Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kw-Ekocentr Ze Sterownikiem Compit R510


kaer

Rekomendowane odpowiedzi

"Podajnik" to bardzo rozbieżna ilość :) Podaj ile Ci spala w kg/h (można sobie wyliczyć) lub ile worków sypiesz na konkretną ilość dni (5-6dni to też zbyt duża rozbieżność). Masz podobne ustawienia do moich. Podaj jeszcze jak masz dmuchawę ust. (F5), ja obecnie dmucham na 18. Spalanie u mnie przy obecnej temp. 1,5-1,7kg/h czyli 1,5 worka na 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatni zasyp 150kg.wystarczył na 6 dób czyli 25kg./dobę Dmuchawa F5-35 przysłona na dmuchawie odsłonięta około 2 cm. Palę obecnie Eko-Retem z Katowickiego Holdingu Węglowego.Przy obecnych temp.kocioł chodzi prawie cały czas w podtrzymaniu, więc myślę że jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Też mam Ekocentra 25kw z Compitem510.

A próbowaliście coś zmienić w funkcjach od F13, tych zakodowanych? Ja trochę "pomieszałem" na lato, aby obniżyć zużycie.

Ja mam ekogr. w workach po 60 kg i to wystarcza na ok. 2 dni w domu 2X13X9.

Mieszkam od pół roku. Może potem jeszcze coś zaoszczędzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podajnik" to bardzo rozbieżna ilość :) Podaj ile Ci spala w kg/h (można sobie wyliczyć) lub ile worków sypiesz na konkretną ilość dni (5-6dni to też zbyt duża rozbieżność). Masz podobne ustawienia do moich. Podaj jeszcze jak masz dmuchawę ust. (F5), ja obecnie dmucham na 18. Spalanie u mnie przy obecnej temp. 1,5-1,7kg/h czyli 1,5 worka na 24h.

 

Sprawdzę u siebie wasze ustawienia. F1 to temperatura zmierzona kotła i nie da się jej zmienić. W czasie jej wyświetlania można zmienić temperaturę zadaną kotła(strzałkami góra/dół). Czy czas F10 ustawiony na 18 nie jest zbyt krótki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy normalne jest zachowanie kotła w trybie Podtrzymanie (pulsująca dioda "Praca") objawiające się brakiem pracy podajnika i wentylatora przy ustawieniach F9 43 F10 18, F11 50????? Poza tym że na sterowniku miga dioda praca nic się nie dzieje. Poza tym B.proszę o " łopatologiczne wytłumaczenie jak zresetować R510, bo po wciśnięciu F6 i ustawieniu 70 wciskanie kursorów w górę i i w dół nie powoduje przywróceniu parametrów fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czas podawania i postoju ( tryb praca) nie służy do regulacji poprawności spalania, są to ustawienia mocy kotła.

2. Poprawne spalanie węgla regulujemy ilością podawanego powietrza i ew ciągiem kominowym. Powietrza nie powinno być za dużo bo powstanie "zimny płomień" który groszek spali nam ok, ale wody w kotle nie podgrzeje i wtedy spalanie bedzie koszmarne. Zwykle producent w instrukcji podaje czas podawania i postoju dla odpowiedniej mocy kotła i tych parametrów radzę sie trzymać.

3. Uważnie przeczytać instrukcję !!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie zgadzam się z punktem 1. :) W moim kotle ustawienia te mają duży wpływ na spalanie (chociażby na ilość i kształt popiołu). Obecnie mam np. 15/45 sek. Po zmianie tego ustawienia na 5/15, mimo pozornie tej samej mocy - ten sam stosunek podawania do postoju) piec wolniej osiąga zadaną temperaturę - płomień jest mniej intensywny a popiół ma większe spieki. Oczywiście nie zmieniam przy tym ilości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No więc jaki powinien być stosunek czasu podawania do czasu przerwy w trybie PRACA ? Wg różnych opinii (w tym tych z forum) powinien wynosić 1:3 ewentualnie 1:4. Jeśli ustawię na odpowiednio F7 na 20 s., a F8 na 40 s., to stosunek ten to 1:2. Czy nie spowoduje to sytuacji, w której nie do końca wypalony groszek będzie zastępowany nową porcją, a w efekcie wypychany do popielnika ? Proszę o wytłumaczenie, bo wydaje mi się, że kompletnie nie zrozumiałem o co chodzi z tymi ustawieniam... Pozdrawiam

 

Kaer mam taki sam kocioł od listopada.Po wielkich bojach 2 miesiące temu osiagnęłam względny spokój hahah

Teraz mam:

F1-60 stopni

F7-5sekund

F8- 40sekund

 

Próbowałam wcześniej różnych wariantów czyli zachowując taki sam stosunek podawania do czasu palenia...najlepszy efekt osiągam jednak przy krótkim a częstszym podawaniu.Nie przesypuje mi opału,wypala się powiedzmy idealnie.Walczyłam ze spiekami ,ale przestałam,bo...bo i tak będą haha ..nie mam wpływu na jakość paliwa.

Od 2 miesięcy stosuję Sadpal i polecam.Bez stosowania musiałam czyścić co 3 tygodnie,teraz co 2 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotreksy no takie teraz mam ustawienia,a zaczynałam od 1:2.Przy dużych mrozach jakie mieliśmy jakiś czas temu miałam proporcję 1:4.....zaczęłam wydłużać czas palenia.Może to kwestia opału/mam chwałowicki/,może tego że nie mam w domu 25 stopni :) ...bo nie lubię ukropu.

Ktoś kiedyś poradził mi by nie walić dużo groszku/mam na myśli czas podawania/tak by na retorcie był jakiś ruch hahah,więc zaczęłam od 5/20,potem wydłużałam tylko czas palenia.

Ważne też ustawienie dmuchawy...u mnie przesłona otwarta na 2 cm,nadmuch 14.

 

Dziękuję za życzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się chyba nie da zrobić, a szkoda. Bo inne parametry (wszystkie) potrafię zmienić. Jeśli chcesz wiedzieć jak napisz.

Jeśli chodzi o czas F7 i F8 to najlepiej - tak jak Ty to zrobiłaś - ustalić doświadczalnie. Majster co mi piec zakładał też chciał zaszpanować umiejętnościami , ale w tej dziedzinie okazał się cienki. Puścił piec na std. ustawieniach, a jak nie dochodził do temp. ustalonej, zasypywał się i wygasał - to zwalił na opał. Ja potem na tym złym opale normalnie grzałem.

Jaką masz powierzchnię domu i ile spaliłaś ekogroszku tej zimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja podtrzymania ma na celu nie dopuścić do wygaszenia paleniska,gdy kocioł przez dłuższy czas nie wchodzi w tryb pracy.Jaki może być ten czas i kiedy piec pracuje w zasadzie tylko w trybie podtrzymania zależy od powierzchni do ogrzewania i energetyczności budynku.W domach dobrze zaizolowanych często piec pracuje w funkcji podtrzymania gdyż utrata ciepła na grzejnikach jest mała,w budynkach starego typu ta funkcja w zasadzie jest w użyciu tylko w okresie ciepłej jesieni i wiosny lub w sytuacji kiedy wykorzystujemy kocioł do podgrzewania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój piec też ostatnio często pracuje na podtrzymaniu. Spalam średnio 150 kg ekogroszku na tydzień w domu 13m X 9m. Jaki to wynik wg Was?

Trafiłem ekogroszek z odkrywki po 530 zł/tona luzem i 580 workowany. Na razie kupiłem 25 kg. Próbowałem też z miałem energetycznym 25 MJ/kg - tani opał, a piec różnicy "nie odczuł".

Mam jeszcze pytanie: mój krewny ma też piec na ekogroszek ze ślimakiem i zerwał mu się ślimak od podobno sklejonego opału. Dla mnie totalna bzdura, bo mam piec rok i 3 miesiące i nic się nie zdarzyło - a paliłem ekogroszkiem i nie tylko. Może ktoś słyszał o podobnym przypadku (może być odp w prywatnej wiadomości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotreksy to ile kto spalił zależy od wielu czynników i nie radzę podniecać się tym kto mniej a kto więcej,ważne by każdy w miare, swoich możliwości i czynników zewnętrznych/jakość budynku/wyciągnął z groszku maxa.

A co to za ekogroszek w odkrywki?Masz na myśli węgiel brunatny?i może jeszcze z Czech?

Co do zrywającego się łańcucha...może tak sie wydarzyć ,kiedy w ślimaku zaklinuje się opał..to może być sklejony groszek,ale bardziej stawiałabym na większy kawałek.Niestety ekogroszek jest coraz gorszy jakościowo,a my na dodatek pędząc za oszczędnościami kupujemy coraz tańszy ...i gorszy.Nie zważajac na to ,że nasz kociołek to nie maluch..nie pojedzie na bele czym hahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.