moim celem jest osiągnięcie możliwie najdłuższego cyklu pracy przy pełnym zasypie kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Odkryłeś palenie od góry więc jesteś w gronie nielicznych palaczy ( pomijam fakt czy robisz to ze względów ekologicznych czy ekonomicznych, na jedno wychodzi)

 

Każdy dom oraz instalacja jest inna i niestety nie ma złotego środka (idealnych ustawień) musisz sam do tego dojść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odkryłeś metode spalania od góry,to powinienes tez odkryć ,że najlepsze efekty uzyskuje się paląc na naturalnym ciągu i doprowadzając powietrze wtórne.Wiem że ciężko się pogodzić z faktem iż płacąc kilka stówek więcej za takie fajne urzadzenie jak dmuchawa ,okazuje się ono niepotrzebne a wręcz przynoszące straty,radze przestać jej używać.W twoim kotle jest też klapka krótkiego obiegu,powinna być otwarta tylko w czasie rozpalania,pózniej zamknięta i szczelna.To wszysko odnosi się do palenia węglem ,jesli palisz miałem to skazany jesteś na dmuchawe.

Podsumowując

pilnować szczelności kotła

nie używać dmuchawy

założyc miarkownik ciągu

doprowaczić powietrze wtórne najlepiej KPW

zamykac klapke krótkiego obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.