Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dostawić Zawór 3D Lub 4D


Grzes077

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W chwili obecnej CO działa na grawitacji. To niestety powoduje, że przy temp. <50st na piecu, w domu mam już całkiem gorąco. Jak wstawić w mój układ zawór 3d lub 4d?

Czy w dalszym ciągu grawitacja będzie działać?

Schemat na załączonym rysunku + grubości rur (Piony 1' podłączenia grzejników to 3/4').

Naczynie wzbiorcze na jednym z pionów, w chwili obecnej podłączone do niego zasilanie i powrót.

Pompka na powrocie, najlepiej gdyby tak mogło zostać.

CWU na grawitacji.

post-44071-0-31934700-1393029669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dozo lepszym roziazami3n bedzie wtawienie głowić termostatycznych na grzejniki co wiaze sie z wymianą zaworów ,jesli posiadasz stare zawory to nowe bez prblemu w miejsce starych pasują i zyskasz precyzyjną kontrole temp ,a co do pomysłu 3lub 4 d pomysł ok ,ale w grawitacji sa mankamenty przy nizszych temperaturach zasilania nie zawsze grzeją wszytkie grzejniki ,a przy przeregulowaniu zaworu uklad zyje swoim zyciem jesli to dom pietrowy ,takze generalnie jest to jakas regulacja ale nie komfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz założyć 3-D to tylko pomiędzy trójnikiem CWU i trójnikiem rozprowadzenia pionów - na rurze 2" powinien być zawór 3D  też 2"

Ale wtedy będzie nieprawidłowo zamontowane naczynie przelewowe - wg przepisów  na drodze do naczynia przelewowego nie może być żadnych zaworów, a tym przypadku będzie 3-D.

Nie wiadomo jak będzie w takim układzie działać grawitacja.

Rada kolegi co do zaworów termostatycznych na grzejnikach jest niezła ale muszą być to specjalne zawory 3/4" do instalacji grawitacyjnych np prod Herz-a

 

Np takie http://www.herz.com.pl/produkt.php?id=55  + odpowiednie głowice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.
Poniżej zamieszczam uzupełniony rysunek instalacji.
Pierwsza sprawa to:
Mam 4 zawory termostatyczne Herz dla inst. grawitacyjnych, 2 Danfosy, 4 zwykłe zawory.
Generalnie odkręcone na max.

... + odpowiednie głowice


Jakie to są odpowiednie? Ja mam 2 rodzaje, na 1. skala jest od 1 do 6, na 2. od 4 do 6. (wyglądają tak samo jak Herz Classic)

Druga sprawa to:
Jeżeli dołożę dodatkową rurę do naczynia (czy średnica to minimum 28mm?), a zawór 3d wstawię
 

Jeżeli chcesz założyć 3-D to tylko pomiędzy trójnikiem CWU i trójnikiem rozprowadzenia pionów - na rurze 2" powinien być zawór 3D też 2"


Czy grawitacja dalej będzie działać? Czy jednak pompka będzie musiała pracować non stop?
No i czy ta rura "zimna" z 3-d też musi być 2'?
Czy prawidłowo wstawiłem ją na rysunku?

post-44071-0-76728300-1393108455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomijając główny problem mam pytanie bo czegoś nie rozumiem.

Jeśli ma pompę na powrocie to dlaczego mówicie o obiegu grawitacyjnym skoro on jest wymuszony przez pompę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jeśli ma pompę na powrocie to dlaczego mówicie o obiegu grawitacyjnym skoro on jest wymuszony przez pompę ?

 

Autor tor tematu w pierwszym zdaniu tego tematu napisał że instalacja działa na grawitacji i zapewne chciałby aby tak pozostało

Co prawda w schemacie jest pompa CO ale jest zamontowana na obejściu które pozwala na prace układu bez pompu CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Palę węglem, nastawianie temperatury przez miarkownik ciągu.

Pompa ma obejście, chcę pozostać na grawitacji.

 

Co z tą rurą powrotną z zaworu 3d? Czy tez musi mieć tą samą średnicę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.