Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen Dual Komfort Czy Wart Uwagi?


Kjuku

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mniejszego pieca nie znalazłem. Moja kotłownia po podłodze to 5 m2 wysoka na 280 cm jest zaniżone pomieszczenie więc stąd ta wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest potrzebna zapalarka. Z tego co rozumiem to podtrzymanie nie zadziała jak palę peletem. Zapalarka ma za zadanie automatycznie kocioł rozpalić. Co ważne nie wiadomo jakich wymiarów może być ruszt awaryjny chodzi o wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej konstrukcji palnika zapalarka nie ma sensu - a nie że dla pelletu zapalarka nie ma sensu.

Kilka postów wcześniej pisałem że palnik/ kocioł na podtrzymaniu zje więcej pelletu niż w stanie pracy i produkuje wtedy praktycznie samą sadzę.

jest to jeden z powodów że te palniki nie nadają się do pelletu.

 

Nakładka ze stali nierdzewnej nie jest przydatna przy spalaniu węgla ale przy spalaniu owsa i innych paliw pochodzenia roślinnego - chroni przed chlorem zawartym w tych paliwach.

 

Ale tu nie ma co cię przekonywać, decyzja już podjęta, kocioł czeka, choć jest dużo niewiadomych np o ruszcie awaryjnym.

 

Pamiętaj że montaż kotła w niewłaściwym pomieszczeniu może być przyczyna cofnięcia gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w salonie go za montuje mam kotłownie jaką mam i nic z tym nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, w greniu uzyskałem info że palnik został stworzony do spalania groszku i pochodnych oraz gorszej jakości peletu, ,,,,

 

CooleR jak ktoś lubi majsterkować, to może wykonać taki palnik własnoręcznie modyfikując zwykły palnik retortowy.

 

Poniżej zamieściłem modyfikacje na postawie przekroju mojej retorty.

 

post-1266-0-56419200-1392233496_thumb.jpg

 

 

Tu poniżej zdjęcia zamieszczone przez sprzedawcę.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213009-Palnik-MULTI-firmy-GRE%C5%83&p=5888287&viewfull=1#post5888287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palnik w tym kotle jest zrobiony przez ekoenergie tak mi niby powiedzieli w serwisie producenta. Czy ruszt wodny jest lepszy od żeliwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z moim hydraulikiem. Proponuje mi coś takiego.KLIMOSZ MULTIDUO NG. Mówi że będzie pasował do mojej instalacji. Tylko nie wiem co z tym palniki em rynnowym nie zabardzo jestem do niego przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z moim hydraulikiem. Proponuje mi coś takiego.KLIMOSZ MULTIDUO NG. Mówi że będzie pasował do mojej instalacji. ,,,,

 

Zapewne dobierał pod kolor ścian kotłowni.

 

Umowa na PIŚMIE.

Najlepiej z uzasadnieniem dlaczego.

 

 

 

,,,,, Tylko nie wiem co z tym palniki em rynnowym nie zabardzo jestem do niego przekonany.

 

Ładne ROGI są w tym palniku zainstalowane, podobno opatentowane.

 

Moim zdaniem w normalnej (obniżonej mocy) eksploatacji kotła, służą one tylko do rozrzedzania niedopalonych par i gazów. Czy jak ktoś woli, do wychładzania temperatury w strefie dopalania.

 

 

ps.

Moja szanowna małżonka raz w gniewie rzekła, że będę miał jeszcze większe jak nie zobaczy u mnie widocznej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest lepiej wyposażony rynnowy odpada palnik. Jest jakaś retorta która jest zagieta 2x w 45 stopni. Sterownik jest bogatszy obsługuje dwa mieszacze czy coś takiego. Sam nie wie. Każdy chce sprzedać. Wczoraj pisałem do użytkownika kotła eg duo multi. Wypowiadał się na forum muratora ze ma ten kocioł i mu się dobrze sprawuje. Jak się okazało to wcale nie jest użytkownikiem i dał mi namiary do tego handlowyca co testował ten palnik. Mój hydraulik powiedział że nie zna tego kotła i nic ci nie mogę na jego temat powiedzieć. Widzę to co w opisie ze ten sterownik nic ciekawego nie ma. Tak hydraulik podsumował eg. W klimoszu widzę więcej funkcji jeśli chodzi o sterowanie. W każdym pokoju czujniki i regulatory pokojowe. Mój cały dom jest w podlogowce i dodatkowo wyprowadzone wejścia na grzejniki jak by coś nie dogrzalo. Wszystko ma być na pompkach valeo niski pobór mocy zawór 4 drożny. Jest umie dom z poddaszem i coś mi wspomniano ze jest możliwość dokładniejsze regulacji. Taką dzisiaj dostałem opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z moim hydraulikiem. Proponuje mi coś takiego.KLIMOSZ MULTIDUO NG. Mówi że będzie pasował do mojej instalacji. Tylko nie wiem co z tym palniki em rynnowym nie zabardzo jestem do niego przekonany.

 

Co tu chrzanisz  o tym kotle on występuje od 20kW a ty podobno potrzebujesz nie więcej niż 15kW.

To że ma kolor taki a nie inny, czy rogi to wcale nie znaczy że jest dobry, szukasz kotła poprzez naganiaczy i sam nie wiesz czego naprawdę chcesz.

Kombinujesz jak koń pod górę - podwójna instalacja grzewcza, czujniki, bajery - pewnie miałeś 10 przemądrzałych doradców a tu na tym forum takich nie znajdziesz.

Dobierz kocioł wg zalecen kolegów z forum a wg humoru hydraulika lub handlowców na których ciągle trafiasz.

Jak masz podłogówkę to zawór 4-D jest złym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedzieli 15 kw nie znam się na tym dlatego piszę do was. Hydraulik mówił że zawór 4d będzie zamontowany. Powiedz mi dlaczego zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz niżej w Specyfikacji jest 15 kw. Hydraulik mi wszystko montowal ten sam. Centralne robie trzeci rok. Jutro zadzwonię do klimosza i się popytam go co i jak z tą mocą. Jakie rogi bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CooleR jak ktoś lubi majsterkować, to może wykonać taki palnik własnoręcznie modyfikując zwykły palnik retortowy.

 

Poniżej zamieściłem modyfikacje na postawie przekroju mojej retorty.

 

attachicon.gifRetorta_8_na_wzór_palnika_GREŃ.jpg

 

 

Tu poniżej zdjęcia zamieszczone przez sprzedawcę.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213009-Palnik-MULTI-firmy-GRE%C5%83&p=5888287&viewfull=1#post5888287

 

CooleR szukając zdjęcia okazałych rogów, przez przypadek znalazłem na stronie internetowej firmy POLMARK, zdjęcie o większej rozdzielczości palnika do kotła Eg-Duo Multi firmy Eko Greń.

Zamieszczam poniżej.

 

post-1266-0-33577900-1392662023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej_M, znam te zdjęcia, chyba wszystko co jest o eg w necie mam na kompie. Widziałem też palnik na żywo podczas wizyty u producenta. Ciesze się że nie muszę podejmować decyzji już teraz, także mam czas na spokojny rekonesans, ale i tak mnie korci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dokładnie, Kamen robi bardzo masywne kociołki. Wszystkie mocą od 40kW są wykonywane z blachy 8mm, jeśli klient sobie życzy za dopłatą 10% wartości kotła można zamówić kocioł niższej mocy również z blachy 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.