Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

poszukuję osób które posiadają defro optima komfort plus 20 Kw ze sterownikiem DEFRO-OPTI PID. Posiadam go od miesiąca, ogrzewam 100m2 11 grzejników, podłogówka na około 65m2 zasilana z wody powrotnej z grzejników, pompa ustawiona na 1, zainstalowany zawór który ma zawracać wodę już podgrzaną do pieca, czopuch otwary całkowicie, wentylator ustawiony na 60 procent, temperatura zadana 55 i jest utrzymywana, pompa załącza się przy 35 stopniach. piec trzyma 8 godzin przy zasypie tylko miałem (napewno dobry gatunek) i rozpaleniem od góry.

Moje pytania jakie macie ustawienia i jak długo piec utrzymuje temperaturę?  W katologu piszą o 20 godzinach pewnie są to wyniki wygórowane ale może komuś sie taki wynik utrzymuje, pytanie jak ustawić wentylator i sterownik?. Problem jescze jeden jak ustawię na sterowniku wyższą temperaturę to jej nie osąga jest trochę lepiej po zainstalowaniu zaworu powrotnego bo temperatura jest bardziej stabilna. I jeszcze jedan problem, jak żar zbliża się do odlnych dzwiczek to zaczyna sie z nich dymić, czy to wina sznura?

Proszę o pomoc w ustawienia sterownika,  czopucha, wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kocioł - smok więc pożera paliwo szybko. Na 100 m2 kocioł 20 kW to trochę dużo, nawet dla miałowego. Tracisz sporo energii kominem, bo wentylator na 60% to mało kto ustawia, u mnie chodzi na 10 lub 20%, zależy, jak mglisto to podwyższam bo powietrze ciężkie takie jest. Załączenie pompy też możesz podnieść o kilka stopni. A jak się dymi z drzwiczek, to warto zajrzeć, czy komin się nie przytyka. Sznurek też można sprawdzić choć w nowym kotle powinno być ok, mój wytrzymał 3 lata. Albo jakaś wada kotła, złe spawy, może drzwiczki krzywo dokręcone/wspawane, nie wiem jak tam defro montuje drzwiczki. Jak palisz z PIDem to sie samo powinno regulować, moc nadmuchu w zależności od temperatury na czopuchu. Czopuch otwarty można zostawić, wtedy uciekają wszelkie osady smoliste i nie osiadają na wymienniku. Nawet ten szyber niektórzy wycinają całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.