Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Do Domu 133M2


marcin75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam dom 133 m2. Zbudowany z pustaka porotherm 30 cm i ocieplony styropianem 10 cm. Narazie będe zamieszkiwał parter i też ten parter będzie tylko wykończony. Proszę o pomoc w wyborze kotła i paliwa do takiego domku. Max 4000 zł za kocioł. Za wszelkie porady i uwagi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,z całym szacunkiem ale poczytaj wcześniejsze tematy na temat zbliżony do twoich metrów,określ czym chcesz ogrzewać i wtedy ewentualnie pytaj.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyjdziesz jak zawęzisz troszeczkę rodzaj paliwa bo kocioł do drewna niekoniecznie będzie się nadawał do miału lub węgla.Niestety ale musisz poświęcić ładnych kila godzin na czytaniu tego forum (jak chyba każdy stojący w obliczu wymiany kotła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel,miał, drzewo tym chcę palic-jaki kocioł do tego byscie polecili?

no to musisz kupic 3 kotły w kaskade połaczyc bo tak dobrze to na rynku nie ma ,musisz zawezić zakres opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno w tym roku jest tak kosmicznie drogie [to chyba przez to, że LP muszą dołozyc do odbudowy dróg gminnych, a skądś trzeba wziąć na to], że sie nie opłaca. Np. dąb 260 zł/m3, brzoza 230, sosna nawet 260 [sic!] Przynajmniej mnie, który nie ma swojego lasu. Do tego praca przy cięciu,  rąbaniu, suszeniu, i miejsca na to potrzeba też. Wtedy wybrałbym kociołek na węgiel, mimo wszystko nie jest to najdroższe ogrzewanie, tylko trzeba dobrze wybrać. I tu jak chcesz zabawy, to górne spalanie, jesli spalanie ciągłe, to dolne, ale typowo dolne to niewiele kotłów oferuje, m.in Hef Hef ale ma mała komorę zasypową, nieco większą Zębiec KWKD. Co do mocy to jakiś ok. 10 kW i to będzie za dużo. Do palenie drewnem powinieneś mieć bufor, a on juz kosztuje ok. 1500 zł więc budżet przekroczysz, a bez bufora to po kawałku trzeba dorzucać co pół godziny, no niestety, chyba, że chcesz mieć smołe w kominie, kotle to można nawrzucać, zamknąć, zakupić sterownik z migającymi diodami i co 3 dni czyścic komin. Żaden wsad kominowy nie pomoże, bo go smoła zaklei od środka. W tych kotłach na węgiel spalisz też drewno, ale tak jak pisałem, po trochu, bez duszenia, wtedy jest ciepło i smoły brak. A jak już sie uprzesz na drewno, to lepiej bierz liściaste, dobrze wysuszone sprawia mniej problemów spalane prawidłowo niż iglaste, które ma dużo żywic. Żywice dają oczywiście większa kalorycznośc ale gęstośc jest mniejsza i czas spalania sporo krótszy. Plus to szybo wysycha i jest lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.