Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Ciągu


znachor

Rekomendowane odpowiedzi

witam,chciałbym zasięgnąć od was opini dotyczącej miarkowników ciągu,a mianowicie jaki najlepiej wybrać.posiadam kocioł ogniwo s6wc 20 kw,instalacja w miedzi, pompka cyrkulacyjna ,komin 12m kamionka fi 200,powieszchnia ogrzewana to ok. 170m nieocieplonego domu z lat 70-tych.ciąg kominowy jest bardzo dobry dlatego do sterowania swoim kotłem stosuje miarkownik firmy HANOWELL (nie wiem czy poprawnie napisałem),i nie jestem z niego szczególnie zadowolony ponieważ przeciąga temperature o około 10 stopni,gdy proces spalania ustabilizuje sie już i temp. zaczyna spadać  miarkownik znów zwleka z podniesieniem klapy popielnika az temp spadnie tez okolo 10-15 stopni ponizej zadanej.nadmienie iz urządzenie skalibrowane poprawnie i po okolo dwóch latach użytkowania zaczęły się problemy opisane powyżej,pale metodą od góry,czasami zdarzy mi się zapalić od dołu,kocioł szczelny około trzech lat.moje pytanie jaki najlepiej wybrać miarkownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo ale ciąg jest fest a kocioł nieszczelny ,  jak przymknę czopuch na 1/3 i rozpala sie powoli a nie szaleje w palenisku to miarkownik działa wzorcowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, to tylko urządzenie mechaniczne, dość wrażliwe na kurz i brud, może uległo zabrudzeniu i warto by wyczyścić. Z innych sporo osób chwali Afriso. Możesz też zamontować elektroniczny miarkownik ale wtedy potrzebny prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Ja też mam ten miarkownik . 

Podobno honeywell to jeden z lepszych miarkowników na rynku.

Mój po zakupie pracował dość ciężko prawdopodobnie nie był dotarty.

Nasmarowałem go i rozruszałem .Obecnie spisuje się idealnie pracuje już drugi sezon a ja tylko dbam o jego czystość

i co jakiś czas go nasmaruje i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.