Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Dla Domu 160 M


marcinek75

Rekomendowane odpowiedzi

SAS ma dolne spalaniee. Tak pisze - SAS NWT

Ze sterowaniem, kocioł dolnego spalania (niski) - węgiel, mieszanka z miałem, drewno

Pisać to se może, ale ty masz oczy i zobacz na przekrój kotła - tam jest nad pierwszym wymiennikiem przerwa którędy wszystkie gazy uciekają wprost do komina.

Ponadto przerwa dolna pod pierwszym wymiennikiem jest za duża , czyli praktycznie nie ma spalania dolnego- to taka hybryda - coś w rodzaju nietoperza - nie ptak ale lata ;)

Wszystko jest do przeróbki - poczytaj na forum ile z tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcinek doradze ci jak ziomkowi.Poczytaj o kotłach górnego i dolnego spalania,o wadach i zaletach obydwu sposobów ,określ sobie jakim opałem chcesz ogrzewać, ile czasu możesz poświęcić na obsługe ,czy będziesz palił ciągle czy przepalał cyklicznie.W tej chwili wrzucasz linki do kotłow dolnych ,górnych,dolno-górnych,miałowców i z podajnikiem,to do niczego dobrego nie doprowadzi i doradzić trudno.

Ja pale w górniaku i nie narzekam chociaż dla niektórych to śmieciuchy i kotły dla emerytów.Kotły dolne też nie są bez wad i bardziej wymagające co do jakosci opału.Musisz w przybliżeniu się okreslic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jesteś świadom, że żeby w  nim sensownie palić, to trzeba każdorazowo odpalać od góry i nie dosypywać opału w czasie palenia ? Jeżeli to Ci odpowiada to powodzenia ale jeżeli sądzisz, że przechytrzysz fizykę i będziesz sobie palił jak Ci się tylko spodoba, to możesz dostać po łapkach i kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Marcinek trochę prawdy,kupujesz 17 kw. zamiast 12.5 bo tylko niecałe 500 zeta drożej,to dołóż 200 i masz 23 kw. na tym polega biznes i tak wiesz swoje, a sas pewnie w twojej okolicy.Tylko nie pisz póżniej że masz smołę w kominie i kotle,bo wybrałeś jeden z najgorszych wariantów.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.