Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe 60M2


marcinpop30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robię własnie ogrzewanie podłogowe w małym domku 60m2  bez poddasza i na całości ma być podłogówka , zamontowałem już rozdzielacz z rotametrami na 6 obwodów i rozłożyłem już pętle , rurki w odstępach 15cm   ,podzieliłem tak że długości rurek wyszły po ok. 65 do 70 mb. .Ma być jeszcze boiler 100l .Została teraz kotłownia zastanawiam się jak to rozwiązać , prosił bym o podpowiedz  jaki zawór trójdrożny  termostatyczny do  podłogówki , jaka pompka , i może jakiś schemat .Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż serce boli ze kopciuch to takiego metrazu ale ....

zawór 3d termostatyczy esbe ,pompa do podłogówki 25/60 ,pompa do zasobnika 25/40 ,obie na pierszym biegu i tyle dobrze by było jakbyś miał na kotle węzownice schałdzającą albo dobry sterownik z CWU ,wtedy nadmiar ciepła pojdzie w zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. narysowałem schemat tego układy i proszę o ocene i podpowiedzi .Pompa która zasila bojler zasila również jeden grzejnik  drabinkowy w łazience .Pompy będom pracowały równolegle i myślę że powrót pieca będzie dogrzany przez ten właśnie bojler.Na lato  pompa od podłogówki będzie wyłanczana . Nie wiem czy są potrzebne w którymś miejscu zawory zwrotne. Proszę o sugestie .post-1644-0-61183300-1393146870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy potrzebny jest zawór zwrotny za pompką ogrzewania podłogowego czy sam zawór termostatyczny nie zapobiegnie zaciąganiu wody przy nie pracującej pompie , bo przeglądam różne zdjęcia z tym zaworem i nie widziałem tam zaworów zwrotnych.A czy te zawory zwrotne ze sprężyną nie stawiają dużych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a ten zawór różnicowy to dla grawitacji? czy instalacja zamknięta czy otwarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.